Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MageRG

    addikt

    válasz Miklós315 #24565 üzenetére

    Nem ez a lényegi különbség a materialista és a nem-materialista filozófiák közt. Nem kell nekem hinni, üsd föl a lexikont!
    Amit itt vázoltam, az az önkorrekciós mechanizmus hiánya a világmagyarázatban.
    Pl.: Minden holló fekete. Ha látunk egy fehéret, akkor felülvizsgálatra szorul a hipotézis. De ha az a válasz, hogy igazából az is fekete, csak rosszul látjuk, akkor soha nem jövünk rá a tévedésre.
    A "látjuk" tetszőlegesen behelyettesíthető más módszerrel, nem korlátozódik "materialista" megfigyelésre.
    Ez az, amikor az ellentmondások tagadása a világnézet része.

    Az polgári házasságot ne dörgöld az orrom alá.
    Én nem írtam hogy az egyházi legyen alapjog. A jogi következmények érdekesek, és azért jön ez a valláshoz, mert vallási érveléssel próbálják szűkíteni a házasságra jogosultságot.
    Az örökbefogadás szintén ilyen: amint megbízható eredmények lesznek arról hogy ez árt a gyerekeknek, elfogadom a tiltását.
    De egyelőre úgy néz ki hogy az abúzus árt a gyereknek, ami érheti homo és hetero nevelőszülőknél is.

    Felhoztad az abortuszt, meg a nemváltó műtéteket: egyelőre nem arról van szó hogy kis/fiatalkorú egyéneket kényszerítenének nemváltásra. Az abortusz meg jogütközés, a "más ****ával a csalánt" speciális esete. Láthatod a lengyel tüntetéseknél, mit gondolnak az érintettek.

    "...ahhoz van joga valakinek, amire lehetőséget teremt az állam..."
    LOL. Autoriter államokban talán.
    Alapvetően ellenkezik a jogszemléletünk. Az állam van az emberekért, nem fordítva. Tehát a jog a társadalom igényeinek (biztonság, békés egymás mellett élés, igazságosság, egyenlőség, stb.) kiszolgálására van.
    Attól hogy kiterjeszted a házasság jogosultságát, az még nem lesz kisebb. Ez nem egy torta, hogy akkor mindenkinek kisebb szelet jut.

    De képzeld csak el: tiltott a keresztény vallást. Mi alapján érvelnél, hogy "engedélyezzék"?

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

Új hozzászólás Aktív témák