Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HardRic

    addikt

    Mivel a topic segített a (második) fejhallgató kiválasztásában, ezért írnék egy kis véleményt.

    Status Audio BT-1:
    Mostanában Youtube-on párszor szembejött, ott ajánlották, és írásos tesztekben sem mondtak rosszakat róla.

    Nem akartam elhinni, hogy egy ilyen pici bt fejhallgatónak bármennyire is élvezhető lenne a hangja, de mivel a mélyeket is dicsérték, ezért próba szerencse alapon berendeltem egyet. Egy teljes napot volt nálam, után ment a return, jelenleg "Célországba megérkezett".

    Sajnos ez a fejhallgató pont olyan, amilyennek kinéz. Erőtlen, dobozhang, 0 szigetelés, 0 mély, és tömegközlekedésen teljes mértékben használhatatlan. Mivel legalább kényelmes és könnyű volt, ezért gondoltam, jó, akkor podcastre legalább jó lesz, de nem, nem az. Ha forgalomban vagy tömegközlekedésen használtam a beszédhangoknak csak a közép és magas tartományát lehetett hallani, de azokat fülsértően.

    Úgyhogy indult megint a kutatás, mert a bt-t megszerettem, és a fülhallgatókábelem mindent elkövetett, hogy utáljam.

    Sony MDR-XB650BT:
    Róla is nagyon sok jót és szépet lehet találni, de már nem akartam hinni a véleményeknek. Kibontattam egyet a MM-ban, és nagyon tetszett, de mivel hülye nem vagyok, így megvettem máshol, olcsóbban.

    Nagyon örülök, hogy végre sikerült találnom egy olyan cuccot, ami úgy mélykiemeléses, hogy mellette nem süketít meg a magas. Eddig bármit vettem (piston 3, Rock Zircon, budget Sennheiser fej- és fülhallgató stb. stb.) mind fájdalmasan erős volt a fülemnek 4kHz körül. Persze ezek alsó árkategóriásak (4-16k) voltak mind, de pont ez indokolta, hogy végre feljebb menjek az árban.

    Anyaghasználatban rendben van a 650. Könnyű de erős műanyag ház, fém, párnázott fejpánt. Feketében elegáns, a fémesre festett színesek szerintem nagyon kis gagyinak hatnak. A fülpárna egy kicsit lehetne puhább, mert pár óra után nyom, de így legalább jól szigetel.

    A hangzásra nem nagyon tudok panaszkodni. Basshead fejhallgatót kerestem, azt is kaptam. Nagyon szépen, tisztán megszólal mindegyik tartomány, de a főszereplő a bass és a sub-bass. Cukin be is tud remegni bizonyos számoknál nagy hangerőn, miközben a hang tiszta marad, nem lehet torzulásig hangosítani.

    Akksiidőben szerintem fogja hozni a 25-30 órát, szóval itt sem tudok belekötni. Megérte a pénzét, és köszi annak aki itt ajánlotta. Részemről egy erős 8/10, mert lehetne puhább egy picit az a párna.

    [ Szerkesztve ]

  • HardRic

    addikt

    válasz Analytikind #677 üzenetére

    E50BT élőben nagyon nem tetszett nekem. Nem olyan szép mint képen, sokkal műanyagosabb hatást kelt, kényelmesnek se nagyon mondanám. Valahogy pont az on-ear és az over-ear között van egy kényelmetlen félúton.

    A Sony XB950BT hatalmas, de jól tud jönni, ha szereted a mélyeket. Utazás közben amúgy is jól jön a mélykiemelés, elnyomja a jármű hangját.

    A többihez nem volt szerencsém.

  • HardRic

    addikt

    válasz Csabee. #691 üzenetére

    Mindegyik annyiért van kiírva. Most épp csak a kék van raktáron lol.
    Én 35-ért vettem, de 45-öt is megérne.

    [ Szerkesztve ]

  • HardRic

    addikt

    válasz BBke #708 üzenetére

    Ebay tele van pici USB-s BT stickekkel, filmhez egyszerű, pár dollárosok is jók.
    Konkrét típust nem tudok ajánlani de filmekhez mindenképp over-the-ear design-t keress, hosszútávon kényelmesebb és a térérzet is jobb.

  • HardRic

    addikt

    Sziasztok!
    Magamnak könnyen tudnék BT fejhallgatót választani, viszont most, hogy barátnőmnek szeretnék, elakadtam.
    Over-ear és on-ear desing is játszik, és ragaszkodom az AptX-hez, viszont van még egy nagyon fontos szempont: nézzen ki jól, legyen csajosnak mondható. Fehér, halvány rózsaszín, barna stb színek játszanak, feketét nem szeretnék. Az árkategória 20-50ezer forint.
    Tudtok ajánlani valami csinit?

Új hozzászólás Aktív témák