Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geller72

    veterán

    Szomorúan látom, hogy emberek véleményének különbözősége miatt az egymáshoz való viszonyuk is módosul. Mindenki a saját tudása szerint védi az ő kialakult véleményét anélkül, hogy bevallaná, kevés bizonyítéka van arra nézve, amit állít, vagy csupán véleményez. Sajnos, emberi mivoltunk tulajdonsága az is, hogy nagyon nehezen fogadunk el olyan magyarázatot, amivel nem értünk egyet. Próbálkozhatunk megoldásokkal, de nem sok reményünk van rá, hogy sikerülni fog. Addig meg állítani valamit is egyértelműen badarság. Beszélni lehet róla, de nem szabad tényként kezelni és úgy vitázni róla. Az élet szép, vegyük észre. Tegyünk érte.

    Geller

  • Geller72

    veterán

    válasz SystemRoot #3787 üzenetére

    "Látom úgy érezted, hogy fel kell vegyed a békítő szerepét."

    -Nem jól látod, eszembe se jutott. Tanultam én az ilyenből. :D.

    Itt nem látok vitát. Vita az lenne, ha X személy és Y személy egy adott azonos dologról vitázna. De ha X személy és Y személy két különböző dologról mondják el véleményüket, és a sajátjukról próbálják meg meggyőzni a másikat, az csupán mint mondtam, véleménynyilvánítás, de nem vita.

    "A politikai viták egyébként sokkal véresebbek, ez ahhoz képest baráti csevej."

    ..ezt lehetne cáfolni, lásd az arab világot. Régen a vallás egyfajta politika volt, most a politika lett a vallás egyeseknek...:D. Két napja olvasom a topicot és igen vegyes érzelmeket váltott ki bennem.

    Geller

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák