Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #65675776

    törölt tag

    válasz Sensei #5 üzenetére

    Hallottad már hogyan ordít a répa vagy a saláta, amikor le/felszedik és szétrágják őket elevenen? Ők is élőlények, de a vegetáriánus által végzett növényholokauszt ellen senki sem tiltakozik.

    A vadászat alapvető célja a vadállomány szabályzása (mennyiség és minőség tekintetében egyaránt). Meg lehet nézni ahol tiltják a vadászatot egyes fajok ellen, annak mik a következményei (Ausztráliában pl a koalák és kenguruk jelentős túlszaporodása). Az ember csúcsragadozó, azaz az élőlényállomány szabályozásának egyik kulcsa (csúcsragadozók nélkül felborul a természeti egyensúly).


    qdak: Válaszoltam a Fegyver topic-ban.

    [Szerkesztve]

  • #65675776

    törölt tag

    válasz Sensei #7 üzenetére

    És miért ne hasonlítsunk össze egy növényt egy emlőssel? Mivel különbbek az emlősök? Ez már bizonyos szinten rasszizmus. Hülye vegetariánus rizsa a: ''Képes vagy a szemébe nézni?''

    Az ember szervezete egyáltalán nem növényevésre van beállítva.

    És van egy apró probléma: a növények teszik lehetővé, hogy egyáltalán élni tudjunk ezen a bolygón! Nélkülük ugyanis nem lenne a légkörben oxigén, és szépen megfulladnánk. Úgyhogy menj ki egy rétre vagy erdőbe és borulj térdre a növények előtt, mert nekik köszönheted a léted!!!

    [Szerkesztve]

  • #65675776

    törölt tag

    válasz Sensei #11 üzenetére

    Ja, hogy a szereteten múlik, hogy meg lehet-e enni valamit? Ez nonszensz. Lehet magasabb létforma az emlős, de a növények nélkül életképtelen. Nem látom okát annak, hogy felűlvizsgáljam a véleményem. A ház is az alapnál kezdődik. A Te gondolatmeneted szerint viszont mivel alacsonyabb szintű (nincs pl vakolva, a belseje festve, nem bútorozzuk be...), akkor nincs is szükség rá, ki lehet bontani a felépült ház alól. Aztán majd csodálkozol ha összeomlik. Csak azért mert valami alacsonyabb rendű, még nem kell lenézni, csökkenteni a jelentősségét. Erre épült az 1930-40-es évek idején egy-két népírtás, gondolom nem kell megmondanom melyekre gondoltam.

    Nem nézem hülyének a vegetariánusokat, csak egyoldalú a gondolkodásuk. Nem állítottam, hogy Te az lennél.

    Digital: A vadászat ''idétlen hobbi''-nak titulálása szűkláűtókörűség. Egyáltalán nem egy hobbi, hanem fontos tevékenység. És bizony jópár évezreden keresztül ez volt az emberiség legfőbb élelemszerzési eljárása.

    És milyen gusztustalan is volt, mikor az emberek szakadékokba kergették a mamutokat, majd bazi nagy kődarabokkal dobálták őket, míg el nem pusztultak. Fúj!!! Szórjon hamut a fejére az egész emberiség, mert ma ezt már egy lövéssel is meg lehet oldani, csökkentve az állat szenvedését. (''Egyetlen lövéssel!'')

  • #65675776

    törölt tag

    válasz Sensei #19 üzenetére

    És akkor már lehet primitív, brutális eszközöket alkalmazni? Mikor napjainkban egy vágóállatnak szinte több joga van mint a mészárosnak? Legközelebb akkor disznóvágáskor baseballütővel verd halálra a malacot, mert az csak élelemszerzésre szolgál.

    Mint már korábban is említettem a természeti egyensúly a csúcsragadozókon múlik. Az ember csúcsragadozó. A többi csúcsragadozótól eltérően viszont tudatosan képes szabályozni a vadállományt, amit vadgazdálkodásnak nevezünk (erre utalt Zsiga is). Szóval a vadászat egyáltalán nem ''idétlen hobbi'', hanem tudatos egyensúlyteremtés. Az orvvadászokat meg nem kellene összekeverni a normális vadászokkal (az engem nem zavar ha sok saturészeg suttyó egymást lövi le az erdőben). A vadászat komoly szabályokhoz van kötve, meghatározott kvótákkal. A vadászidény sem véletlenül létező intézmény.

  • #65675776

    törölt tag

    válasz Ősember #22 üzenetére

    Pont ezért. Ez viszont felelősséggel is jár, pl a vadgazdálkodás ennek egyik megnyilvánulása.

    Igazából érdekes, hogy egy ekkora állat miért fél egy ilyen kis csenevész lénytől, mint az ember.


    Digital: Az afrikai vadászatok szabályzása sokkal szigorúbb, mint ami nálunk van. Az igazi afrikavadászok rikán lőnek 50m-nél nagyobb távolságról. Persze mindenhol vannak vadhajtások, anomáliák. És ezek szoktak nyilvánosságra kerülni, pedig ez az összes vadászat elenyésző része. Annak viszont nincs hírértéke ha valami rendesen zajlik.

    A vadász''balesetek'' engem sem zavarnak, kell az néha. A selejtlövés eben a vonatkozásban mindenképpen hasznos.

  • #65675776

    törölt tag

    válasz Bordoi #32 üzenetére

    A kilőtt vadak döntő többségét az a ''néhány emberről akinek ez a hivatása'' hozza terítékre, nem a sportvadászok. Egyébként pont attól ''sport'', hogy szabályozva van.

    Viszont a vadászatot leegyszerűsíteni lesvadászatra minimum tájékozatlanságra utal. Vannak egyéb válfajai is, pl cserkelés, barkácsolás...

    Amiről szintén megfeledkeznek sokan, hogy a vadásztársaságok tenyésztik is a vadakat! Főleg igaz ez a szárnyasokra. Csülkösökre nem annyira. Nyulat és vaddisznót meg nem kell, szaporák azok így is (ezért is dúvadak és korlátozás nélkül vadászhatóak).

    Ha egy adott vadászterület egy bizonyos vadból eléri a kvótát, akkor annak a vadászata az adott területen és idényben a továbbiakban tilos.



    Sensei: ''Milyen jogon dönt az ember vadon élő állatok életéről?''

    Ugyan azon a jogon, mint bármely más csúcsragadozó: megteheti. És alapvetően ez a dolga.

    Viszont következő életemben hímoroszlán akarok lenni. Semmi más dolgom nem lesz, mint naphosszat heverészni az árnyékban, reszelni a csajokat. Ha meg kedvem támad megenni egy antilopot, akkor elküldöm a nőket vadászni (oroszlánéknál ez a szokás) és a zsákmányt esetleg félholt állapotában beburkolni. Nem kellene mindenféle engedélyekkel, erkölcsi meg lelkiismereti szarságokkal görcsölnöm... És emellett még csúcsragadozó is maradnék. Király, nem?

    Vagy kössük engedélyhez az oroszlánok (nagymacskák, cápák, delfinek...) általi vadászatot is, csak mert az mészárlás amit csinálnak? Lehet meglep, de ezen állatok is néha csak szórakozásból vadásznak és ölnek. Sőt, a csimpánzok is.

    [Szerkesztve]

  • #65675776

    törölt tag

    válasz csapos2 #51 üzenetére

    Ölés öröme? Menj ki egyszer falura és figyeld hosszú ideig a macskák tevékenységét. Azt fogod tapasztalni, hogy sokszor (méghozzá eléggé sokszor) az elfogott egeret nem ölik meg, hanem akár órákon át játszanak vele. Mindez emberi fogalmak szerint állatkínzás. Tegyük hozzá, hogy a házimacskák egyáltalán nem szorulnak rá a vadászatra, ők is csak az ölés öröméjért vadásznak és mert az ösztöneik ezt diktálják. Akár csak az emberek esetében.

    De a szavannára is ki lehet menni, ott is szokása a ragadozóknak, hogy az elejtett, de csak legyengített zsákmányt odaadják a kölyköknek, hogy szórakozzanak vele. Tehát mindez egyáltalán nem csak emberi szokás.

    Tényleg kár vitatkozni egyébként azon, hogy csúcsragadozó-e az ember vagy sem. A tudomány mai állása szerint az, méghozzá nem is csak helyileg, hanem az egész bolygó csúcsragadozója. Hogy mindet milyen eszközökkel érte el az részletkérdés. Az evolúció során a gondolkodás, fejlett eszközhasználat és a kommunikáció emelte ki az állatvilágból. És ugyanezek tették lehetővé a technológiai fejlődést, és ezzel párhuzamosan az eszközök fejlődését. A macskák, cápák, delfinek(...) sem voltak egyből olyanok mint napjainkban, Ők is rengeteg változáson estek át. Az első emlősök nem voltak nagyobbak, mint a mai egerek, szóval volt honnan fejlődniük, nem magától értetődő a fizikai adottságuk és eszközeik.

    A horgászatot nem ítéle el valaki? Az is csak örömből gyilkolászása a halaknak ennyi erővel.

    [Szerkesztve]

  • #65675776

    törölt tag

    válasz csapos2 #68 üzenetére

    Reméltem (és biztos is voltam benne), hogy a macska-egér témára ezt válaszolod (ha nem Te, akkor valaki más). Szóval akkor ez a természet rendje? Valóban. Akkor miért baj ha ez ember is ezt teszi? Ezt magyarázd meg nekem. Viszont ha nem tudod, akkor ellentmondás és logikai hiba feszül a korábbi és mostani állításod között.

    Igen, ez a célja. A bekezdés utolsó mondata megint csak azt mutatja, hogy nem önmagától értetődő a ragadozók magatartása. Ebben az esetben viszont ott vagyunk, hogy a ragadozók és az ember között semmi különbség. Ugyan úgy tanulják az eljárásokat és az esetleges eszközök használatát. És ezek az eljárások szintén fejlődtek a ragadozóknál is, ahogy az embereknél a technológia.

  • #65675776

    törölt tag

    válasz qdak #99 üzenetére

    Vaddisznónak mindig idénye van.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák