Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AuraSync

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz CJ4567 #52 üzenetére

    Miután bekapcsoltad az RT-t és feleződött az FPS-ed (biztos megérte) eltűnt innen az árnyék.
    De miért? Hisz ott a fény útjába kerül az a padló kiemelkedés ami az első képen még jól látszik.
    Őszintén bevallom nekem a felső kép jobban tetszik, sokkal "mélyebbnek" és kontrasztosabbnak tűnik a kép. Talán a kamu Ambient Occlusion miatt?

    Látom azt is amit Pumba mutat/mond és tényleg valósághű.
    DE most őszintén egy akciójátékban még egyszer kihangsúlyozom egy JÁTÉKBAN azt fogom nézni hogy hol melyik sarokba milyen fény juthat be és mi nem?
    Én jobban örülök annak ha egy sarokba ha benézek látok is valamit nem pedig a setétben kell matanom. Rengeteg játékkal találkoztam az évek során amikbe egyszerűen irritáló volt hogy nem látni semmit bizonyos helyeken, ha erre még rájön a valósághű árnyékolás na akkor az az igazi mert végkép nem látsz semmit mint a valóságban.
    De könyörgöm én nem szopni akarok a sötétség miatt egy játékban hanem játszani vele és nem a grafikát fogom nézegetni cm-ről cm-re....
    Én is RT-vel vittem végig a Cyber-t és állejtő volt az összkép de nem álltam meg minden sarokban hogy azt nézzem hogy megy be a fény vagy éppen mi tükröződik egy-egy pocsojában.
    Csak akkor vesz ilyen dolgokat észre az ember ha szándékosan ezt keresi.

    Reggel amikor megyek munkába és megyek ki az autóhoz nem igazán szoktam azt nézegetni hogy az automata lámpa a garázs felett hova vet árnyékot hanem azt nézem hogy minél előbb elérjem a célom és beszálljak. Ez kb a játékokban is így van.

    Imádom én is a jó grafikát ezért is van olyan VGA-m ami de amikor olyan effekteket kapcsolunk be amit alig veszünk észre MOZGÓ képen akkor onnantól fogva feleslegessé vált.
    Ja és még az FPS-t is felezi, de nem baj mert van nekünk DLSS3-unk ami jelenleg csak 600k-s VGA-val érhető el.

    #56 PuMbA:
    Az első képen meg nincs mögötte? Ezek szerint az RT nem csak jobb fényeket eredményez hanem még a lámpákat is kapcsolgatja a játékban. :DDD
    Sztem meg valahol előny az RT valahol meg nem, szitu/hely függő.

    [ Szerkesztve ]

    S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

Új hozzászólás Aktív témák