Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fatal`

    titán

    válasz Fire/SOUL/CD #45689 üzenetére

    4. "az mrns vakcinák bizonyultak a leghatékonyabbnak" - NEM IGAZ. mert a SPUTNIK volt a vezető, nem is kicsivel (Alfaról beszélünk, ezt linkeltem)
    Ez nem igaz, csak fiatalabbaknak adták. Nincs róla adat, mert a fejlett országokban nem nagyon oltanak/oltottak Sputnikkal.

    6. OMIKRON - Média fújta fel, a MÉDIA nevezte el "szupervírúsnak, meg szupervariánsnak" meg nem udom mi a tosznak...) Most meg olybá' tűnik, hogy kb. semmi)
    Ez sem, nézd meg a dél-afrikai grafikonokat.

    7. az első Dél-Afrikai infók szerint 32 mutáció volt/van az Omikron esetén a Deltához képest. (nem Én mondtam).
    Ez sem, már az elejétől mondták, hogy a spikeon van ennyi mutáció, az eredetihez képest.

    A tüskén kívül nincs nagyon olyan fehérje, amire neutralizáló antitestet gyártasz, vagy legalábbis hatékonyat. Ha ez így lenne, akkor a sino lenne a leghatékonyabb vakcina, de nem, a leggyengébb.

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz Fire/SOUL/CD #45689 üzenetére

    a sputnikot is normálni kéne azzal, hogy milyen korosztálynak adták és mikor. mert ha fiatalabbaknak és májusban, szemben februári-márciusi sok pfizerrel, amit idősnek, akkor nem lehet őket normálás nélkül érdemben összehasonlítani. nem is sikerült még a magyar kormánynak soha.

    félre ne érts, én örülök, ha a sputnik hatékony, mert azt kaptam :DDD

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • Kékes525

    félisten

    válasz Fire/SOUL/CD #45689 üzenetére

    + fatal` + Parci

    4. Lásd fatal`. Másrészt a vektorvakcinák ugyanazt csinálják, mint az mRNS vakcinák, a Spike fehérjét termeltetik a sejttel, csak egy plusz lépést közbeiktatva. Ez a plusz lépés a transzkripció (mRNS szintézis). Az mRNS vakcináknál a transzláció (fehérje szintézis) közvetlenül történik. Nincs transzkripció. Már ez is bizonyítja, hogy lehetetlen az, hogy jobb legyenek a vektor vakcinák az mRNS vakcináknál. Másrészt a technika, amivel előállítják sokkal jobb, sokkal könnyebb, gyorsabb és hatékonyabb.

    6. Részben egyetértek. Nincs róla elég adat, nem lehet még tudni, hogy mit tud, egy kivételével, nagyon gyorsan terjed, gyorsabban, mint a delta. Akár nagyon jól is elsülhet az omikron. Abban az esetben, ha bebizonyosodik, hogy enyhébb tüneteket fog okozni, mint ahogy az első néhány híradás mondja. De ez még nem bizonyított!

    7. 32 mutáció a Spike-ban 20 mutáció egyéb helyeken. Boldogkői mondta, amire gondolsz, csak félreértették. Egy szót elfelejtettek idézni tőle. Ez a szó: RELATÍVE. Azaz kevésbé fog romlani a hatékonysága, mint a többi vakcináknak. Másképp fogalmazva csökkenni fog a különbség a többi vakcinákkal összehasonlítva a hatékonyságban, de a sorrend változatlan marad. Oka, ennek az, hogy hiába van 32 mutáció a Spike fehérjében, ez NEM olyan sok relatíve, mert a Spike fehérjében több száz olyan hely van (epitóp), ami ellen antitest képződik. Ezekből 32 mutálódott, de még azokról sem tudni, hogy azok ellen képződött antitesteket ez mennyire fogja érinteni hatékonyság szempontjából. Másrészt ezek a helyek ellen képződött antitestek nem egyforma neutralizációs hatással bírnak. Jövő héten kiderül a neutralizációs vizsgálatok által. Ezt a Pfizer és a Moderna is elvégzi.

    Az a 20 mutáció azokat a fehérjéket érinti, amikben a Sinopharm hívők jobbnak tartották a Sinopharmot a többi vakcinától. Ezt azért ne felejtsük el. Másrészt kiemelem, amit fatal` is írt, hogy a Spike fehérje elleni antitestek a neutralizálók. A Sinopharm ezek ellen képződött antitestekből gyártat kevesebbet, mint a többi vakcinák.

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • nobela

    senior tag

    válasz Fire/SOUL/CD #45689 üzenetére

    ""az mrns vakcinák bizonyultak a leghatékonyabbnak" - NEM IGAZ. mert a SPUTNIK volt a vezető, nem is kicsivel "

    Barátom mutasd már meg a hiteles, életkorra is lebontott nemzetközileg elfogadott tanulmányokat erre vonatkozólag!

    Mivel ilyen nagy arccal és határozottsággal állítod, biztos vagyok benne hogy rendelkezel ilyennel.

    ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés