Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Forestgreen

    aktív tag

    válasz Busterftw #1 üzenetére

    Vagy a 4090 UD :DD

    MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

  • Pikari

    addikt

    válasz Busterftw #8 üzenetére

    Persze, vitatkozni ezen felesleges. Viszont figyelmedbe ajánlom azt, hogy mióta utoljára beszéltünk erről, talán még nem hallottál róla, de már kapható kínában a kx-7000, amely a tesztek szerint a ryzen1/ryzen 2 processzorok teljesítményét hozza adott órajelen (kb azonos ipc-vel rendelkezik). Ez talán megváltoztatja az álláspontod róluk.

    [link]

    És a spekulációkkal ellentétben ez bizony teljesen kínai fejlesztés.

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

  • D55

    aktív tag

    válasz Busterftw #10 üzenetére

    Hát a csúcsteljesítmény kissé tényleg túlzás, de azért egy Skylake szint se semmi, nem is gondoltam volna eddig (inkább egy Penryn-Nehalem környéke ahová tippeltem volna / rémlett korábbról). Ne feledjük, hogy az Intel esetén valójában még a 10. generáció is arra az architektúrára épült alapjaiban, plusz az AMD esetén nyers teljesítményben még a Zen2 (Ryzen 3000) is csak épp meg tudta ezeket ostromolni kicsit. És persze lehet, hogy itt a többség mindenféle Raptor Lake-kel vagy 3D V-Cache-es Zen 4-ekkel szaladgál, de a nagy átlag a világon még bőven inkább még mindig csak a fentebbiek szintjén lehet, tehát azt szerintem viszont akkor elmondhatjuk, hogy a hétköznapi átlag PC-k szintjére már fel is értek.

  • Pikari

    addikt

    válasz Busterftw #10 üzenetére

    Mivel Zen 5 még nincs, ezért csak azt tudom mondani, hogy a Zen4 és Zen 1 között nincs nagy különbség azonos órajel és magszám mellett, mint amekkorát sugalmazol, valójában néhány tíz százalékról beszélünk csak. A zen 4 fő előnye a jelentősen magasabb turbo órajel.

    A kínai processzortechnológia teljesítmény tekintetében parításba került a nyugati középkategóriával, sőt, a csúcskategória aljával is.

    Nem fenékig tejfel persze az élet. A zhaoxin 3.7 ghz-es turbo órajelet ígért ezekhez a processzorokhoz, de az eddigi példányok csak 3.3-ig turboznak. Aztán az IGP-jük is csak négyszer gyorsabb az előző igpjüknél, emiatt csak a hd graphics 4200 szintjén van.

    A CPU teljesítménye elég ahhoz, hogy az usa desktop és szerverpiaci chiphegemóniájára épülő stratégiája összeomlott. Ezt a szellemet már nem tudjátok visszadugni a palackba.

    [ Szerkesztve ]

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

  • Pikari

    addikt

    válasz Busterftw #16 üzenetére

    Ezt épp a teljesítmény, fogyasztás, magszám, valós teljesítmény alapján állítottam.

    Pénzügyi, eladási, piaci adatokkal nem tudunk alátámasztani semmit, mivel ilyenek nincsenek. És nem is lesznek, a Zhaoxin nem tőzsdei vállalat, és a tulajdonos vállalatok sem tőzsdei vállalatok, nem ismert a gyártás volumene sem. A Zhaoxinnak 2 évvel ezelőtt kb a 0.5%-os piaci részesedése volt (ez egyrészt Kínában és Oroszországban képződött, másik részt pedig a világpiacon árult NAS és mini-pc alapú termékekből) - megbízható, ellenőrizhető forrás erre sincs, ez is egy becsült adat, ami évekkel ezelőtt keringett a portálokon.

    Hogy ebből pár éven belül 1% lesz, vagy 10%, vagy marad 0.5%, azzal kapcsolatban jóslatokat tenni nem akarok, mert eleve azt sem lehet megjósolni, hogy a piac hogy reagálna rá. Lásd hapajk "rakás szar" megjegyezését, amit pusztán azért ejtett el, mert az ő számára Kína unszimpatikus, függetlenül a processzor képességeitől nem venné meg ideológiai okokból akkor sem, ha kétszer gyorsabb lenne.

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

  • Pikari

    addikt

    válasz Busterftw #18 üzenetére

    Ilyeneket én is tudok írni, ezt figyeld: tanuld meg, mit jelent a hegemónia: nem piaci részesedést, hanem hatalmi fölényt más entitások és államok fölött. Mivel kína ezt elő tudja állítani magának, nem függ az usa-tól, megszűnt a tőlük való függősége, mint ahogy minden olyan állam fölött megszűnt az usa chiphegemóniája, akinek az usa nem adott el processzorokat, mert már kínai forrásból hozzá tudnak férni a processzorokhoz.

    AI, GPU: Azzal egyetértek, kína AI és GPU megoldásai gyengék, csak a low endet kapargatják alulról. Ezek viszont nem kritikus fontosságúak egy nemzetgazdaság számára.

    Én kíváncsi lennék, mit definiálsz csúcstechnológiának, amibe a Zhaoxin nem fér bele? Például azokat az új generációs desktop ryzen3 processzorokat tartod annak, amelyekhez a fogyasztás közel duplázása kellett a plusz másfél ghz gyári tuninghoz, hogy gyorsabb legyen az egy-két generációval korábbi ryzenekhez képest?
    Mert a nem-oem zhaoxinos alaplapokon is lehet birizgálni az órajelet ám...

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

Új hozzászólás Aktív témák