Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mikemend

    senior tag

    válasz suste #2428 üzenetére

    Sambával nem erőltetem, arra gondoltam, ha a tévé látná FTP vagy megosztás szinten a fájlrendszert (ahogy a gép is látja, mint önálló gép), az lenne a legjobb, mert akkor natívan húzná át, és nem kellene DLNA-val vacakolni. Erre gondoltam, hogy a tévénél is van megoldás és akkor a gyári router fw maradna fent. Mert minden más szolgáltatással meg vagyok elégedve a gyári megoldással is. Ha a DLNA-t javítanák, akkor lennék persze elégedett, de így most nekem ismeretlen terep. A SamyGo sem egyszerű, de ha már fent van a tévén...

  • Mikemend

    senior tag

    válasz suste #2428 üzenetére

    Megírom itt, hátha más is okul belőle, tehát Samsung TV + SamyGo csatlakoztatása a routerrel Sambán:
    - maradtam a gyári FW-nél,
    - a tévére feltettem a SamyGo-t a leírás szerint szerint
    - a saját szervernél ezt adtam meg:
    ### MANIOOTEK MANUAL MOUNTING ###
    YOUR_IP="192.168.0.1/volume9"
    mkdir -p "$DEST_DIR/volume9"
    /bin/busybox mount -o "${M_OPTS}" -t cifs "//$YOUR_IP" "$DEST_DIR/volume9"
    ### MANIOOTEK MANUAL MOUNTING END ###

    Fontos, hogy a záró perjel nem kell, valamint meg kell adni a volume-t is, máskülönben nekem csak IP címmel állandóan újraindult a tévém! Ha több volume van, akkor persze ezt a részt kopizni és az mondjuk volume10 legyen a kód többi részében is. (Nem akartam ciklust írni erre.)

    Így már látja a tévé a Sambát a routerről és játssza is a fájlokat. Azt még nem értem, hogy miért dobja néha a tévé azt, hogy a könyvtár nem olvasható (nem tud belépni), pedig máskor meg sikerül. Tehát ez még érdekes, hogy eldobálja, de legalább már megy a Samsung tévével is a Samba!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák