Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _Dumber_

    őstag

    válasz Mr Bond 007 #107 üzenetére

    DHCP (Pr-telekom).

    Láttam korábbi postot, hogy pppoe hadweres támogatás nincs az X-ben, és a VPN-t is döcögve viszi. Ezek nekem annyira nem lényegek.
    Lényeges lenne egy nem tp-link és társai SOHO router kiváltanák másra. Nem mintha rosszak lennének, (most is az megy/ment), de én úgy gondolom kinőttük.
    1 éve egy Banana R1 fut debiannal router funkcióban és erre van a lakás 2 végében 1-1 tplink AP-ként beállítva kábellel összekötve a routerrel. (a Banana adja a DLNA-t, és egy kis tárhelyet a közös dolgoknak + a torrentet)
    a Család 5 tagja használ 5 telefont, 3 laptopot, 1 nyomtatót 2 IP kamerát.. mindezt wifin... + 2 TV kábelen
    A banana néha a DHCP kiosztásnál erősen elgondolkodik+ nem minden esetben brja a 60-as netet. Ezért sima "NAS"-ra átprogramozom, és leveszem a válláról a routing funkciót (Firewall+DHCP+NAT) .

    Terv az, hogy Unifi AP adja majd a wifit. Itt még kérdéses, hogy 1, vagy 2 lesz. Ha 2 kell akkor pláne ez lesz , mivel ez tud normális romingot, emberi áron.
    Ebből kifolyólag a router meg olyan kell amin nincs wifi. Mikrotik, vagy Edgerouter. Nem ilyedek meg a mikrotiktől sem, de ha már a wifi Ubiquti akkor miért ne legyen a router is az. Ráadásul ennek szimpibb a GUI-ja.
    A banana sem megy nyugdíjba, csak a router funkció és a DHCP lesz eltüntetve belőle.

    Ilyen környezetben érzen e hátrányát az X-nek a LIGHT-tal szemben?

    Nem vagyok egy expert hálózatok terén.. ha valamit erőssen félreértettem szóljatok nyugodtan :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák