Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz Hell Knight #12685 üzenetére

    Én hiszek Jézus Krisztusban, és figyelembe veszem, hogy számos más hitvilág létezik.
    Nem kell tisztelni a Mindenhatót. A "kell" tisztelet, nem tisztelet. Ha valaki megmenti az életed, akkor a te tiszteleted felé nem "kell" tisztelet... hanem jön magától...

    Az Ő képére teremtettségünk az Isten képviseletét jelenti a teremtett világban. A képviselő pedig döntési hatalommal van felruházva, mint a mi parlamenti képviselőink. Felhatalmaztuk őket arra, hogy minket képviseljenek, de nem programozott robotként. Hozhatnak más döntéseket is, mint amikre mi felhatalmaztuk őket... és te is hozhatsz... nem az ellenkezés van beléd kódolva, hanem a döntés képessége... és persze hagyatkozhatsz Istenre is... erre is megvan a lehetőséged. Igazán akkor látható az Isten képe az életedben, ha ráhagyatkozol...

    Templomba sem kell járni. Az embernek fontos, hogy közösségben legyen másokkal. Nem Istennek teszel vele szívességet, ha templomba mész... sőt, ha ez a indíttatás, akkor semmit sem ér... sőt...

    Az Istennel való kapcsolat nem szerződés... (én templomba járok, imádkozom, adományt adok, böjtölök, Te pedig cserébe áldj, meg, segítsd az életem és űzd el a gonoszt)

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák