Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz woodworm #119814 üzenetére

    Egyébként ezek az oldal eléréses, újraindulásos hibák nem most kezdődtek, korábban is volt rá példa.

    Nálam soha nem volt ilyen. 10+ éve UPC-zek.
    De még csak a százada sem volt problémában soha.
    Nálam két ütemben romlott el:

    1. Az fw frissítés utána torrent kuka lett. Terhelésfüggőnek tűnik, mert 8-10 torrent, 100 kapcsolatra lekorlátozva még megy modem módban. 500-as netnél (ez ugye 60MB/s+) kb. 10-20MB/s-et érek el.
    Kb. 200 kapcsolat felett már a fenti sebességek mellett randomra, 0,5-3 percenként beáll az egész. 0-20kB/s a sebesség (igazából szaka az egész), a weboldalak nem töltődnek be, timeout, stb...
    Ez a mai napig így működik.

    2. A hosszú hétvége óta már nem kell terhelnem a fenti módon. Nem fut torrent és más sem, simán csak szakadozik a hálózat. Nem konstans netezek, 10-15 percenként betöltenék pár weboldalt, így gyakorlatilag majdnem minden ilyen "sessionben" van be nem töltött/timeout-olt oldal. Egyszerűen olyan mintha a tárcsázós modem korszakba utaztam volna vissza. Netezel és több tucat be nem töltött oldal jön elő egy nap. Emellett van még ugyanennyi amikor betölt de nézed a csíkot, 5-10mp. Szintén mint 20 éve... telefonról már 1 hete mobilnet megy.

    Lehet, hogy én szerencsés vagyok (ill. voltam), de 10+ év UPC alatt még csak nyomokban hasonlóval sem találkoztam.

    szerk: Router módban valamivel jobban bírja a torrentet. 30MB/s és kevésbé szakad le.
    Nekem azért ez is inkább az eszköz/sw probléma irányába mutatna. A hálózat előtte és mögötte is ugyanaz.
    Persze mivel hullámzik az egész minőség így egyértelműen ez nem derül ki, max "átlagban" érezhető az egyik jobbnak mint a másik.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák