Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sinisi

    senior tag

    válasz Sinisi #1120 üzenetére

    Nem tudom, hogy a C7 V2.1-en a gyári fw melyik verizója fut, de én elkövettem azt a hibát V2-ő alatt, hogy ráfrissítettem a jelenlegi legújabbra (Archer C7(EU)_V2_160616) ami alatt már korábbi verzióra való visszafrissítés sem, és cwf-re való átállás sem lehetséges.

    Ezért megosztok egy olyan írást, ami nekem segített orvosolni a problémát, és amiért hatalmas köszönettel tartozok nekik: Vargalex, SztiviVander, Suste !!

    Sok helyen írják, hogy mindenki csak a saját felelősségére csináljon ilyet, ami jelen esetben is igaz.
    Továbbá: NEM TUDOM, HOGY C7 V2.1 ALATT MŰKÖDIK-E!!!!

    Innen letöltöd, és felrakod a 4.52-es verziószámnál található, az oprendszerednek megfelelő tftp programot.

    C7 v2-es a routerem, amennyiben a tied is, vagy C5 v1.20-es akkor innen letöltöd az Archer C7_V2_150304.
    Átnevezed a letöltött ArcherC7v2_en_3_14_2_up_boot(150304).bin file-édet erre: ArcherC7v3_tp_recovery.bin

    Kikapcsolod a routert, csak a power kábelt és a Lan1 porton a lan kábelt (ezzel csatlakozol a géped hálókártyájára) hagyod bekötve.

    Állítasz egy statikus ip-t: 192.168.0.66 -ra alhálózati maszk: 255.255.255.0

    Megnyitod a tftp szervert:
    Current Directory-nál betallózod az átnevezett ArcherC7v3_tp_recovery.bin fileét.
    Server Interfaces fület lenyitod és ráállsz a 192.168.0.66-ra.

    Ezután már csak annyi a dolog, hogy a kikapcsolt állapotban lévő routered WPS/reset gombját megnyomod és nyomva tartod, majd bekapcsolod és addig nyomod a Wps/reset gombot amíg fel nem villan a WPS led.

    WPS led: jobbról az első led a képen .

    Ha rálátsz a monitorra a routerről (ami amúgy lehet, hogy fontos, de lehet, hogy nem.... Mi azért úgy csinltuk, hogy egyikünk nézte, hogy mi történik a monitoron, és vagy az 5. próbára hoztuk össze) az jó mert láthatod, hogy mi történik. Hirtelen fel fog villanni egy kis ablakocska a tftp szerver ablak környékén (nem fontos igazán fontos de az általad korábban betallózótt file lesz látható rajta) és ezután a tftp szerver ablakban látni fogod, hogy elindult a gyári fw letöltése. Nem tudom, hogy mennyit kell várni a letöltés befejeztére (szerintem amikor kiüresedik tftp szerver ablaka akkor készen leszel, mi hozzáértők :D azért rávártunk 10 percet, hogy biztos ami biztos :K ,de amúgy már kb. egy-két perc alatt újrabootolt az eszköz).

    Wikis angol verzió:

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák