Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Kékes525 #22084 üzenetére

    Miért tűri azt, hogy csecsemők millióit gyilkolják le a legkegyetlenebb módon???
    Szabad akart, illetve mint mondtam, nem tudhatod, hogy a korai halálával nem lesz neki jobb, hogy hamarább jut a mennyországba

    Megnéztem pár ellentmondást. Kiragadottak. Szövegkörnyezetükkel együtt kell értelmezni.
    Pár példa:
    Meg kell-e tartani a szombatot?
    Szóval szerinted a szombat megtartásának a legjobb módja, ha nem gyakorlod a szeretetet, s szombaton nem gyógyítasz mert az is munka? Esetleg a katona szombaton ne dolgozzon, ne riadóztasson, ha jön az ellen, mert munka? Kivételek, kivételek, kivételek.

    Szabad-e lopni?
    És amikor a vemhet eloldák, mondának nékik annak gazdái: Miért oldjátok el a vemhet? ők pedig mondának: Az úrnak szüksége van rá."
    Én ebből azt vonom le, hogy a gazdák belementek,/jóváhagyták, innentől fogva ez nem lopás.

    Szabad-e ölni? + Összes
    A tízparancsolat egyben rangsor is, egy felettes parancs megtartásához megszeghetsz alatta lévőt. Pl Ha zsidókat rejtegetsz, s jön az SS nyugodtan hazudhatsz, hogy nem bujtatsz senkit. Az Istenedet imádd, és csak neki szolgálj is felül tudja írni az ölés tilalmát.

    Lássák-e jó cselekedeteinket?
    Mát. 5,16 "Úgy fényljék a ti világosságtok az emberek előtt, hogy lássák a ti jó cselekedeteiteket" - Világos, a keresztény vallás egyik fontos értékrendje a szeret, hogy segítünk egymáson, s jót cselekszünk.
    Mát. 6,1-4 "Vigyázzatok, hogy alamizsnátokat ne osztogassátok az emberek előtt, hogy lássanak titeket, ... Hogy a te alamizsnád titkon legyen" De ezt nem saját marketingünkre és image-ünk építésre használjuk. Azért teszünk jót, mert örömünket leljük benne, s a jó cselekedetet helyezzük reflektorfénybe nem pedig like vadászok vagyunk. Valójában ez nem is ellentét. Nem véletlenül van egymás alatt a két idézet. Mát. 5,16 vs Mát. 6,1-4

Új hozzászólás Aktív témák