Hirdetés

Aktív témák

  • Vladi

    nagyúr

    Cathfaern!

    Maradjunk annyiban, hogy ez szubjektív. :U Én pölö még sose használtam az mplayert konzolosan. Ki is próbálom már egyszer.

    dekoninck!

    Az, hogy kinek használható, az az illetőtől függ. Sokan szenvednek vele és mégsem megy. Másoknak meg egyből.
    De azért azt ne várd, hogy ingyen kapsz egy kiváló rendszert, ami olvas a gondolataidban, és egyből mindent úgy csinál, ahogy elvárod. :U

    Hogy miért jó a terminál? Íme egy rövid történet:
    Egyik haverom gépével nemrég (pár napja) gond volt, szólt, hogy nézzem már meg. A win xp frissen telepített, de valamiért állandóan 100%-on tekeri a procit. Taskmanagerben persze nem látszik, melyik folyamat használja. Kérdem:
    - hogy lehet win alatt megnézni, hogy hány mhz-n megy a proc? (C'n'C miatt.)
    - szedd le a netről a cpu-csesztető 1.7-et.
    Aham. Akkor googleben megkerese, letöltöm, telepítem, next-next-ok. Rosszabb esetben reboot. Mégrosszabb esetben creck. Elment ezzel 20 perc.
    Ugyanez linux terminálban:
    cat /proc/cpuinfo. Pontosabban: cat /pro [tab] cpu [tab] [enter]
    Megmértem. 10 másodperc. :K

    Eddig a tanmese. Tehát nem egyszerű a linux. De a win sem. Bizonyos esetben ez a jobb máskor a másik. Vannak akik pl. marhasokat szenvednek vele, mégis kitartanak mellette. Pl: core2

    Apropó core2!

    Ha már nagyon eltoltál egy konfigfájlt (pl: xorg.conf) elég azt letörölni. A rendszer úgyis csinál egy alapértelmezettet és kezdheted előlről. :D

    Pocak89!

    Kiválasztod, hogy telepítő és egészen nagyon határozottan, sőt lendületesen, de csak egyszer megnyomod az [enter] gombot. :D

    [ Szerkesztve ]

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Aktív témák