Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ReJim

    őstag

    tudna rajtam valaki segíteni? :U kellene pár híres személynek a neve, akik a katolikus anyaszentegyházban (vagy hogy fogalmazzak(: ) munkálkodtak.
    vetélkedőhöz kell, gyerekeknek. (holnapra :S )

    </end.?>

  • ReJim

    őstag

    válasz cousin333 #537 üzenetére

    mindegy, hogy milyen köze van a valláshoz, a lényeg: híres, vallásos legyen - találjak róla leírást, hogy ki volt ő, és csak a leírásból, és az esetleges képi ábrázolásból rájöjjön egy gyerek...
    de lehet egyszerübb lesz egy rejtvény, vagy valami ilyesmi...

    </end.?>

  • ReJim

    őstag

    ha nem ismerem el az egyházat, de hiszek az Istenben, Jézusban. attól még lehet keresztény, római katolikus?
    nem járok rendszeresen templomban, mert képmutatásnak tartom mind a két oldalról.

    kb. 12 éves koromban kezdtem hittanra járni, nagyszüleim győztek meg arról, hogy járnom kell... majd később kialakult bennem a valódi Istenhit. később nem muszájból jártam, szerettem templomba járni, a közöséggel lenni . (Don Bosco Szaléziakhoz jártam, eleinte mint ifjú segítettek, pátyolgattak - később pedig én voltam a gyerekek animátora.) amit tőlük kaptam sosem felejtem el, de amit náluk láttam azt sem. Volt, hogy a családomnál fontosabb volt a közöségem, az atyák, a barátok, a programok... de ezt feledtette az a sok ellenségeskedés amit tapasztaltam. egy családban sincs annyi veszekedés mint az egyházi személyek közt, egy karrierhajhász sem tud annyira undorító lenni mint azok akik "Istennek" szentelték életüket. képmutatás.

    másfél - két év kihagyás után ismét vallásos közegbe keveredtem (egyetem), bekerültem egy katolikus szakkollégiumba. "lelkigyakorlatok", kötelező programok voltak/vannak. Egy "lelkigyakorlat" lement gond nélkül, de a mai kiverte a biztosítékot.

    - azért említem idézőjelben, mert évente kettőt megéltem, míg a szaléziaknál voltam, azok nem ilyenek voltak. akkor egy másik településre mentünk (akkor nem is volt lakosa, most már van öregek otthona is azon a helyen) és a három napban (péntek, szombat, vasárnap) volt 4 előadás 4-5 csoportokra osztott beszélgetés, napi 1-2 mise, szentségimádás. a téma és az előadás is a fiatalokhoz közeli, közvetlen szokott lenni. nem volt olyan, amit nem értettünk meg. 13-16 évesen -

    most, az egyházmegyés püspök - vagy mi a neve - gömbölyű fejű segédje akart tartani nekünk elgondolkodtató előadásokkal, szentségimádással, misével egy lelkigyakorlatot...
    hát nem sikerült.
    demagóg, fellengzős szöveggel, felsőbbrendűként éreztetve magát szövegelt, néha megkérdeztem volna, hogy "Te ezt komolyan ÍGY gondolod? Ezt Te elhiszed? Ezt te hiszed?"

    Valahogyan kezdem az utolsó reményt is elveszteni, hogy amikor legjobban esett volna egy lelki feltöltődés, egy nagy szellemi impulzus: azt kapom, hogy nincs értelme az egyháznak, a mai értelemben vett "vallásnak"... a 2000 éve íródott és azóta milliószor deformálódott (idővel és fordítással) dokumentum alapján éljek? egy fenét! hordozom a keresztemet, amíg bírom... van egy saját képem az Istenről, vallásról... de erre az egyház azt mondja, hogy hamis Isten, meg eretnekség stb...

    már nem is értem mi vigyen tovább az életben, a fontos embereken kívül...

    (megyek Guga írásokat olvasni, azoktól többet kapok mint ha elolvasnám a bibliát, vagy elmennék egy misére...)

    Szánalmasnak tartom az egyházat.
    "Isten feltétel nélkül szeret mindenkit!"

    - te miért vagy részeg? ittál?
    - dehogy! két szín alatt áldoztam.... tízszer...

    [ Szerkesztve ]

    </end.?>

Új hozzászólás Aktív témák