Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fericske

    addikt

    válasz Uzi74 #1625 üzenetére

    A HD4.50-hez még nem volt szerencsém. Újabban kezdtem el BT fejeseket is kipróbálni, de még nem hozzák azt a hangminőségi szintet amivel én elégedett lennék, de azért be szoktam próbálni néhányat.

    Kromatika magasabb szinten hódol a privát zenehallgatás passziójának mint amit egy Sony 1000x vagy x2 tud.
    Írtam, hogy vezetékről jobb hangot tud, de még az is kevés volna neki, és ez nem is lenne szempont, mivel vezetékmentesen használná.
    Ezen kívül ő inkább egy audiophile hangolású fejhallgatót jobban tud értékelni mint egy általában, a manapság felkapott zenei stílusokhoz kielégítőnek ható basszus orientált, részletszegény - egy minimal-ban nincs valami sok zenei részlet :) - prezentációval "büszkélkedő" fejes tud nyújtani.
    Az áráért az a Sony szerintem elég szerény audiós képességekkel rendelkezik BT módban (vezetékkel is).
    Inkább érdemesebb befektetni jóval kevesebb pénzt egy, szerintem jobb BT hangért, egy Pioneer SE MS7BT-be. Az ANC-ről le kell mondani, de elég jó a passzív zajszűrése.
    A vezetékes verziója az SE-MS5T is igen jó ár/érték aránnyal bír, hangminőséget tekintve.

    A BT protokollokkal sokra nem lehet menni. Van némi különbség az APT-X HD és az LDAC javára (forma-forma) a többi protokollal szemben, de a hardware még mindig nagyobb döntő tényező hangzás tekintetében. Tehát, hogy miről fogja kiszolgálni adatfolyammal a fejhallgatót. Érdekes dolog ez, de a tapasztalat ezt mutatja.

Új hozzászólás Aktív témák