Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    Topikgazda

    válasz Energie X #401 üzenetére

    Ha nem tervezitek, hogy földelitek az árnyékolást, akkor teljesen felesleges árnyékoltat venni, jó az UTP. Árnyékolthoz az RJ45 csatlakozók is fém borításúak, hogy tovább vigyék az árnyékolást a földelés felé. A cat5e is elég 1000-ig. Nem tudom milyen a nem hagyományos csatlakozó, RJ45 apát lehet csak a patch kábelekre rászerelni, ha a falban akarja vinni szerelődobozig és fali aljzatot akar RJ45 anyával, akkor fali kábel kell. Ha csak lyukat akar fúrni a falon és áthúzni rajta, akkor elég ez is. A Gembird nem egy csúcsminőség, viszont olcsó, és nekem eddig működnek a cuccaik (kábelt mondjuk még nem vettem ilyet).

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

  • inf3rno

    Topikgazda

    válasz Energie X #403 üzenetére

    Érdemes valami ilyesmit venni hozzá: [link] Tulképp nektek a krimpelő kell, amin általában szokott lenni vágóél is, illetve a teszter is kell. Ne nagyon rángassátok a kábelt, meg az gondolom evidens, hogy úgy könnyű átküldeni a falon, hogy csak utána teszitek rá a csatlakozót. A márka szerintem tökmindegy, nekem eddig legalábbis nem volt rossz tapasztalatom egyikkel sem, amit vettem (mondjuk egyik se volt totál gagyi). Én általában a kabelfutar.hu-n szoktam venni, mert náluk normális márkák szoktak lenni, meg adnak méterre is, nem csak teljes tekercset, de máshol is ugyanúgy találsz jót. Árban a cat5e-vel jobban járnál, ugyanúgy tud gigabitet 100m-ig, a cat6 csak annyival jobb, hogy emlékeim szerint rövidebb távon 5-10m-en tud gigabit feletti sebességet, de lehet, hogy ezt rosszul tudom. Cat5e-t lehet kapni obiban meg számtech boltokban is, de fogalmam sincs, hogy az milyen minőség, illetve hogyan kezelik, nem e törik meg. Ha véletlenül megtört, akkor sem kuka az egész, ha ki tudod vágni a hibás részt és UTP toldóval megtoldani. Amire még figyelni kell, hogy elektromos vezeték mellett ne menjen hosszan párhuzamosan fél méteren belül. Ha több ezer wattos dolog megy a vezetékről, pl porszívó, vízforraló, villanysütő, mosógép, stb. akkor meg pláne ne.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

  • inf3rno

    Topikgazda

    válasz Energie X #405 üzenetére

    Innen esetleg: cat5e [link], cat6 [link], U/UTP kell neked és patch, nem fali (a tömör rezes fali abból a szempontból számít, hogy anyára csak azt tudod szerelni). A BT, Draka, Belden mind jó márkák, de gondolom a noname-ek sem totál gagyik náluk. Kérdezd meg email-ben, hogy tudnak e levágni neked 100m-t valamelyik tekercsből, vagy csak simán rendeld meg a 100-at beírva a mennyiséghez.

    Az antenna kábel nem gond, ha mellette megy. A 220-ra érdemes odafigyelni, ha nagyobb fogyasztó van rajta és szorosan egymás mellett mennek párhuzamosan. Vehetsz S/FTP-t is, de elméletileg ugyanott vagy, mint U/UTP-vel, ha nincs földelve az árnyékolása, és egy picivel macerásabb a szerelése.

    Nem hiszem, hogy sokat számítana a MHz érték, a sávszélet mindegyik tudja, böngészéshez, letöltéshez, video stream-eléshez annyi elég. Ha online játékhoz kell, akkor lehet, hogy számít, de még nem hallottam erről, hogy magasabb MHz-el jobb lenne a válaszidő. Persze ez nem azt jelenti, hogy nincs így.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák