Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • veze

    őstag

    válasz N0zer0 #302 üzenetére

    Pont ezt szerettem volna tudni.
    Nyilván a g-parted nem fogja visszafejteni a tartalmát, - még jo, hogy nem - ezt reméltem is.
    Tehát ha valamiért el is szurom a titkositast, úgy hogy többet soha nem jutok már bele, attol még a vinyó vinyó marad és nem kuka, mert tudom ismét formázni vagy particionalni, majd ujbol használni rendesem módon. Sejtettem én, hogy gparteddel utana is látni fogom, de biztos ami biztos inkább kérdezek mielőtt elsőre probalkozom, hátha valamit elszurok ( két rendszer van a vinyón , ubuntu és win, most grub menüvel választok, acronis mentésem van róluk, bármit elszurok vissza tudom irni majd)
    Az se volna rossz ha ugy meg lehetne oldani hogy bekapcsolás után ubuntu töltene be mindenféle bootmenü nélkül , és a boot menü eleve csak akkor jönne elő a választáshoz, ha megnyomok valami billentyüt( vagy kombinaciót)
    Esetleg az ubuntut egy másik vinyóra teszem és azt jelölöm a biosban betöltésre alapértelmezett meghajtóként és ha inditás után truecryptel titkositott (fizikailag) másik vinyót jelölem ki bootnak (bios F8 menüvel) akkor lép elő csak a titkositott partició bootolásra..
    vagy ez halva született ötlet nagyon?

Új hozzászólás Aktív témák