Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MageRG

    addikt

    válasz borg25 #22819 üzenetére

    Várjál. Volt itt egy kijelentés, hogy milyen esetekben jobb vagy rosszabb az ördögűzés.
    Még azt sem tudjuk biztosan, hogy lenne bármilyen hatása.
    Ezt segítené kideríteni a statisztika, erre vessük el, mert nem mennénk vele semmire?
    :C

    "Nem olyan tapasztalati dolgokról beszélünk, hogy jé a víz bor lett..."
    Hmm, akkor milyenekről?
    Van X tapasztalt jelenség, és fogadjuk el rá a természetfeletti magyarázatot. Igaz, akkor ehhez még egy vagonnyi dolgot kellene elfogadni amire sose lesz bizonyíték, de sebaj.
    Jó ez ide, falura.

    "Mert akkor felteszel egy csomó kérdést..."
    Pl. ha Isten teremtett mindent, ki teremtette Istent? És miért kell mindig kivételezni vele?
    Ha kicsit visszaolvasol, rámutattam, hogyan szokta a vallásosos gondolkodás leállítani a kérdéseket.
    Szóval nekem ez új, hogy szerinted pont a kérdéseket ösztönzi.
    A "nem tudom" egy teljesen tisztességes álláspont és ugyanúgy tehetsz fel kérdéseket.
    A kereszténység az ismeretlent az (örökké) ismeretlennel próbálja magyarázni, ahelyett hogy ismert dolgokra vezetné vissza.

    Hogy milyen dolgokat enged meg magának az ember az inkább az antiszociális/nárcisztikus személyiségjegyekkel van összefüggésben.
    Ilyen embereket jócskán találsz vallásosok közt is. (Prominens példa a törtető keresztény-konzi politikus.)

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

Új hozzászólás Aktív témák