Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz bronin7 #7035 üzenetére

    Nem gondolnám, hogy szervezetileg kell megszervezni Isten Egyházát. Ezt a Szentlélek megszervezi. Nem hiszek a megalomán dolgokban. Az Isten népét tizenkét törzsben szervezte meg. Anno fontos volt az emberléptékű közösség, ami laza kapcsolatban van a többivel. Nem Isten akarata volt a hierarchikus királyság létrejötte...
    És most is a kisebb közösségeken, gyülekezetekben van a kereszténység lényege. Itt viszont van szerepe mindenkinek abban, hogy hogyan hirdetik Isten igéjét, és hogy hogyan élik meg a hitüket.
    Én nem gondolom, hogy ördögtől való a sok felekezet... a szembenállásaik már igen....

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz bronin7 #7037 üzenetére

    Akik Jézust nem vallják megváltó Uruknak, nem keresztények...
    (Egyébként az általam ismert településeken főleg a protestáns, neoprotestáns vonalon jó kapcsolat van)
    Egyébként nem az szokott lenni a gond a felekezetek között, hogy a te Istened és az én Istenem nem a mi Istenünk, sokkal inkább az, hogy ez a liturgiai elem, meg az a keresztelési gyakorlat nem Istentől való stb...
    Eseteleg még az, hogy te meg te elhalásztad a híveinket...
    De ezek nem lényegesek...
    A Mennyek országában nem lesznek reformátusok, hitgyülisek, baptisták..... csak olyan emberek lesznek, akiket megváltott Jézus és ezt elfogadták.

    [ Szerkesztve ]

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz cucka #7071 üzenetére

    Ne haragudj, hogy le kell írnom, de ez még jóhiszeműen is a butaság körébe tartozik és komoly tájékozatlanságra vall... rosszhiszeműen egy lejáratás egy porszeme és súlyos csúsztatás.... vagy másképp fogalmazva hazugság :)

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz cucka #7088 üzenetére

    A megfogalmazásod erősen emlékeztetett a múlt rendszer ideológiailag kevéssé képzett politikai tisztjeinek vagy pártitkárainak valláskritikáira.... Kb ennyire igaz...

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz cucka #7071 üzenetére

    Nem a keresztény vallási vezetők (nem mintha lennének ilyenek a magát pápának nevező személy kivételével) azok, akik nem akarják, hogy a keresztény közösségek nyissanak a világ felé, sokkal inkább a szekularizációban érdekelt ateista-materialista társadalmi ideológiai szócsövek.
    A hit magánügy, hangzott el nemrég egy liberális politikus szájából, az egyház ne politizáljon, a vallás maradjon meg a templom falain belül....
    Kik azok, akik azt szeretnék, hogy ne nyissunk a világ felé? Ha tehetnék megtiltanák, hogy a keresztény közösségek részt vegyenek a közvetlen környezetüket érintő kérdésekben... mert hát a politika ezt jelenti, részt venni a társadalmi életben......
    Még emlékszem, mikor egy József Attila idézet mellé egy bibliai zsoltárverset akartam volna feltenni tanárként a faliújságra, de eltiltott az igazgató az ideológiai semlegesség miatt....
    Erről ennyit :P

    A keresztény ember nyitott a világra, de vannak alapértékei. Egy normális társadalomban is léteznek alapértékek. Ilyen pld a család, az anya szerepe, a tisztesség értékként való kezelése, a gyerekvállalás értékként kezelése... stb
    Ezt általánosságban egy egészséges társadalom nem kérdőjelezi meg... Én megértem, hogy a mai Magyarországon, ahol minden megkérdőjeleződik, ahol már nem tekintenek semmit sem alapértéknek furcsa lehet, hogy ragaszkodnak egyes közösségek alapértékekhez. De be kellene látni, hogy nem biztos, hogy egy beteg társadalom ilyen kritikája helyénvaló.

    Alapértéknek tekintem, hogy Isten szeret és megváltott. Ehhez nem fér nálam semmi kétség. Ha ezeket akarjátok kikezdeni, akkor kudarcot vallotok. De nagyjából ennyi.
    Ez nektek lefordítva ez olyan, mintha ahhoz ragaszkodnátok, hogy értelmes emberek vagytok, akivel lehet beszélgetni.... mi pedig arról győzködnénk titeket, hogy milyen hülyék vagytok....
    Azért dúúúrva, hogy nem lehet titeket meggyőzni, nem vagytok nyitottak az újra :D

    A jó pásztor példáját pedig vsz szándékosan kifacsarva hoztad fel. Ha komolyan érdekelne a történet, akkor figyelnél arra, hogy milyen hasonlósági pontokat emel ki Jézus. Az egyik leghangsúlyosabb: A jó pásztor életét adja a juhokért... meg az, hogy Isten gondolkodik.

    Ez olyan, mintha azt mondanád kedvesen a kedvesednek, hogy olyan szép őzike szemeid vannak, és kapnál egy pofont tőle... mert ő azt venné le ebből, hogy elállóak, oldalra fordultak.....
    mert így akarta érteni.... nem pedig úgy, amire vonatkoztatni akartad volna.... :)

    [ Szerkesztve ]

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz cucka #7100 üzenetére

    Igen, és ezt helyesnek tartom, a szekularizáció és az ország/társadalom fejlettsége egyenes arányban áll egymással.

    Ebben nagyon nem értünk egyet, mert szerintem a szekularizációnál kevés társadalom romboló társadalmi jelenséggel találkoztam. Kiszolgáltatottá teszi az embert, és épp azt végzi be, amit te a keresztényekben látsz, csak itt nem veszel észre.....

    A teokrácia pedig köszöni szépen, jól van... :)
    Bár a földi leképezései nem nevezhetők annak, mert inkább az uralkodó istenmajmolásává vált....és talán ez is volt a szándék.... de ez más történet...

    A birka lét abból a szempontból igaz, hogy a fontos kérdésekben a pásztor szavára hallgatnak és a pásztor itt most nem a lelkipásztor. Anno pont itt bukott el az ember, magának akarta a jó és a rossz eldöntését... és ma már ott tartunk, hogy az ember kimondja, hogy nincs rossz és nincs jó...
    Én vállalom ebben a tekintetben a birka létet... de ez nem jelenti azt, hogy nincs döntési szabadságom, mert a törvény csak alapirányt ad meg, a konkrét döntéseket nem hozza meg senki helyettem.
    Az emberi tudatunk és a szellemünk pedig köszöni szépen jól van... esetenként jóval nyitottabbak vagyunk dolgokra, mint az itt fórumozók közül bárki. Kérdem én, hogy közületek ki segédkezett pld fogyatékosok között, az ő életükben élve huzamosabb ideig?
    Vagy kinek van közületek (közelmúltban még az volt) hajléktalan közeli ismerőse?
    Ezzel most saját példát mondtam... A megtérésem előtt sokkal zártabb voltam. Ilyeneknek anno az esélye nulla volt... nyitottabb lettem a világra... talán még titeket is lepipálva...

    Ha a nyitás politikai, közigazgatási, oktatási, stb. területeket érintene, akkor mondjuk én nem szeretném Ezt az álláspontot általában diktatúrák képviselik... tényleg nem egyezik az értékrendünk... én nem szeretnék olyan országban élni, ahol a kendermag egyesület közösségként politizálhat, de egy vallási közösség nem....

    A kereszténység az engedelmességet és a vallási tézisek megkérdőjelezhetetlen igazságát hirdeti. Nos ebben nagyot tévedtél... A kereszténység arról szól, hogy az emberek döntéseinek tartalmat ad. Felelős vagy a döntéseidért... és ezek meghatározzák az életed és a halálod... nincs sunnyogás, nincs kiskapu... a döntéseidnek következményei vannak.... Ez nem az, mit te látni vélsz....

    Továbbá nem túl etikus, hogy túlvilági jutalmat ígér az engedelmeseknek és büntetést a kevésbé engedelmeseknek.

    Tényleg nem túl etikus... de a kereszténység nem is ezt teszi. Azt mondja a bűnös latornak Jézus, hogy ma velem leszel a Paradicsomban, azt mondja a házasságtörőnek, hogy én sem ítéllek el...
    És nekem azt mondja, hogy kegyelemből van az én üdvösségem, nem a cselekedeteimért, és a bűneimről nem emlékezik meg....
    Nem igaz, amit írtál.....

    Az egyszerű gondolkozású emberek tömegének a vallás választ ad az emberiség nagy kérdéseire, Ezt kikérem magamnak....
    A felkészültséged láttán nem látom, hogy a nem kereszténységed bármiben is előnyt jelentene neked a hitemmel szemben...

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz bronin7 #7101 üzenetére

    Max neked fura... Miért kellene ezt bizonyítani? És mivel? A Biblia nem arra született hogy okoskodó emberek belőle természettudományos alapossággal felvérteződjenek a fajok kialakulása terén. És nem is ez a fő kérdés....
    A Biblia a lényeget leírja, Isten teremtése a látható világ. Ő nem akarta ezt akkor sem bizonygatni, és most sem... én sem fogom. Ez egyszerűen hidegen hagy...

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz Dalai Láma #7116 üzenetére

    De ez ugye már érdeklődés kérdése? Mert ha mindenkit minden érdekel, akkor valójában senkit nem érdekel igazán semmi...

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz cucka #7119 üzenetére

    Szerintem találunk a történelemben olyan csillagászt, aki egyszer azt mondta, hogy a Föld nem foroghat a nap körül.
    És őt anno tudósnak hívták, a kor tudományos szintjének megfelelően állított valamit.... amit az akkori megfigyelések alátámasztottak.... ;)

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz cucka #7121 üzenetére

    Mit kérsz ki magadnak ezen?Nem vagyok egyszerűbb gondolkodású nálad....
    A demokrácia azt jelenti, hogy a társadalom irányítása a demos-nép kezében van a teokrácia pedig azt, hogy a teosz-Isten kezében.... Azt, hogy te mire használod a fogalmat még nem tesz engem fogalamat keverővé....

    A pásztor hasonlat nem minden eleme felel meg... ezért hasonlat... hanem csak egy-egy.... rághatod még ezt a témát, de ettől még nem jutunk előrébb...

    A szellemi szabadság pld most oda vezet, hogy a termelt termékeink 70% vagy alapból szemét (csomagolóanyag) vagy rendkívül mértékben szennyezi a környezetet... a szabadság már ott tart, hogy az óceánokban vannak olyan területek, ahol nincsenek halak, mondhatnánk steril, mert tökéletesen lehalászták.... stb köszönöm szépen az ilyen szekularizált szabadságot...

    A szekularizáció eredménye az, hogy nem lesznek közösségek... és az a kiszolgáltatottság... mert egyedül nem fogsz tudni kiállni az érdekedért...

    Keresztény fogalmakkal dobálózol, (pokol, mennyek országa) de nem tudod bibliai összefüggései között kezelni... Ez kb olyan, mintha kiemelném, hogy a magyar btk akár 20 évre is ítélheti a polgárt, és ez mekkora nagy diktatúra, mert csorbítja a jogokat.
    A keresztény fogalmak igazak, így van, ahogy írtad... Csak épp kiérdemelni nem lehet a jót. Ez nem érdem kérdése... és itt bukik az elméleted...
    Kérnék tőled a fogalomdobálás helyett tartalmasabb érveket...

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz cucka #7122 üzenetére

    Nem fogom a tudományt szembeállítani, bár hogy erőlködsz a tudománnyal, mint ahogy nem vetem össze a szeretetet a bablevessel, mert nem azonos kategória.
    Azt hiszem a tudományos összevetés alapja a hasonló kategóriák összevetése :)

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz cucka #7126 üzenetére

    Soha nem mondtam ilyet, leginkább azért, mert hozzászólásaid alapján úgy gondolom, értelmes ember vagy.
    Köszönöm a bizalmat :) Biztos félreértettelek...

    A teokrácia a Biblia értelmezésében nem az intézményesített papság vezetését jelenti.
    Izgalmas már Izrael életében is ez. Isten elhív embereket a szolgálatra, de nem intézményesen, és sok esetben csak meghatározott ideig (bírák)... Az intézményesített dolgok főleg a kultuszt és egyáltalán nem a hatalmat szolgálták. Szvsz a királyság és az intézményesülés félresiklás, ami ellen perel is Isten...
    A Bibliai teokrácia Isten vezetését jelenti... a muzulmán példára hagy ne reagáljak...

    Miért ne lehetne kiérdemelni? Ha tudatosan jó, Istennek tetsző életet élsz, akkor azzal kiérdemled az örök boldogságot/bejutást a mennyországba/nevezd ahogy akarod. Mi fölött siklottam át, ami miatt bukik a gondolatom?
    Az egyik legalapvetőbb keresztény tanításon, hogy a kegyelmet nem lehet kiérdemelni, mert azért hívják kegyelemnek.... különben érdem lenne a neve... :)

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz Dany007 #7152 üzenetére

    Azt hiszem egy pár dolgot tisztáznom kellene...
    Alapvetően nincs probléma a tudomány és kereszténység között. Jöhetnék azzal, hogy a kereszténység nem tudományos válaszokat ad a kérdésekre, hanem transzcendenst. Ez pedig bár van metszetük, mégis két halmaz.... A transzcendens attól az, mert túl megy azon a határon, amit a tudomány valaha is el fog érni. Ezzel nem minősítettem a tudományt....

    Badarság egymással versenyző, a világot különbözőképpen modellező rendszernek beállítani a két területet, mert ezt max ti szeretnétek gondolni, mert akkor vérre menő vitát lehet folytatni...

    A Biblia nem csupán a hitről szól. Valójában a hit lényege nem az, hogy elhiszem szóról szóra, ami a Bibliában le van írva. A hit lényege, hogy abban az Istenben hiszek (tehát személyben), aki szeret és kegyelemből megváltott. Ezt alátámasztja a bibliai ige és az életemben történt dolgok, megtapasztalások is. Ezt hívom kapcsolatnak...
    Tehát a Biblia állításait úgy kell nézni, hogy mit mond Istenről, mit mond az emberről és mit mond a teremtett világról, nem önmagában a leírtakat.
    A tudomány bizonyítékai meg sem kapargatják a Biblia ezen állításait, max alátámasztják....
    Kiderülhet akár, hogy Jónás próféta története csupán példázat.... de a lényeg nem abban van, hogy megtörtént-e, hanem abban, hogy mit üzen.... mindamellett pld Jónás akár létezhetett is.... sőt....

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz bronin7 #7161 üzenetére

    1. A képmás szó valójában megfelel a képviselőnek. A teremtéskor meghatározott feladatunk, hogy őrizzük és műveljük a teremtett világot Istent képviselve...
    Ez anno sokkal érthetőbb volt, mert az uralkodó képmása jelenlétében hozta a helytartó a rendelkezéseket... Ezért tört ki lázadás a Jeruzsálemben, mikor a rómaiak mit sem sejtve a császár képmásával megjelentek....
    2. A képmás sokat jelent... elárulja, hogy kié vagy.
    Jézus, mikor az adópénzzel csapdába akarták csalni, megjegyezte, hogy add meg a császárnak, ami a császáré és Istennek, ami az Istené... és Jézus itt nem a templomadóra gondolt.... A császár képe volt a pénzen, a császár tulajdona, az Isten képe van az emberen... az ember az Istené... Jézus itt nem a templomadóra gondolt....
    Tehát más oldalról megközelítve a képmás azt fejezi ki, hogy kinek a tulajdona....

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz lao ce #7192 üzenetére

    Egy amerikai előadót hallgattam a galambokról... Biológusként tudományos kutatásokat végzett a postagalambokkal egy egyetemen.
    1. úgy vitték el a galambokat a célhelyre, hogy a kocsiban, ami teljesen zárt volt, a lefedett ketrecet villanymotor forgatta véletlenszerűen a kacskaringós útvonal mellett... és hazataláltak...
    2. Egyes galambokat olyan kis sapkával látták el, ami a mágneses teret torzítja.... és hazataláltak

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz euchi #7165 üzenetére

    Tudományos körökben gyakran mondják: „Az evolúció tagadásához, lényegében a tudományt kellene tagadni.” Ez tudományos hipotézis, vagy elmélet? :DDD

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz cucka #7166 üzenetére

    Ha a fórumot nézem, akkor nem a magukat kereszténynek vallók támadják a tudományt, hanem a velük vitatkozók minősítgetik a keresztény fórumozókat a tudomány árnyékában és gyakran pont a témafelvetésekkel provokálnak, hogy aztán jól odamondhassák, hogy mi milyenek is vagyunk....
    Példa erre a legutóbb elindult vita is...
    Természetesen a dolog ennél árnyaltabb, de semmiképpen sem illik az általad vázolt modell a fórumra...

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz Dany007 #7169 üzenetére

    Már századszor írom le: a keresztény hit inkább hasonlít arra, hogy elhiszem, hogy apám szeret és jót akar nekem. Ennek egy része bizalom, hiszen a jövő tetteit nem látom tényként magam előtt, más része múltbéli megtapasztalás.
    A hitem bizalom Istenben és a múltbéli tapasztalataim alapján létrehozott extrapoláció, ami nem jóslás kategória....

    A Szent Péter kapuja és egyéb ilyen képek, nem a Biblia képei... A Biblia arról sem ír, hogy a világ lapos lenne...

    [ Szerkesztve ]

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz cucka #7198 üzenetére

    Minden mintavételezés kérdése...
    Ha a kereszténységgel kapcsolatos dolgoknál a konfrontációt akarom láttatni, akkor onnan veszek, ha viszont a társadalmi hasznosságot akarom kiemelni, akkor onnan mintavételezek.
    És ez a technika bárminél működik sajnos...
    Én úgy gondolom, hogy a viták 70-80% felesleges a rossz mintavételezési gyakorlat miatt... itt a fórumon is....

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz cucka #7159 üzenetére

    Csak eljutottam ehhez a hsz-hoz is.... :)
    Amit te leírsz sokkal inkább egy despotikus hatalomgyakorlás, amiben kihasználják a vallás adta "lehetőségeket"... a hatalomgyakorlás egy eszköze, ami nem kedves Istennek. mert ez valójában nem Isten uralma, hanem embereké, akik Isten nevével takaróznak...
    Erre a veszélyre a Biblia is felhívja a figyelmet... elég szemléletes példákkal.

    A teokrácia közvetlenebb módon jelenik meg.... lehetne közvetlenebb is, csak az emberek "tolják" Mózest maguk előtt, félnek a közvetlenségtől....
    Érdekes történet....

    Azt hiszem a szekularizáció tekintetében nekem vannak fogalom tisztázási problémáim. A szekularizációnak csak azzal a szeletével számoltam, ami abban nyilvánul meg, hogy a kereszténységet be akarják szorítani a templom és az egyén világába, miközben a kereszténység közösségre épül, és a társadalom része, és keresztényként az is akar maradni. Ha egy miniszter kijelentené, hogy a döntését a szakértői egyeztetésekkel együtt imádságban hozta meg, azt hiszem felzúdulás lenne, miközben csak annyi történik, hogy a keresztény ember nem csak vasárnap keresztény....
    Ismerek politikusokat, akik a döntéseiket így hozzák... és mégsem lehet beszélni erről...

    Ez nem egészséges, és az sem az, hogy nem tehetek ki bibliai igeverset az állami iskolába...

    A kereszténység azért lett világvallássá, mert Isten akarta. Európába már akkor elért, mikor még nem is ismerte a császár a különbséget zsidó és keresztény között.
    Az a fajta hittérítés, aminek a gyakorlata a korszakot meghatározta kárára vált a kereszténységnek, célt tévesztetté vált az egész, és ha nincs reformáció, akkor azt se tudnánk, hogy kegyelemből van az üdvösség.... A mi lett volna ha nem olyan kategória, amivel szívesen foglalkozok...

    A kegyelmet megkaphatod, mert neked (is) szól, de ezt el kell fogadni. De ez nem érdem.... Amikor örökölsz egy vagyont, akkor egy aláírással lesz a tied, de nehogy azt gondold, hogy az aláírásod érdeme az örökséged... a kettő össze sem mérhető. Balga lennél, ha ezek után azzal jönnél, hogy te az aláírásoddal kiérdemeltél egy vagyont....
    De hasonló példa, mikor az ember hajótörés után a vízbe kerül és bedobnak utána egy mentőövet, majd azzal henceg, hogy mekkora bravúr volt kiúszni a partra.... pedig csak belekapaszkodott.

    A kegyelem attól az, ami, mert az, amit én tehetek összehasonlíthatatlanul kevesebb annál, amit Isten tesz.... nem a cselekedeteimért (parancsok betartása miatt) kaptam kegyelmet... hanem a a cselekedeteim ellenére....

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz cucka #7200 üzenetére

    Amikor a Teremtő Istenről beszélek, és az ő tervezésének csodájáról, akkor nem az amerikai ID elmélet alapján teszem, mert részleteiben nem ismerem... Ennek ellenére, ha valaki "megfelelően" kezeli a hozzászólásomat, akkor vitázhat velem az ID elmélet mentén úgy, hogy közöm nincs hozzá...

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz bronin7 #7203 üzenetére

    Nálunk ez alap... Ha egy 1 Mózessel foglalkozó ref. könyvet előveszel alapból benne van...

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz bronin7 #7206 üzenetére

    És mi lett a levegővel, amit kiszorított a víz? Ha így lett volna, akkor a levegő sűrűsége nem lett volna a mainak megfelelő... :)

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz bronin7 #7206 üzenetére

    A gigantikus bárka méretei meg vannak adva a Bibliában.... :) tehát elképzelhető....
    Egyes TUDOMÁNYOS elméletek szerint az emberiség bölcsője a termékeny félhold, aminek egyik része a mai Tigris és Eufrátesz környéke.
    Egy lokális özönvíz, ami ezt a területet érintette, akár ez egész emberiséget kiirthatta volna.
    Tehát emberi ésszel is értelmezhető a leírt bibliai történet, mert ezen területek állatvilága korlátozott, és a területe is. A hegyeinek mérete is, és még jéggel sem kell szembenézni....
    De ha az egész az egész világot érintette volna, akkor is
    Isten az anyagot a semmiből teremtette, miért gond annyi vizet neki összehozni, ami ehhez kell?
    Miért lenne gond a bárkát megóvnia, mikor csillagrendszerek pályáit határozza meg?
    Miért lenne gond neki életben tartani az állatokat, embereket, mikor ő teremtette az olyan állatokat is, akik képesek rendszeresen inaktívvá lenni és ezzel az anyagcseréjük lelassul...
    Aki képes halottakat feltámasztani, ne tudna élőket életben tartani?

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz cucka #7205 üzenetére

    Én nem foglalkoztam az ID-vel és nem is nagyon fogok. :)
    A Bibliai elgondolás töredékes megvalósítása ott található a pusztai vándorlásnál, leginkább a letelepedésnél Józsué korában, majd a bírák koránál, és amikor Izrael királyt választ, akkor is látható Dávid és kezdetben Salamon életében. Majd a királyság idején egy egy felvillanás marad csupán a fogságból való hazatérésig, ahol ez a teokratikus elv megerősödik...

    5 milliárd ember nem keresztény, soha nem érjük el a 100%-ot :) (még a gyülekezetünkben sem) és ez nem is cél. A cél az, hogy mindenhol megismerjék Isten örömhírét, és aki akar dönthessen mellette.

    Igen, bár sok hívet hozott az egyháznak. Tévedsz. Azok az emberek nem keresztények, akik érdekből vagy erőszakkal lettek "kereszténnyé".... és a gyermekeik sem lettek attól azzá, hogy már ebben a kultúrában nőttek fel.
    Az ilyen térítések után terjedhet az a tévtanítás, hogy a jót cselekvő ember a mennybe jut a rosszat a pokolra.
    A mennyország és a pokol létezik. És kegyelem elfogadásától vagy elutasításától függ a célállomás... csak ettől.

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz cucka #7230 üzenetére

    Az egyiptomi fogság érdekes, mert tényleg kevés adat van arról az egyiptomi feljegyzésekben, hogy ott jártak a héberek.. Van, de kevés, és főleg nem szerepel benne a szabadulástörténet.
    Ennek történelmi okai vannak.
    Izrael családját befogadó fáraók nem egyiptomi származásúak voltak. Idegen népként (vsz semita) népként uralkodtak az egyiptomi nép felett. Vsz ezért fogadták be könnyen Izrael népes családját, és ezért volt kezdetben jó dolguk.
    Viszont ezt a hikszosz dinasztiát megdöntötték, és új fáraó dinasztia került hatalomra. Nos ez az adminisztráció még a nyomait is el akarta törölni a régi dinasztiának. A falfeliratokat levésték, a sírokat eltüntették, a feljegyzéseket megsemmisítették. Erre, mármint a falfeliratok, festmények "leresetelésére" van bizonyíték... (általában a fáraók itt adták hírül az utókornak dicsőséges tetteiket, és ez az új dinasztiának nem tetszett)

    Így azokról az időkről is megsemmisültek az adatok (közel négyszáz év), amit ott töltött a néppé formálódó Izrael.
    Az, hogy ott volt Izrael a forráselemzések (városok egyezése, fáraó adminisztrációjának módja, József által intézett földreform nagyon hasonlít a hixoszok által fennmaradt kevés forrásban említett földreformhoz) igazolják a tudomány szerint, persze ezt egyesek vitatják, mások cáfolják, a harmadrész meg igazolja....

    Az egyiptomi kivonulás annyira kínos volt Egyiptomnak, hogy vsz nem nagyon tették fel a dicsőségtáblára.... :)

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz Noddy #7234 üzenetére

    Láttam nemrég a spektrumon talán, hogy a napjainkban dőlt meg az USA nyugati partvidékének mai formájáért felelős természeti folyamat beazonosításának tudományos elmélete. Azt gondolták, hogy a nagy szurdokokat, a komoly eróziót talán gleccser és később folyók lassú munkája hozta létre.... Volt egy-két jelenség, természeti képződmény, ami nem fért bele az elméletbe, és volt egy tudós, aki egész életében azt hajtogatta, hogy ez az elmélet nem jó, nem hosszú idő alatt alakult ki minden, hanem egy gigantikus méretű árvíz okozta, ami szinte pillanatok alatt végigsöpört a partvidéken.
    Természetesen a tudóstársadalom egységesen lehülyézte ezt a tudóst, de mára fordult a kocka. Kiderült, hogy hatalmas mennyiségű víz halmozódott fel egy völgyben, amit egy nagy és vastag jégfal zárt el. A jégkorszak végén ez a fal szétrobbant egy rövid agónia után (kb mint a Jégkorszak 2-ben :) ) és a temérdek víz végigsöpört a a területen. Olyan nagy volt a víz sebessége, hogy a vízalatti örvények hurrikán hatást váltottak ki és hihetetlen méretű sziklákat dobáltak szét, vagy lukakat martak a talajba.... Ennek nyomai máig láthatók....
    Nos a tudomány egy évmilliókig tartó eróziótól eljutott egy emberi léptékben is rövidnek számító kataklizmáig...

    [ Szerkesztve ]

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz bronin7 #7247 üzenetére

    Hát igen.. a Biblia szerint mindannyian Noé három gyermekétől származunk...:)
    Ami embernek lehetetlen, Istennek lehetséges...
    Kell kiemelnem Jézust, aki a negyednapos hulla Lázárt életre keltette?
    És Isten hatalmából csak szeleteket látunk ilyenkor....

    A tudomány mai állása szerint az emberi faj bölcsője egy elég szűk terület volt és kevés emberből lett sok (a bulvár tudományos újságírás egy szenzációs ősanyagént is emlegetett évekkel ezelőtt). Nos itt nem látunk mást... kevés emberből, sok lett... nem olyan hosszú idő alatt...

