Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tildy

    nagyúr

    válasz kymco #2954 üzenetére

    Nem hinném, hogy a késnek önálló akarata gondolkodása lenne. Ha akés el tudná dönteni, hogy gyilkol, vagy kenyeret vág, akkor lenne igaz a párhuzam az én általam leírt , meg az általad leírt dolog közt.

    A kést viszont más használja. A kés nem bír önálló akarattal.

    De ha tőlem elszakadt, önálló életet élő felnőtt lesz, és nem engedi, hogy beleszóljak az életébe, akkor mi a felelősségem?
    A felelősséged az átadott minta. Akkor is , ha már nem él veled.
    A felelősséged az is, ha a hülye nevelési módszered (figyelem, csak példa, nem gondolom így) , vagy egyéb gyerekkori traumák miatt nem állja meg a helyét a világban, esetleg beskizózik, bánt valakit, egyebek.
    Igenis felelős az ember is a saját teremtményéért, akkor is, ha az már elszakadt tőle.

    Szerinted mikor én már évek óta szüleimtől külön éltem, és pszichológusra volt szükségem mert akkor jöttek elő régi dolgok , akkor azért nem felelősek a szüleim? No ne nevettess. :((( :(((

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Új hozzászólás Aktív témák