Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Roland-87

    aktív tag

    válasz Gézengúz #57627 üzenetére

    kb 1 éves lehet de lehet még annyi sincs, ez a v2.1-es verzió és Gargoyle 1.6.2 volt rajta de mivel a probléma nem oldódott meg másik táppal sem így most frissítettem 1.7.1-re... Időközben rájöttem mi lehet a gond (Invitel) Néha netszakadás után amikor a router látszólag újracsatlakozik a létrejött pppoe kapcsolat nem működik és ilyenkor manuálisan meg kell szakítani valahogyan mert ő már ezt nem veszi észre... ez az invitel sara is lehet, annyit tudtam tenni hogy átállítottam hogy 3 helyett csak 6 ping után kísérelje meg az újracsatlakozást és a pingelések között eltelt időt is 10 másodpercre emeltem mert az az elméletem hogy lehet túl hamar próbál visszacsatlakozni de lehet hogy hülyeség az egész de más ötletem nincs. Kellene egy olyan szkript vagy modul vagy nevezzük bárhogy ami teszteli a netkapcsolatot és ha nem ér el egy vagy több címet akkor bont és újracsatlakozik. Nem tudom ilyen létezik-e és ha igen hogyan tudom működésre bírni de ez majd kiderül napokon belül úgyis. Egyébként kondi hiba okozhat ilyet? Az is furcsa hogy néha netszakadás után amikor létrejött az új PPOE kapcsolat akkor az Uptime résznél 5200 napot ír ki de ma újraindítás után pl 32 napot írt aztán volt 187 is. Valami nagyon nem oké de hogy nálam vagy az Invitelnél azt én is szeretném tudni de eddig nincs tele a fórum hasonló hibajelenséggel ami utalhatna szolgáltatói bajokra mert akkor kellene hogy legyen ilyen gond másoknál is.

Új hozzászólás Aktív témák