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz lao ce #7249 üzenetére

    Isten nem a körülményeket akarja megváltoztatni, hanem a népet. Ez pedig nem megy másképpen.
    Bizonyság volt ez anno nem csak a zsidóknak, hanem az Egyiptomiaknak is... és már akkor is, ha egy egyiptomi kente be az ajtófélfát, akkor az ő családjuk is békében maradt és ha egy zsidó nem kente be, akkor a zsidó család is megjárta...
    Egyszerre itt a felelősség megjelenése, a családért felelős a családfő, itt a kegyelem megjelenése, hogy nem bőrszínen múlt, nem vallási hátteren, hanem azon, hogy elhiszem-e, hogy ez be fog teljesedni, elhiszem-e hogy megvéd...
    És hogy ezt értették az egyiptomi nép misem mutatja jobban, hogy az országot elhagyó zsidókat elhalmozták ajándékokkal...
    Isten nem fogja a dolgokat csettintéssel megoldani... minket akar formálni...
    Ő a nehezebb utat választotta... mivel tiszteli az embert...

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz lao ce #7256 üzenetére

    Először azt hittem, hogy félreértettelek, de nem... nem voltak katonák, akik gyilkolászták az elsőszülötteket... szó sincs erről!
    A festés valójában a hit, ami cselekedetté lett. Csak az a hit az élő, ami cselekedetekhez vezet. És ha nincs festés, csak belső elhatározás, akkor nem láthatták volna az egyiptomiak...
    És a vér annak is a jelképe, hogy a kegyelem az csak nekünk ingyenes, a megmenekült gyermek életéhez egy bárány halálán keresztül vezet az út... remek Jézusi előkép.
    Cucka:
    Nos a birka létet talán egy kicsikét értékesebbé teszi az a tény, hogy Jézus is Isten báránya.... és vele szívesen vagyok közösségbe.

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz Dany007 #7254 üzenetére

    Kevés vagy egy családnyi... tök mindegy... sokáig éltek, jól szaporodtak, a génállomány romlását Isten tartotta kézben... Nem tudjuk pontosan hány évről van szó. Lehet számolgatni, de nem érdemes... Lehet, hogy a nemzetségtáblázatok hiányosak, mert csak azok szerepelnek, akik számítottak valamit... Ez akkoriban egyáltalán nem volt ritka...

    Én a Noé bárkájára nagyon sokrétegű történetként tekintek. Az egyik legerőteljesebb üzenet, hogy nem írja le a Biblia, hogy Noé miért volt igaz ember. Biztos nem azért, mert bűntelen lett volna, mert később a hiteles tájékoztatás miatt szerepel részegsége is... Már akkor sem attól volt igaz valaki, hogy bűntelen lett volna, hanem attól, hogy kapcsolata volt az Úrral.
    Noét kellően megalázhatták kortársai miközben az bárkát épített. És a történetben sokszor kellett és sokáig várakozni... Hihetetlen időintervallumok vannak, mi akik nem szoktuk a várakozást, nem is érthetjük ezt... pedig kellene
    Az özönvíz után nem oldódik meg az alapprobléma. Az Isten egyoldalú szövetségkötése nem azért történt, mert megváltozott az ember.... kegyelemből történt... már akkor is, már ott is.
    Már ez a történet is példa lehetett volna az inkvizíciónak, hogy a "bűnösök" elpusztítása nem teszi tisztábbá a világot....

    Semmiképpen nem mese... nagyon mély üzenetet hordozó történet.....

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz bronin7 #7263 üzenetére

    Hiszen a Biblia írja, hogy Noé 900 valamennyi éves korában (nem tudom a pontos számot) halt csak meg, tehát legalább 300 éven keresztül figyelte hogy meghalnak lassacskán a fiai, az unokái, a dédunokái...

    Hát ez csúcs :)
    Ekkora butaságot rég olvastam...

    Noé 950 évet élt...
    Noé 500 éves volt, mikor született Sém
    Sém 500 évig élt
    Ki halt meg előbb?
    A nyertesek közt áldást osztok :)

    Folytatom:
    Ha Isten valakinek ad 950 gazdag évet, akkor csak azok találnak ebben kivetni valót, akik a kákán is csomót keresnek...
    Ez kb olyan, mintha valakinek ajándékoznék két nyolcmagos procival és 4 legújabb videokártyával összekötött 256 GB RAM-mal ellátott gépet 3 db 36" monitorral, hogy a repülőszimulátor élethű legyen... nos erre te azt reagálnád, hogy milyen szemét vagyok, mert mekkora lesz a villanyszámla.... :)

    [ Szerkesztve ]

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz bronin7 #7265 üzenetére

    Olvastad, hogy a fia 50 évvel Noé halála után halt meg? :B

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz lao ce #7266 üzenetére

    Az az egyiptomi, aki befestette, nem veszítette el elsőszülöttjét... nem tudni hányan voltak, nem írja a Biblia, de azt igen, hogy ez volt a jel....

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz cucka #7269 üzenetére

    Akkor ez nem show műsor volt. Épp te írtad, hogy nincs szemtanú, mert a szemtanúk meghaltak :)
    A csoda nem fog hitet fakasztani, mert a hit nem az, hogy hiszem, hogy a víz kettéválik, hanem a hit az, hogy bízom az Istenben. Ha elhiszem, hogy valaki baromi erős, akkor a hit helyett félelem is születhet meg bennem iránta...
    Jónás egy pogány városba ment, Ninivébe. Egy csodát sem tett, a város mégis megtért, mert elhitték azt, amit mondott csodák és retorikai képesség hiányában is... sőt a prófétai motiváció sem volt tökéletes...

    Jézus kenyeret szaporított, a nép királlyá akarta tenni ezért. Nem sokkal később az emberek, s közülük sokan, akik kaptak a kenyérből a halálát kívánták...
    A csoda nem fakaszt hitet max elgondolkodtat...

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz bronin7 #7276 üzenetére

    Tehát te a feltételezéseid alapján hozol ítéletet?
    Ennél többet produkáltak a főpapok is Jézus perében.... :)

    Tegyük fel, hogy Sém gyermeket 300 éves kora után nemzett, és az azok csak 300 évig éltek ... Így már jobb?

    Egyébként nem a halál a legrosszabb, ami velünk történhet.

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz bronin7 #7280 üzenetére

    A válasz egyszerű.. Aki tanúvallomásokkal foglalkozott valaha, az tudja, hogy nincs két egyforma tanúvallomás annak ellenére, hogy minden tanú igazat mondott, mert nem egy helyen álltak, mert nem egyformán dolgozzák fel a történteket, eltérő dolgokat tartanak fontosnak ...
    Egy jó bizonyítási eljárás számára fontosak ezek a tanúvallomások, és fontosak az eltérések is, mert van, aki olyat láthatott, hallhatott, érezhetett, amit a többi nem.

    Szerintem még külön jó is, hogy nem egyformák... nem egyformák, de ennek ellenére nem egymásnak ellentmondók....

    1. Az egész föld, vagy a tartomány kérdése... Kérdés az, hogy a görög vagy arám kézirat milyen szót használ.... és a föld mit is jelent az eredetiben.... Ehhez arámi és vagy görög ismeret kellene. Utánanéztem, hogy a lukács evangéliumii tartomány (Károli fordítás) kifejezés helyett mind a Szent Istváni mind a revideált református fordítás földet ír tartomány helyett... Annyi, hogy Lukács görögül írt, a másik kettő alapnyelve az arám... szvsz ezt fordította másként Károli...

    Az utolsó szavak eltérése megfelel annak, hogy ki hol állt, és mit hallhatott... János állt a legközelebb, vsz a legutolsó szava Jézusnak Jánosnál található, Máté Márk azért érthette utolsónak, amit értett, mert távolabb álltak és ezt nem is kellett hallani, mert ezen a mondatán morfondíroztak a közelebb álló jelenlevő emberek....
    Egyébként Jézusnak hét utolsó szava volt :)
    János evangéliuma született a legkésőbb. Ő rendszerezte leginkább Jézus gondolatait, Jézus közvetlen tanítványaként olyan finomságok is megjelennek a leírtakban, ami máshol nem található.
    Márk nem volt a tizenkettőben, de vsz tanítványa volt Jézusnak, ezt a szűkszavú leírás ellenére a benne található nagyon részletes leírások, személyes élményszerű beszámolók igazolják őt.
    Máté zsidó vámszedő volt, aki a tizenkettő egyikeként Jézus közelében volt. Az általaírtak főleg a zsidókhoz szóltak. A kárpit szétszakadása azt üzeni a zsidóknak, hogy vége a szentély elszigeteltségének, Jézus által szabad az út mindenkinek Istenhez. Ez pld a nem zsidó Lukácsnak nem mondott semmit, de pld a népe által kiközösített és a kultuszból kizárt Máténak nagyon sokat jelentett... bele is írta.

    Jézust azért hagyta el az Isten, mert Isten és a bűn nem fér meg egymással. Ez egy szörnyen nehéz döntés volt, mert elszakadt a fiától, de Jézus így tudta magára venni a mi bűneinket. Csak így... Vér nélkül nincs bűnbocsánat.

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz bronin7 #7282 üzenetére

    Hát igen a legtöbb hollywoodi filmrendező ezt jobban is megtudta volna rendezni. :)
    Már leírtam, és ismétlem magam, de a csoda nem fakaszt hitet... sőt a csoda alapvetően félelmet kelt...
    Ellenben Isten azt mondja: Nem hatalommal és nem erőszakkal, hanem az én lelkemmel! Zak 4,6
    Isten gondoskodik a világról:
    Menjetek el tehát, tegyetek tanítvánnyá minden népet,.... Mt 28,19-20.
    Nem maradhat ki a személyesség.... Nem úszható meg a szeretet :)
    Igen, Isten ezt másképp gondolja, mint Hollywood-ban.

    Egyébként Jézus halálakor számos rendkívüli esemény történt... A kárpit szétszakadása nagyon jól szemlélteti, hogy a "szentek szentélyébe"/Isten jelenlétébe nekem is van bejárásom... És elég rendkívüli volt a római százados és a lator bizonyságtétele..

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz bronin7 #7283 üzenetére

    Ha jó munkát végzett volna, akkor ma nem tartanánk itt.
    Nem gondolnám, hogy ez Isten hibája lenne. Itt vagy pld te. Többször olvastad a Bibliát, mégsem hiszel abban, hogy Jézus megváltott téged is... Pedig szinte szó szerint le van írva....
    A kereszténység egy kis csoportból indult, volt egy rabbi és néhány műveletlen, egyszerű követője, most pedig a Föld minden részén elhangzik az evangélium, még ott is, ahol ezért fennáll a veszély, hogy ezért megölik mind a hallgatót, mind a prédikálót.

    Isten olyan "módszert" választott, hogy Őt az emberek egy népen keresztül ismerjék meg... Isten népén keresztül. Ez volt anno Izrael, de ezt a feladatát nem töltötte be, és most ezt a munkát végezzük mi, keresztények... Mi sem vagyunk hibátlanok... de annyi különbségünk van Izraellel szemben, hogy mi nekünk van Jézus, aki velünk marad a világ végezetéig.

