Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alurion

    csendes tag

    válasz JJános #5886 üzenetére

    Lehet ezért majd megkapom a magamét, de bicskanyitogató ahogy JJános mindenki fölé helyezi magát és onnan osztja az észt. Komolyan mint a jehovások akik rendszeresen megtalálnak a városban... tájékozatlanságuknál fogva vitára képtelenek, érveik nincsenek, kvázi felmondják neked a Bibliát.

    Ne haragudj, nem értem. Minek kell utánnaolvassak?
    Egyébként nem olvasok más könyvet, csak a bibliát.

    Ez kitűnik a hozzászólásaidból, a tudatlanság és a fanatizmus mellett... Ezért nem érted miért nem esik ránk a Hold, vagy zuhanunk bele a Napba.. csodálom hogy volt valakinek türelme általános iskolai fizikaórát tartani neked.

    Ne haragudj, de nem igazán érdekel. Van nekem olvasmányom, ami hússzor izgalmasabb ennél. Nem akarom ismerni, mert van róla valamennyi ismeretem. Ha van fontos, majd te elmondod, leírod.
    Nem akarom ilyennel tömni a fejem.

    Lásd fent. Nem vagy nyitott a megismerésre, nem érdekel semmi más csak a saját igazadat hajtogatod, tényként fogadsz el mindent ami passzol a világképedbe és látszólag alátámasztja a Bibliában leírtakat, mindezt anélkül hogy GONDOLKOZNÁL. Miért nem vagy képes a saját gondolataidra támaszkodva mérlegelni?

    Amerikában több államban is tilos az evolúciót tanítani. Én itt is betíltanám, bár tudom, ez lehetetlen.

    Persze, tiltsuk be, a hittannal együtt :p
    Esetleg betilthatnánk még pár dolgot, pl a fizikát és a kémiát. Mindent ami nyilvánvalóan működik, jobbá és könnyebbé teszi az életünket és nap mint nap élvezhetjük a vívmányait...
    Volt már egy sötét középkor a hozzád hasonlóknak köszönhetően....

    A vaskloriddal történő maratást, egy leleplező cikkben olvastam. Nagy mértékben öregítette a koponyát. Azt meg tudjuk, hogy ahol mérés történik, egy kis pénzért kijöhet más eredmény is.

    Forrás?
    Mellesleg igaz, pénzért sokmindent megtesznek, pl hamis leleplező cikkeket írnak :p

    Tudományosan! Mi pedig tudjuk, hogy az időt mérjük. Ezért ez nekem nagyon zagyva.
    Elfogadod, mert tudományosnak tűnik, pedig a józan ész az ilyenen nevet.

    Hová tűnik ez a józan ész amikor a Bibliát olvasod?

  • Alurion

    csendes tag

    válasz cucka #6134 üzenetére

    Amúgy ez az a kérdés, amire valahogy soha egyetlen keresztény sem tudott nekem érdemi választ adni: ...

    Hasonló kérdés kapcsán többször találkoztam azzal a válasszal, hogy akiknek valamilyen okból kifolyólag esélyük sincs megismerni Jézus tanításait, azok automatikusan bebocsátást nyernek, hiszen nem tudhatták mi a helyes út, nem szándékosan fordultak el Istentől.

    Olyan kérdést még sose tudtam feltenni amire ne érkezett volna úgymond "érdemi" válasz. Najó, ha mégis, akkor ott volt az aduász: "Isten útjai kifürkészhetetlenek". Ezek nem új kérdések, nagyon régóta foglalkoztatja az embert a vallás, és úgy látom meg is vannak rájuk a bevett válaszok melyek látszólag alátámasztják a Bibliában leírtakat.

    Persze nem ez az egyetlen ellentmondás a Bibliában, önmaga egy ellentmondás.. ami feloldható, és _érdemi_ választ is kapsz, amennyiben Istent elhagyod az egyenletből...

  • Alurion

    csendes tag

    válasz Dalai Láma #6157 üzenetére

    Többet látsz a hozzászólásom mögé mint ami. Mivel senki nem reagált cucka kérdésére, így megtettem én. De érdekelne a te válaszod is.

    Isten a válasz. Ha elhagyjuk az egyenletből, a Miért? kérdésünkre nem kapunk semmilyen választ

    A válasz a miértre az hogy "Nem tudom". És senki nem tudja, csak vannak akik azt hiszik hogy tudják.
    Továbbá nem érzek késztetést arra hogy egy képzeletbeli baráttal töltsem be ezt az űrt.

    Nem tudom, hogy van-e Isten, de ha van, akkor ő _minden_. Te, én, a fű, a madár, a barnasör, a boldogság, a bűn, az aljasság és még a péklapát is. Nem haragszik, nem mérlegel, nem szeret és nem utál... nem ítél meg minket a cselekedeteink szerint, és hinni se kell benne. Csak VAN.

  • Alurion

    csendes tag

    válasz zoltanz #6319 üzenetére

    Giordano Bruno
    Hangsúlyozta a heliocentrikus világkép igazságát, és kimondta: a világegyetem végtelen, s számtalan, Naprendszerhez hasonló világ alkotja. Feltételezte, hogy a Földön kívül vannak más lakott égitestek is. Kijelentette, hogy a Bibliát erkölcsi tanításaiért kell követni, nem csillagászati felfogásáért.
    (...)
    Hétévi pere során az inkvizítorok tanai feltétlen visszavonását követelték. Bruno bizonyítani próbálta, hogy nézetei Isten és a teremtés keresztény koncepciójával összeegyeztethetők, végül kijelentette: nem tudja, mit kellene visszavonnia. Ezután Rómában elevenen megégették.

    [link]
    [link]

    A vallást és az egyházat nem szerencsés összekeverni, ez utóbbi inkább hátráltatta a tudományos fejlődést, mint elősegítette.

  • Alurion

    csendes tag

    válasz kymco #6324 üzenetére

    Comenius keresztény közegben nőtt fel, ám nem vált ettől kereszténnyé. Éleslátású és komoly gondolkozású fiatalként figyelte a világ eseményeit, értékelte tapasztalatait. Leginkább tudós, művelt körökben forgolódott, de figyelemmel kísérte az egyszerűbb emberek világát is. Már fiatalon sokat gondolkodott az élet értelmén és kereste a boldogságot, lelkének nyugalmát. Ezt azonban sem a tudományok művelésében, sem az egyházban, sem semmilyen mozgalomban nem találta meg. Bár ő maga is belekóstolt a világi gyönyörökbe, újból és újból csak kiábrándult azokból. A világ útvesztője és a szív paradicsoma című szatirikus művét 1623-ban írta, melyben kíméletlen őszinteséggel leplezte le korának visszásságait: a katonák kegyetlenségét, az egyházak képmutatásait, a tudósok gőgjét és a gazdagok önzését. Kiábrándulva mindenből feleleveníti gyermekkorának egyszerű hitét, a Krisztusról szóló evangéliumi tanítást. A lelkileg megcsömörlött, bűnbánat gyötörte fiatal Comenius nem lát más kiutat, mint a Krisztushoz való megtérést és az evangélium egyszerű, de mégis minden korban időszerű tanításaihoz való ragaszkodást. Saját bevallása szerint ekkor találta meg igazán azt, amit keresett: a lelki békét.
    (...)
    Csatlakozott a Cseh-morva Testvérek közösségéhez, melyet azonban kíméletlenül üldözött a katolikus inkvizíció. Comeniust nem rettentette el semmilyen üldöztetés, a Morva testvérek példájából kiindulva, hitéért bátran vállalta a nélkülözést és a szenvedést is.

    Számomra nem úgy tűnik hogy Comenius mögött ott állt az egyház....
    Jedlik Ányos pedig jóval később élt, akkora már az egyházi vezetők is felvilágosultabbak voltak.

    [ Szerkesztve ]

  • Alurion

    csendes tag

    válasz kymco #6328 üzenetére

    Volt más hasonlóan befolyásos egyházi hatalom abban az időben?

  • Alurion

    csendes tag

    válasz JJános #6817 üzenetére

    Most ezt mért kell? Mi az hogy hazudik? Fröcsögsz mert egyesek nem tisztelik a seregek Urát (wtf) és képtelen vagy felfogni és _tiszteletben tartani_ hogy mások másképp élik az életüket, másban hisznek. Te persze elvárod a tiszteletet...

    Válasz. A legfontosabb mindig a szív.
    Ha lágy, akkor munkálható Isten számára. Ha kemény, akkor nem.

    Furcsa pont tőled olvasni ahogy megkérdőjelezed Isten mindenhatóságát :D

  • Alurion

    csendes tag

    válasz JJános #6829 üzenetére

    Kifejtenéd? Csak mert nem értem.

    Mit nem értesz? Átolvastam újra amit írtam, tedd ezt te is. Röviden: nem tisztelsz másokat, ugyanakkor te elvárod a tiszteletet.
    Ennél bővebben kifejteni nem fogom, úgyis azt írnád hogy "nem értem", főleg ha belekerül 1-2 összetett mondat...

Új hozzászólás Aktív témák