Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz Vladi #4489 üzenetére

    Te írtad:
    Egy hegyre sok oldalon sok féleképen fel lehet menni.
    Ezt értettem a hegyes hasonlaton.
    A többit később...

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz Vladi #4489 üzenetére

    Úgy érzem, ez egy kicsit ellentmondásos. Nem kell neked elfogadni amit mondanak, csak azt, hogy igaza lehet mások számára. Viszont ha nem fogadod el, hogy x vallás igaz lehet amit tanít, akkor hogyan fogadod el tényleg az abban hívőt mint hívőt? Igaz ezt nem soroltad fel. Azt írtad: mint embert, munkatársat, szomszédot, rokont. De mint hívő és megvilágosodott, az igaz utat járó embert?
    Ha mint embert elfogadom, az miért nem elég?
    Nekem volt egy ismerősöm, akinek értelmi problémái voltak, szerettem, elfogadtam, de nem hittem el, amit mond, mert fantáziavilágban élt.
    Más... Bátyámmal anno több vitám is volt, másként látta az életemet, mint én. Ettől még lehetett volna igaza, de számos dolgot nem látott az életemből, és ez alapvetően torzította a vélt igazát. El tudtam fogadni, mint bátyámat, nem voltam intoleráns vele, meg is hallgattam, sőt, esetenként még érveltem is vele szemben, de nem adtam neki igazat....
    El lehet fogadni úgy egy embert szvsz, hogy nem feltétlen fogadom el igaznak, amit mond...

    Szerintem túldimenzionálod ezt az intoleranciát. :)

    Tegyük fel, hogy van egy mindenható. Minden általa van, mindent ő teremtett, mindenki neki engedelmeskedik. Erre jön egy másik mindenható, aki szintén mindent teremtett, mindenki csak neki engedelmeskedik. Akkor hogy is van ez?

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák