Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz JJános #5886 üzenetére

    A tudatlanság megóv. Tagadhatsz tényeket. Megmutatod, hogy Dávid király zsoltárában hol van szó a gömbölyű földről?

    Azért, mert te nem értesz bizonyos tudományos dolgokat, még nem jelenti azrt, hogy mind hülyeség. Egyre több tudományos eredménnyel kell hadakoznod, milliárdnyi eredménnyel, ami reménytelen. És fölösleges. Nagyon fura számomra ez a fanatizmus.

    Azt senki nem állítja, hogy az ember a majomtól származik. Nem is állítóották. Csak aki tévesen értelmezi, az gondol ilyesmiket.

    [ Szerkesztve ]

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • euchi

    aktív tag

    válasz JJános #5886 üzenetére

    „A biblia, és a tudomány közötti vita egyik ékes bizonyítéka: Dávid király zsoltárában, ha jól tudom, már le van írva, hogy a föld gömbölyű.”
    Valószínűleg ilyen szóhasználatokra gondolhatsz: „földkerekség” „kerek e világon”
    Ez nem feltétlenül gömb, sokan gondolhatták egy tányérnak is.
    És ezt a példát én nem is a Bibliára mondtam, hanem a tudomány fejlődésére.

    „A vaskloriddal történő maratást, egy leleplező cikkben olvastam. Nagymértékben öregítette a koponyát.”
    Ebből csak a hogyan maradt ki. A Google-ön nem találtam róla semmit. Furcsa, hogy ezt te gondolkodás nélkül elfogadtad, mint tény, és érvként merted használni. :(((

    „Tudományosan! Mi pedig tudjuk, hogy az időt mérjük.”
    Az időt azért mérhetjük, mert van változás (pl. inga lengése), de próbáld csak meg változás nélkül mérni az időt. :U

    „Ezért ez nekem nagyon zagyva. Elfogadod, mert tudományosnak tűnik, pedig a józanész az ilyenen nevet.”
    A józanész az ilyenen gondolkodik és csak aztán nevet. Vagy gondolkodik és belátja, hogy ez még így is lehet. (hehe, ez rímmel) :DDD A tudomány jelenleg így képzeli el a kezdetet, és az Ősrobbanás-elmélethez hozzátartozik, hogy azt az idő kezdetének tekintjük. Ahhoz, hogy kritizáld számos nagy tudós szorgalmas munkájának eredményét, nem rendelkezel elegendő ismeretanyaggal. (és most igyekeztem szépen fogalmazni) :W

  • Alurion

    csendes tag

    válasz JJános #5886 üzenetére

    Lehet ezért majd megkapom a magamét, de bicskanyitogató ahogy JJános mindenki fölé helyezi magát és onnan osztja az észt. Komolyan mint a jehovások akik rendszeresen megtalálnak a városban... tájékozatlanságuknál fogva vitára képtelenek, érveik nincsenek, kvázi felmondják neked a Bibliát.

    Ne haragudj, nem értem. Minek kell utánnaolvassak?
    Egyébként nem olvasok más könyvet, csak a bibliát.

    Ez kitűnik a hozzászólásaidból, a tudatlanság és a fanatizmus mellett... Ezért nem érted miért nem esik ránk a Hold, vagy zuhanunk bele a Napba.. csodálom hogy volt valakinek türelme általános iskolai fizikaórát tartani neked.

    Ne haragudj, de nem igazán érdekel. Van nekem olvasmányom, ami hússzor izgalmasabb ennél. Nem akarom ismerni, mert van róla valamennyi ismeretem. Ha van fontos, majd te elmondod, leírod.
    Nem akarom ilyennel tömni a fejem.

    Lásd fent. Nem vagy nyitott a megismerésre, nem érdekel semmi más csak a saját igazadat hajtogatod, tényként fogadsz el mindent ami passzol a világképedbe és látszólag alátámasztja a Bibliában leírtakat, mindezt anélkül hogy GONDOLKOZNÁL. Miért nem vagy képes a saját gondolataidra támaszkodva mérlegelni?

    Amerikában több államban is tilos az evolúciót tanítani. Én itt is betíltanám, bár tudom, ez lehetetlen.

    Persze, tiltsuk be, a hittannal együtt :p
    Esetleg betilthatnánk még pár dolgot, pl a fizikát és a kémiát. Mindent ami nyilvánvalóan működik, jobbá és könnyebbé teszi az életünket és nap mint nap élvezhetjük a vívmányait...
    Volt már egy sötét középkor a hozzád hasonlóknak köszönhetően....

    A vaskloriddal történő maratást, egy leleplező cikkben olvastam. Nagy mértékben öregítette a koponyát. Azt meg tudjuk, hogy ahol mérés történik, egy kis pénzért kijöhet más eredmény is.

    Forrás?
    Mellesleg igaz, pénzért sokmindent megtesznek, pl hamis leleplező cikkeket írnak :p

    Tudományosan! Mi pedig tudjuk, hogy az időt mérjük. Ezért ez nekem nagyon zagyva.
    Elfogadod, mert tudományosnak tűnik, pedig a józan ész az ilyenen nevet.

    Hová tűnik ez a józan ész amikor a Bibliát olvasod?

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz JJános #5886 üzenetére

    Neked zagyva, mert nem érted. Tényleg nem egyszerű megérteni, nem is általános iskolai tananyag. De vannak megfigyelhető jelenségek, amik bizony makacs dolgok. És Einsteinnek adnak igazat.

    Az idő a világegyetem része, és rajta kívül nincs idő. Előtte sem volt, és utána sem lesz. Isten sem rabja az időnek. Sőt, ő maga teremtette. A térrel együtt. Ezt téridőnek nevezzük. Persze ez nincs benne a Bibliában.

    De a Bibliában az sincs benne, hogy ha fáj a fejed, vegyél be Aspirint, vagy a törött csontodat röntgenezzék meg, készítsenek MR felvételt az agyadról, vagy rák esetén kemoterápiával, vagy sugárkezeléssel gyógyítsanak. Ja, meg a védőoltásokról sem esik szó benne. Persze ezek is kitalációk, meg tudományosnak mondott blődségek, és nincs is olyan, hogy AIDS, mert a Biblia nem ír róla sehol.

    Használod az atomerőműben előállított elektromos áramot, nézed a tévét, és közben teljesen értelmetlen és fölösleges módon nem fogadod el a tudományos eredményeket, ismereteket. Vagyis csak részben. Ahogy neked, és a te bibliaértelmezésednek tetszik.

    Persze jól átmosták az agyad, és nagyon ragaszkodnod kell a saját elképzelésedhez - ami nem is annyira saját - mert törékeny. Nagyon. Újragondolni az egészet pedig nem egyszerű, tulajdonképpen mindent, amiben eddig hittél, borítana. De hidd el, megérné. Kb. olyan ez, mint egy ókori görögnek fotót mutatni az Olympos tetejéről, ahol kiderülne, hogy nem laknak ott istenek. Onnantól fogva a hite értelmét veszítené. A te hited is ilyen.

    Egyrészt egyértelműen tévedéseken alapul.
    Másrészt szükségtelenül, mert Jézus megváltása, és a szeretet parancsa ugyanúgy érvényes akkor is, ha ősrobbanással kezdődött a világegyetem 13,7 milliárd évvel ezelőtt.

    De nyilván egy sokkal nagyobb erő kellene, hogy kimozdítson téged a jelenlegi hitedből. És hatalmas bátorság is kellene. Te is érzed, hogy mennyi összeütközésed van a tévhiteid miatt a tudománnyal. Vajon Isten tényleg ennyire át akarja verni az emberiséget? Vagy az összes tudós csaló/becsapták őt?

    Kemény szavak, tudom.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

Új hozzászólás Aktív témák