Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsiga667

    addikt

    válasz Bordoi #27 üzenetére

    Egyrészt senki nem lő le 1km-ről egy szarvast mert egy képzett mesterlövész is szarban van egy 1km-es lövésnél nemhogy egy átlag vadász, másrészt meg mint mondták már páran ez nem sport, így nem értem hogy milyen sportteljesítményről beszélsz.

  • zsiga667

    addikt

    válasz Bordoi #32 üzenetére

    [link]
    Ez azt hiszem egy elég modern, elterjedt, elismert mesterlövészfegyver.
    Az adatlapján az effektív lőtávolság részen az szerepel hogy ugyan több mint 800 méter, de lőszer- és lövészfüggő. Azt hiszem ebből az következik hogy egy 25%-kal távolabb lévő célpontot nem annyira szeretnek lőni vele.
    Egy vadász aki nem éjjel-nappal célbalőni gyakorol, akinek nincs a fejében ballisztikai számítógép és aki nem mondja meg érzésre hogy milyen a szélsebesség a büdös életben nem talál el egy hegyet sem egy kilométerről, még akkorse ha olyan minőségű fegyvere, távcsöve, lőszere van mint egy katonai lövésznek.
    Vadásszal meg elég sokal beszélgettem már ugyanis vagy 100 évfolyamtársam annak tanul, illetve nekem is van például vadászat és vadgazdálkodás tárgyam.
    De értem én hogy kikről beszéltek, csak azt felejtitek el hogy nem ők a többség.

    [Szerkesztve]

  • #65675776

    törölt tag

    válasz Bordoi #32 üzenetére

    A kilőtt vadak döntő többségét az a ''néhány emberről akinek ez a hivatása'' hozza terítékre, nem a sportvadászok. Egyébként pont attól ''sport'', hogy szabályozva van.

    Viszont a vadászatot leegyszerűsíteni lesvadászatra minimum tájékozatlanságra utal. Vannak egyéb válfajai is, pl cserkelés, barkácsolás...

    Amiről szintén megfeledkeznek sokan, hogy a vadásztársaságok tenyésztik is a vadakat! Főleg igaz ez a szárnyasokra. Csülkösökre nem annyira. Nyulat és vaddisznót meg nem kell, szaporák azok így is (ezért is dúvadak és korlátozás nélkül vadászhatóak).

    Ha egy adott vadászterület egy bizonyos vadból eléri a kvótát, akkor annak a vadászata az adott területen és idényben a továbbiakban tilos.



    Sensei: ''Milyen jogon dönt az ember vadon élő állatok életéről?''

    Ugyan azon a jogon, mint bármely más csúcsragadozó: megteheti. És alapvetően ez a dolga.

    Viszont következő életemben hímoroszlán akarok lenni. Semmi más dolgom nem lesz, mint naphosszat heverészni az árnyékban, reszelni a csajokat. Ha meg kedvem támad megenni egy antilopot, akkor elküldöm a nőket vadászni (oroszlánéknál ez a szokás) és a zsákmányt esetleg félholt állapotában beburkolni. Nem kellene mindenféle engedélyekkel, erkölcsi meg lelkiismereti szarságokkal görcsölnöm... És emellett még csúcsragadozó is maradnék. Király, nem?

    Vagy kössük engedélyhez az oroszlánok (nagymacskák, cápák, delfinek...) általi vadászatot is, csak mert az mészárlás amit csinálnak? Lehet meglep, de ezen állatok is néha csak szórakozásból vadásznak és ölnek. Sőt, a csimpánzok is.

    [Szerkesztve]

  • zsiga667

    addikt

    válasz Bordoi #37 üzenetére

    Valóban, a lényeg az hogy egy vadász nem lő le semmit 1000 méterről, még 500-ról is csak nagyon nagy szerencsével.

Új hozzászólás Aktív témák