Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Eagl3

    veterán

    válasz t72killer #46588 üzenetére

    Szerintem nem így van.
    Nem hetekben, hanem években, évtizedekben kell gondolkodni. Se hosszú, se rövidtávon távon semmi értelme annak, hogy a vírus megöljön.

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz t72killer #46588 üzenetére

    dehogynem és nem azért mert a vírus nem is élőlény így biztos nem zavarja hanem mert beindul egy szelekció. Akit elvitt a 3.héten nem fog tovább szaporodni. Akinek az immunrendszere erősebb volt vagy pl nem tudott ACE2n kapcsolódni hozzá a vírus btw pestisnél ha jól tudom pont ez a utáció terjed el europában az meg fog.

    De uígy van vmi mutáció amiről kimutatták, hogy kvázi teljes védelmet nyújt HIV ellen. HIába volt az elmúlt 10évben 30 meleg HIVes parnete ő nem kapta el. (Egy melegnél fedezték fel nem értették mért nem kapja el.)
    És talán a legjobb megértésre: Ha a HIV 3 hét alatt elvinné azt akit megfertőz már nem lenne HIV. Pont azért nem pusztult még ki annak ellenére, hogy kb csak nemi úton fertőz mert 5-10évig is tünetmentesen fertőz. Evoluciós szempontból a legsikeresebb baktérium/vírusok azok amik békében együtt élnek velünk évmilliók óta. Itt külön izgi, hogy a legsikeresebbek közt nem egy nemhogy ártana de segít nekünk. Evvel előnyhöz juttatja a gazdaszervezetét... azaz bennünket. De ezzel már aztán vszeh baromira elrugtam a labdát.

    Anno imádtam az evolúciós biologiát gyerekként az egyik kedvenc könyvem a ponihal lámpása volt ami nagyon jól végigvesz jópár ilyet. pl mért nem egy nem egyeduralkodó. vagy három. hanem kettő.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Új hozzászólás Aktív témák