Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SystemRoot

    őstag

    válasz pc-user #3794 üzenetére

    Pár reakció:

    "Ha nincs célom, értelmetlennek érzem az életem, vagyis siralmas az állapotom..."
    1. Nem értetted meg amit mondtam, amikor azt mondtam hogy nincs semmiféle cél az azt jelentette hogy nincs adott cél / felsőbbrendű cél. A célokat magad határozod meg saját belátásod szerint nem pedig kivetítik rád. Tehát nincs alapvetően célod, de magad kitalálod idővel.
    2. Az Isten nem ad választ egyébként ezekre a kérdésekre, önmagát mondja válasznak. Ezen gondolkozz el.
    3. Egyébként miért gondolod hogy mások a céljai egy hívőnek és egy nem hívőnek? Valójában nem mások. Ugyanis nem mond különösebben semmi eget rengető célt az embernek a hit. (pár fanatikus hit felfogástól eltekintve). Az céljai egy hívőnek és nem hívőnek nagyon hasonló alapjaiban véve.

    "Én nem akarok siralmas állapotban élni és gondolom, te sem..."

    Hahaha. Mert én siralmas állapotban élek? Hát persze. A boldogságnak, magabiztosságnak, ismeretnek semmi köze a hithez. A hit azért hit, mert egy bizonytalan dolog, aki teljesen belegabalyodik annak már nem hit, hanem vélt tudás. Csakhogy ő sem tud semmivel többet a világról mivel nincs amit megtudhatna róla a hit által / Isten által, ugyanis csak egy illúzió az egész. Ugyanannyira nem tudsz többet a világról hívőként mint nem hívőként a különbség annyi hogy az egyik tudja magáról hogy nem tud többet míg a másik nem. És ezáltal a tudással az ateista többet tud. (ez asszem véletlenül egy Szókratészi utalás lett:) )

    [ Szerkesztve ]

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

Új hozzászólás Aktív témák