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz bronin7 #7291 üzenetére

    Az értelmes emberről csak annyit, hogy az embert sokszor a tényközlések sem győzik meg... Miért népszerű ma az asztrológia, mikor tanuljuk az iskolában, hogy azt, amit mi kosnak/vízöntőnek stb látunk az egymástól sok fényévnyi távolságba lévő csillagok csak a Földön látható képe, ami a sorsunkra semmiféle hatással nincs, hogy a Jupiter, nem befolyásolja a szerencsémet, mert az egy nagy gázgömb "csupán"?
    Én azt gondolom, hogy önmagában paradox, hogy Istennél jobban tettem volna kritikával próbálod Isten létét megkérdőjelezni akkor, mikor a világból időben és térben is csupán egy kis szeletet tudsz érzékelni.

    Nem fog meggyőzni téged semmilyen mennyei hang, semmilyen lelkedbe ültetett üzenet, ha csak nem vagy nyitott arra, aki üzen...

    Ha valakiben nem bízok, akkor pusztán kommunikáció technikai megoldásokkal nem fog bennem bizalmat ébreszteni, vagy ha igen, akkor nem vagyok értelmes ember...

    Jézus halála és féltámadása minden földrészen ismert... Mi ez, ha nem rendkívüli...
    Nem hozok fel példákat, te magad idézted be...
    Jézus halála után 20 évvel már Európában is voltak keresztények... És az egész egy közel-keleti porfészekből indult (Názáretből támadhat-é valami jó? Jn 1,47)

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz bronin7 #7292 üzenetére

    Az a vicces, hogy te beszélsz arról, hogy nem fogott meg a Biblia pedig az üzenet benne van. Viszont ti vetitek a szememre, hogy mindent túl szó szerint veszek...

    Nem értem, ne haragudj...
    A szó szerinti értelmezést én nem vetettem a szemedre, sőt gyakran mondom vagy célzok rá , hogy Istennek van hatalma arra, hogy akár szó szerint is értelmezhető az igéje...
    Ha aszó szerintiség alatt te történelemkönyvet értesz, akkor nem az én készülékemben van a hiba...
    Ha szerelmes levelet írsz a kedvesednek és benne leírod, hogy érted dobog a szívem, akkor ezt ki érti biológiai értelemben szó szerint? Én nem, ellenben lehet szó szerint érteni a szerelem tekintetében.

    Amikor Jézus mond egy "sztorit", akkor azt szó szerint kell érteni? Vagy amikor Dániel álmában megjelennek a különleges képek, szó szerint kell érteni? Te is tudod, hogy nem...
    De akkor, mikor Jeremiás próféta kiábrázolja elég kemény képekkel, hogy jön Babilónia és elfoglalja Izraelt, végig képeket használ, szakállát tépi, ürüléken főzi az ételt, egy oldalán fekszik hosszú ideig... Szó szerint kell érteni?
    Azt, amit Jeremiás tett, igen, mert ezt tette tényleg, amit kiábrázolt, nem pont úgy történt meg, mert képi megjelenítése volt a jövőnek.... nem... de a nép mégis értette...

    Én nem gondolom, hogy te szó szerint értelmezed az igét, sokkal inkább, hogy a kedvedre való szó szerinti értelmezést választod ki azért, hogy érvelhess az álláspontod mellett...
    És ehhez van, mikor még csak nem is szó szerint értelmezed a dolgokat, hanem a saját feltételezéseidet szövöd bele... (pld Nóé látta gyereke halálát... stb)

    Akkor most már döntsük el végre, hogy a Biblia egy hiteles forrás-e, néhány csúsztatással, vagy csak az egész egy kitalált történetbe bújtatott tanmese...
    Te ezt már a vita előtt eldöntötted, ne próbáld elhitetni, hogy ez kérdés a számodra ;)

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz bronin7 #7295 üzenetére

    Afrikában hamarabb volt keresztény gyülekezet, mint Európában (Etipopia)... Izrael pedig Ázsiában van.
    Erről ennyit... mármint a zagyvaság írásáról...
    Nem kellene személyeskedésbe átcsapni... szvsz

    [ Szerkesztve ]

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz bronin7 #7298 üzenetére

    Isten úgy gondolta a kezdetektől, hogy a népén keresztül ismerteti meg magát a többi néppel Ez volt Izrael létének is a lényege. Ha van egy ismeretlen ember, akkor tud közel kerülni hozzád a legkönnyebben, ha olyasvalaki mutatja be, akit te már jól ismersz...

    Izrael népén keresztül (és a történetén) meg lehet ismerni Istent.

    Más...
    Egy alkoholistának az a szó, hogy Isten szeret, nem mond semmit önmagában, bárhonnan is szól, max azt gondolja, hogy túl sokat ivott... De hallottam már síró alkoholistákról, aki nem értik, hogyan tud a párjuk szeretettel fordulni feléjük akkor is, ha kilopta a pénztárcából piára a rezsipénzt? Nos ezek az alkoholisták arról számoltak be, hogy amit értelemmel nem tudtak felfogni, megértették a hívő párjuk szeretete által. Isten szeretetével akkor találkoztak igazán. És ez bizalmat ébresztett és ez megtérést hozott, ami szabaduláshoz vezetett...
    Isten ismeri az embert, tudja, hogy mit tesz és miért...

    Te kapaszkodhatsz abba a ténybe, hogy Jézus halálát szemtanúként kevesen élték meg... De nem ez a lényeg... Istennek van ideje arra, hogy eljuttassa az üzenetét az emberekhez... Ez a kijelentés egy olyan fórumon furcsa lehet, ahol épp tegnap olvastam a postagalambos cikket és a hozzászólásokat, és találtam olyanokat, akik azért fikázták a cikket, mert egyhetes hírt írt meg az itcafe.... Tudom, hogy furcsa, de így van...

    Akikhez nem jutott el anno és most még Isten evangéliuma a keresztények által, hiszem, hogy azokról Isten gondoskodott... a bennem lévő bizalom alapján. Nem olyannak ismerem őt, aki ezt nem veszi számításba.

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák