Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cickánykoma

    tag

    válasz MadMancs #87731 üzenetére

    Szia! Köszi a tippet. Közben ma jött meg a Connect Box, de a beüzemelésével problémáim adódtak. Tudnál esetleg segíteni, mit lehet a gond? :R

    A gépet feltettem egyedül a CB-ra, bejött az UPC admin felülete. Ott megtaláltam a modem módba állítást, átállítottam. Rákötöttem a TP-Link Archer routeremet, routerre visszakötöttem a PC LAN kábelét. Bementem a router admin paneljébe. Itt viszont nem tudtam hogy miket kellene megadni a WAN menüben, mivel a detektálása szerint Active IP address van, és meg kellene adni címeket (IP, GW, DNS, stb.) amiket nem tudom honnan tudok kitalálni - a modemhez ilyen infók nem jöttek külön. Aztán reseteltem a modemet és a gépet újraindítottam. Ekkor látott a router saját kiosztású adatokat a hálózatról - gondolom a CB modemtől kapta, lásd a mellékelt képeken.

    Viszont az a gond, hogy így folyamatosan felkiáltójeles maradt a hálózat ikon, kifele nem volt netem és a troubleshoot sem oldotta meg - ami csak annyit írt, hogy restart network, ami kvázi annyiból állt, hogy a Windowst újraindította. A router szerint megkap mindent a képek szerint a CB modemtől, de valami mégis blokkolja a netet. A hálózati adapter adatoknál látom, hogy van fel és le irányú csomagmozgás is, de net nincs.

    Most visszadugtam tesztből a PC-t csak a CB modembe. Most van net, viszont ami fura, hogy eltűnt közben az admin menüből a modem mód :F

    [ Szerkesztve ]

    Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

Új hozzászólás Aktív témák