Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lugosi

    MODERÁTOR

    Sziasztok!

    A következőre keresnék titkosítási megoldást, leírom mire jutottam, legyetek szívesek véleményezzétek.

    Adott egy irodai gép, Win7 pro fut rajta, egy lenovo T420 laptop, egy ssd van benne, ha érdekes. Az ellen akarok védelmet, hogy ha ellopnák a gépet vagy elveszíteném, a gépen tárolt dokumentumok ne legyenek olvashatóak még akkor sem, ha másik gépbe teszik a lemezt.
    A dokumentumok egy dropbox-ba kerülnek szinkronizálásra, ami szinkronizál egy másik gépre (ezen osx fut, azon van Filevault, az egész meghajtó titkosított, emiatt nem aggódok jelenleg).

    Amire gondoltam, hogy a Veracrypt-tel titkosítanám a windows meghajtót (csak egy oprendszer van rajta, egy rendszerpartícióval, plusz még eggyel, amit készített a lenovo recovery). Az fontos lenne, hogy a futó oprendszerből a dropboxba ugye titkosítatlanul kerüljön fel amit szinkronizálok, mert a másik gépen is elérhetőnek kell lennie mindennek, de ugye jól gondolom, hogy a titkosított meghajtó esetén ha kikerül a meghajtóról egy file (mert feltölti a dropbox, vagy elküldöm e-mailben vagy kimásolom egy pendrive-ra), akkor az titkosítatlan lesz? Így tudnám normálisan használni.

    Tehát magának a lemeznek a titkosítására ez így ahogy leírtam, működőképes? Úgy működne, ahogy leírtam? Előre is köszi a válaszokat.

Új hozzászólás Aktív témák