Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • gretzky99

    csendes tag

    Üdv!

    Nekem egy Panasonic 16:9 es TV-m van, az automatikusra állítva széthúzza a képet és akkor nincs fekete csík. De nem mindegy a film mérete sem mert van valami Panavision nevű szabvány is, az keskenyebb de szélessebb is a 16:9-nél és akkor azthiszem van csík, azt már nem tudja korrigálni a TV. Amúgy van a TV-is manuális beállítás is (4:3, teljes, valós, ZOOM, s-ZOOM, WIDE).
    Egyes TV kimenetet kezelő progik engedélyezik a képméret beállítást illetve ki lehet választani a képernyő méretarányát.

    Tehát annyi állítási lehetőség van, hogy össze lehet hozni.

    gretzky

  • gretzky99

    csendes tag

    Valamelyiknél láttam már ilyet. Közelről nézve zavaró.TV-ülőgarnitúra távolság kb 4-4,5 m, tv átló 72 cm. Onnét nézve elenyésző. Gondolom ennek a jelenségnek a mértéke függ a kódolás minőségétöl is? Vagy nem?

    gretzky

  • gretzky99

    csendes tag

    Üdv!

    Egy Panasonic 16:9-es. A távirányítón van egy aspect feliratú gomb azzal lehet a képmódokat váltani. A teljesnél mindent látsz, tehát függőlegesen összenyomja a képet, valósnál nem nyomja össze ezért valamennyi lemarad belőle, a Zoom-nál nagyítani tudod, s-zoomnál négyfelé osztja a képet és nagyítja ebből tudsz választani melyiket mutassa és azt tudod tologatni. A wide mode az automatikus azaz ha olyan műsor jön amihez adják a jelet akkor az 16:9-ben képösszenyomás nélkül jelenik meg (a ZDF-en adnak így filmeket, koncertfelvételeket). Az utolsó a Panasonic-AUTO ilyenkor automatikusan kihúzza a képet ha szélesvásznú a kép, azaz érzékeli a fekete sávot ha pedig normál kép van akkor meg azt hiszem teljes képet ad a fent leírtak szerint. A pontos típusát fejből nem tudom, de ha érdekel megnézem. Amúgy 100Hz, PIP,TXT, sztereo+sub a képcső fölött, 4db AV, s-video, RCA audio out,front oldali RCA video+audio, magas+mély hangszín, fejhallgató hangerő stb,stb...
    Svájcból hozta egy haverom 2 évvel ezelőtt használtan 130.000- ért. Akkor a Tre..dex-nél az utódja ami ugyanaz csak már TOPTXT-s 390.000- volt.
    És ami jó, hogy van benne magyar menü is.

    gretzky

  • gretzky99

    csendes tag

    Tudtam, hogy kihagyok valamit:
    van 4:3 képarány is akkor a képernyő közepén van a kép és jobb és baloldalt van fekete sáv.

    gretzky

Aktív témák