Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Z.É.T.

    őstag

    válasz Parci #16892 üzenetére

    Erre és az előzőre:
    Nehogy félreérts, vagy bárki más, most mindenki súlyos döntéseket hoz, senkit sem akarok semmiről meggyőzni.

    Csupán azért írom be ezeket, hogy senki ne úgy döntsön, hogy nem ismeri a dolognak ezt az oldalát.

    példa hasonlóra: a járványban elhunyt 24 ismerősöm, valamint még nagyjából 50 közvetett, (részben) az oltás miatt pedig egy közvetett ismerősöm, úgy, hogy minimum háromszor annyi oltott ismerősöm van, mint aki átesett a betegségen. Ez önmagában talán nem mindenkinek meggyőző érv az oltás mellett. Nemrégiben egy haverom fb-on kért javaslatot, érveket, engedje-e a 17 éves gyerekét oltakozni.
    Elmeséltem neki a saját - nem túl szórakoztató - oltási reakcióimat, illetve egy másik ismerősömét, aki a leginkább megszenvedte. Majd össze CC-ztem emailben két fiatal longossal, megkérve őket, meséljenek a 4-7 hónapja tartó állapotukról.
    Aztán a döntés az ő (és gyermeke) kezében volt. (nem meglepően oltás lett a vége)

    Szóval, bárki bárhogy dönt, az övé a lehetőség és a felelősség, csak legyen meg hozzá a lehető legtöbb információja. :R

  • Vesa

    veterán

    válasz Parci #16892 üzenetére

    + Morgyi

    Tökéletesen egyetértek! Hasonló protokollt állítottunk fel, csak néha van 1-2 olyan eset, ami elborzaszt (pl. amikor a komplett család meghalt a vírustól, (apuka+anyuka+2 gyerek). Persze nem tudunk róluk semmit, pl. hogy volt-e valami alapbetegség, vagy súlyos elhízás. De a 2 halott gyerek egy családban azért eléggé rémisztő volt, még akkor is, ha nem tömeges jelenségről van szó. Ilyenkor én is elkezdem nézegetni a statisztikákat és adatokat a világ minden részéből, és azzal nyugtatom magam, hogy itt valami speciális probléma lehetett.

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák