Hirdetés

  • BYD Atto 3 menetpróba

    ma Ez kéne legyen a kínai slágertermék az európai piacon, mert tágas, olcsó és elég modern is. De adódnak kompromisszumok.

  • Retro Kocka Kuckó 2024

    lo Megint eltelt egy esztendő, ezért mögyünk retrokockulni Vásárhelyre! Gyere velünk gyereknapon!

Új hozzászólás Aktív témák

  • Noddy

    senior tag

    válasz Dorien #11050 üzenetére

    Nekem kicsit furcsa ahogy megközelíted a vallás dolgot...
    Milyennek kellene lennie?? Bizonyos igényeknek kellene megfelelnie. A TE igényeid szerint ilyennek kellene lennie egy vallásnak és akkor lenne jó? Jól értem?

    Néhány érvedet értem, és kb sejtem, hogy miért gondolod jónak, de a megfogalmazás célját nem.
    Mondj olyan vallást aminek nincs pozitív célja... (talán a sátánizmus, bár ha utána olvasnánk, lehet ott is van pozitív cél)
    Mi az hogy fejlődőképes? Kell-e folyamatosan alkalmazkodni egy változó világhoz, ahelyett, hogy egy stabil, maradandó értékrendet képviseljél? (mit adsz fel miért).

    De ez lehet hogy a világnézeti különbségekből jön. Hol van Isten tekintélye, tanítása? A vallást nem mi "csináljuk". Persze vannak törekvések, hogy több embert nyerjenek, meg és liturgiákat változtatnak meg, új menedzsment szerint szervezik a gyülekezeteket, stb. De pont a keresztyénségnél figyelhető meg, hogy egyedül Isten munkája egy gyülekezet növekedése és fejlődése. És Isten ott van jelen, ahol az Ő igéje szól.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

Új hozzászólás Aktív témák