Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • birno

    addikt

    Sziasztok,

    Gondolkozom Truecrypt hasznalatan, de lenne par kerdesem.

    Van aki hasznalja tobb TB-nyi adat titkositasara?
    Nincs gond ilyen mennyisegnel sem?
    A pre-boot authentikacio ugyanolyan biztonsagos mintha csak windows indulas utan authentikalnek?
    Mert tobb particiom van s ha pre-boot authentikacioval vedem a windowst, akkor nem akarom egyesevel csatolgatni majd a particiokat indulas utan, hanem akkor hasznalom a favourites lehetoseget.

    Ami viszont gond:
    Kiprobaltam virtualis gepen, megy minden faszan, de gondoltam nezzuk meg mi van ha behal a boot loader.
    Ultimate boot cd-vel toroltem az MBR-t, egy standard win7-es installaltam MBRWork-el, utana TC rescue cd berak s kiirja, hogy "no bootable partition found", jelszot se ker.
    Azert installaltam a boot loaderet a recovery menubol, de az is ugyanezzel fogadott.
    Utana UBCD-vel probaltam bootolhatova tenni a wines particiot, volt amelyik progi elvileg megcsinalta, legalabbis nem jelzett hibat, de volt amelyik azt mondta, hogy ures a particio, nem lehet bootolhato, gondolom encrypt miatt nem latott rajta semmit.

    Ezutan Parted Magic-et inditottam UBCD-rol, az azon levo Truecryptel a nem system particiokat tudtam csatolni, de a systemre mindig hibas jelszot irt, ha pre-boot authentikacioval probaltam csatolni, akkor meg azt mondta, hogy a /dev/.../start nem talalhato(pontosan mar nem tudom sajna).

    Ok, na mondom akkor rescue diskbol decrypt a system partitiont, jelszot szepen keri, par ora alatt decryptelte is a 15GB-os particiot, de utana se tudtam sehogy(fentebbi modszerekkel) ravenni a windows-t hogy elinduljon, particionalo progik szinten uresnek lattak a disket, de ha a rescue diskel megint decryptelni akartam, akkor meg azt mondta, hogy decrypted.
    Ha ekkor inditottam Parted Magicet es akartam csatolni pre-boot authentikacioval, akkor mar azt irta, hogy 'The process of encryption of the partition/drive has not been completed. It must be completed first.'
    Szoval erdekes.

    Ez azert igy elegge aggaszto, valaki talalkozott mar hasonloval?
    Vagy van tipp hogy mit lehet tenni?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák