Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tuninger

    Topikgazda

    válasz hibavissza #10010 üzenetére

    Bár az arcbőröd jó teljesen idegen a valóságtól ez a hideg színezés, beltéri lámpafénynél voltunk...

    Pont hogy ez az SLOG2 kifejezetten könnyen adja magát az optimalizált beállításaimmal, az s-gamut esetén amit mindenki erőltet borzalom nehéz még az arcbőrt is behúzni rendesen.

    MrChris: te is nagyon eltoltad kékbe az egészen, a beltéri lámpáknál nem ilyenek a színek, ha megnézed a többi snitteden minden ami fehér, elmegy kékbe, a molinók, a fehér ing...

    Igen, a WB-t beltéri fénynél 3200K-ra ajánlják állítani SLOG2-höz, de legközelebb én is szerintem lemegyek 2800K-ra és utána melegítem, hátha jobb eredményt ad.

    Úgy persze hogy nincs elég árnyalat hogy egy meleg felvételből próbálsz hideget csinálni, továbbra is ISO1600, LOG-ban vagyunk, ami néhol kicsit alexpósabb is a kelleténél! Vagyis egy erősen alullőtt 8 bites csatornából próbáljátok kifacsarni a plusz árnyalatokat!

    Mindenesetre nagyon köszönöm hogy nekigyürkőztetek, legalább volt egy kis tapasztalat LOG-al.
    Lehet ma feltöltök egy tesztfelvételt amin tegnap gondolkodtam, legalább megnézhetitek milyen színek esnek ki a sonyból default és milyen az én profilom arcbőr teszt esetén.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák