Hirdetés

Aktív témák

  • laja

    tag

    Hát ez nagy csalódás. Erre a hűtőre már régen szemet vetettem, nagyon igéretesnek tűnt. Teljesen rézből van, sok sűrű bordával, háromféleképpen állitható ventilátor, és mind P4-es, mind Athlon procikhoz jó. A mistral-ban végre megvehettem. Nyolcezer-valamennyi bruttó.

    Hát gyerekek, a hangja az elviselhetetlen, kivéve a legalacsonyabb, 3500-as forulatszámon, amikor pedig nem hűt jobban, mint egy tök átlagos 3000 Ft-os aluminium hűtő. Sőt, a venti hangja még igy is kellemetlen. A legmagasabb hatezres fordulaton elég jól hűt, de olyan hangja van, mint egy kisebb hajszáritónak, én speciel ezt csak fejhallgatós játék közben birnám egy percnél tovább...

    Azért még holnap megpróbálom egy másik, halkabb Coolermaster ventivel, ami 4300-at forog, de nem sok bizodalmam van benne.

    Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

  • andorpapa

    őstag

    válasz laja #1 üzenetére

    Tulajdonképpen mit vártál? Nem alacsony fordulatszámra tervezték a bordát, full réz, semmi extra légterelő vonal, meg a talpa sem a legvastagabb.

    Magas rpm mellett hűt rendesen, ezt te is írtad. Ez így lett kialakítva, az alacsony rpm lehetőségét csak ''poénból'' rakták bele, így az is megveszi, aki jó hűtést akar alacsony zajszinten. Persze ez így nem a legnyerőbb megoldás.

    De milyen procit akarsz hűteni vele? Mekkora házad van, milyen a szellőzése? Van-e elég szellő a házon belül és jó pasztát használsz-e hozzá? Ez mind lényeges kérdés, főleg alacsony rpm mellett, ugyanis olyankor számít a legjobban a ház belső kialakítása.

    Amúgy pedig ha nagy figurát akarsz, akkor csinálj egy házi átalakítót, amivel rárakhatsz egy 9.2 centis Papst ventit, ami azért rendesen küld 50 CFM levegőt. A zajszintje alacsonyabb, mint a Tt V7+ turbó üzemmódjának, és ezt is lehet szabályozni, a legegyszerűbb a jó öreg 7 Voltos trükk, de ha barkács kedved is van, akkor csinálsz egy potméteres kontrollert.

    A lehetőségek tárháza pedig nagy. Ja, és azt se felejtsd el, hogy az utóbbi napokban (ha nem klímás a kéród) nagyon megnövekedett a hőmérséklet, így a májusi eredményekkel nem szabad összehasonlítani a maiakat, kivéve ha a deltaT az alap.

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

  • emvy

    nagyúr

    Ha már hűtő: Coolink U2L milyen? 2800on forog, 33dBA zaj mellett, és állítólag elég jól hűt. (állítólag=a tesztek szerint jobb mint a Titan)

    while (!sleep) sheep++;

  • laja

    tag

    válasz andorpapa #2 üzenetére

    Andorpapa,

    igazad van, a kilencediken lakom, dél-délnyugati fekvés, NAGYON meleg. Házhűtés nincs, kivéve a levett oldalpanelt. Most tervezem egy jó légcseréjű nagy ház beszerzését. A paszta Arctic Silver II. De az olcsó, bár robosztus és vaskos Spire hűtő igy is kb. ugyanolyan jó, mint ez a leghalkabb és a középső fokozaton.

    A legnagyobb panaszom a venti hagja. Nem is a hangereje, hanem a zavaró frekvencia. Ezt azért lehet sokkal jobban csinálni...

    Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

  • laja

    tag

    válasz laja #4 üzenetére

    Ja, és 2.4-re húzott 1.6-os Northwoodhoz használom. Terhelés alatt 60 fok fölé megy, és minden hűtő forró rajta...

    Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

  • guest

    veterán

    válasz laja #5 üzenetére

    Ez a hütö nem valo P4-re még akkor sem ha ugy csinálták. A P4-hez nagy borda+nagy légszállitásu keveset pörgö ventilátor kell.

    prohardver vendég

  • Skica

    őstag

    1.6A 2400-on Gyári Inetl hűtővel Film tömörítés közben maximum 52-fokos (1 óra után),alapjáraton internetezés/CD írás/32-36fok ebben a melegben (szobában 28 fok van).A ház elöl szívó venti,Proci fölött is szívó venti (mindkettő alacsony fordulaton pörög),és csukott házban az egész teljesen csendben...

    .: No Comment Grp:.

  • laja

    tag

    válasz Skica #7 üzenetére

    Különböző alaplapok különbözőféleképpen mérik a hőmérsékletet. Az Asus P4-es alaplapjai pl. sokkal alacsonyabb hőmérsékletet mutatnak, mint az Abitéi.

    Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

  • guest

    veterán

    Ha esteleg eladnád akkor szolj, mert engem érdekelne.

    prohardver vendég

  • Mista Boller

    tag

    Sajnos csatlakoznom kell lajahoz :) Ok, lehet, hogy tenyleg en vagyok a lama, de nalam ez van... Per pillanat a TT bordat hasznalom egy 7v-rol mukodo Titan ventivel, ami most kb 3600-t megy, bios es MBM szerint igy kb 1-2 fokkal rosszabb a hutes, mint a gyari TT-konfig eseteben. Teszteltem 3 fele pasztaval, levett oldallappal, bar a hazban van 3 venti. Zsufoltsag nuku, meg hangkartya se volt a gepben. Ha ez fontos: Duron 650@ 6.5x160 1,8V Bocs, ha zavaros voltam kisse, de a sok kave es a szigorlatok nem tesznek jot a mentalis frissessegnek :)

    Tout le monde est une nonne

  • Mista Boller

    tag

    Ja, valaki tudja hol lehet atalakitokat kapni Mo-n? Nemsokara megyek haza es a TT brodara egy 8 centis ventit szeretnek tenni. Valami halkat. Elore is koszi.

    Tout le monde est une nonne

  • guest

    veterán

    válasz Mista Boller #11 üzenetére

    Szükitöt csinálhatsz joghurtos pohárbol.

    prohardver vendég

  • andorpapa

    őstag

    Na most olvastam megint bele ebbe a topicba, és van pár válaszom a felmerült kérdésekre, véleményekre. Nem akarom megvédeni a Thermaltake cuccokat, semmi okom nem lenne rá, de a külföldi, profi eredményekre támaszkodva van pár gondolatom.

    Szóval a V7+ valóban nem P4-es cooler, a kialakításából is látszik, hogy inkább Athlonon érzi jól magát, és a hővezetési statisztikái is ezt mutatják. Szellőzést feltétlenül ajánlok hozzá, a levett oldallap nem igazán nyerő, egy rendes huzat hiányzik belőle, ahogyan azt a Casemod topicban is ecseteltem.

    A hangja nagy, ez tény, erre nem lehet mást mondani. Sokakat zavar, viszont egy gyengébb venti rontana a hűtésen. Azt meg senki sem akarja. Azért van rajta a szabályozó, hogy állítani lehessen a hangot és teljesítményt. Már ez egy jó dolog, csak nem mindenkinél hasznos.

    Mista Boller! Nálunk, a CoolNESS.hu-n is megfordult a Tt Volcano 6Cu+, és nem 7600-on, hanem csak 7000-en pörög a cucc, szóval ott már valami kis bibi van. Szerintem valóban hangos, nagyon hangos, de hűt is rendesen, az 1700+ Athlont max terhelés mellett 54 fok körül tartotta, Wolf's TS580 pasztával. 8 Voltról is járattam, akkor szerintem hangja nincsen, viszont a hűtési teljesítménye erősen romlik.

    A másik dolog pedig a P4-es hűtők teljesítménye. Hát mit mondjak, szerintem olvassátok el a ma kikerült cikkemet a [L]http://www.coolness.hu/cpucool/p4_titok.html[/L] címen, mert érdekes dologra lettünk figyelmesek. Egy apró hiba miatt sok menő cooler nem lehet isten P4 esetében.

    Ja, és 1.6-os Northwood simán fut 2.4-en gyári coolerrel, ez szerintem nem nagy cucc, elvégre a mag belül nem 1.6-os. Meg hát azért a 0.13 mikronos technológiának köszönhetően a hő is kisebb.

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

  • Mista Boller

    tag

    Teljesen egyetertek veled Andorpapa! A 7cu+ nem p4-re valo elsosorban. Viszont igazan gondolhattak volna vmi komolyabb rogzitesre, a sulya durva. Nem vagyok paranioas, de amikor kezbevettem... Mar valamelyik topicban irtam, hogy igy, visszaolvasva talan tulsagosan is becsmereltem a Thermaltake coolereket. Igy, utolag bocs, egyszeruen tobbet vartam toluk. A fordulatszamrol: levettem 7000-re is, de a hangja igazabol nem valtozott (haver eszkabalt hozza egy szabalyozot). Sot, meg 7V-rol is jarattam, nem lett sokkal halkabb, viszont a hutoteljesitmeny tenyleg dramaian lecsokkent. Igazabol nem ertem a szitut, mert ahogy irtam vegul egy joval gyengebb ventit tettem erre a bordara, raadasul 7v-rol megy. Igy max 4 fokkal lett melegebb... Rejtely Az igazsaghoz az is hozzatartozik, hogy nem egy Thunderbird kazant kell hutenem, csak egy Duront, szoval igazabol mind1. Tenyleg andorpapa, nem tudod mi lehet az oka annak, hogy esik a proci feszultsege? Bosszant, hogy nem tudom huzni...
    Jah, nalam Duron 650@ 6.5x160, 1.8V full teher mellett:46fok, Bios szerint(K7S5A)

    Tout le monde est une nonne

  • Mista Boller

    tag

    Ja, az oldalrol: tetszik andorpapa, csak igy tovabb! Mar felvettem a Kedvencek koze :DD

    Tout le monde est une nonne

  • andorpapa

    őstag

    válasz Mista Boller #15 üzenetére

    Kösz a dícséretet, jól esett olvasni. Bár dologra reagálnék:

    A teszteknél a 3. oldal mindig ugyanaz, itt a tesztkörülményeket, eszközöket, alkatrészeket írom le, magyarázom meg őket részletesen. Nos azért mindig állandó, mert a tesztkörülmények is folyton állandóak.

    Szerintem nincs értelme mindig újat írni, semmit sem változtatok a körülményeken, mindig ugyanúgy megy minden. Így ez állandó. Már mondták páran, hogy ezen változtathatnék, de a 3. oldalon mindent aprólékosan megmagyaráztam, szerintem jobban nem tudnám mégegyszer leírni. Majd ha a többiek is el kezdenek tesztelni (főleg Mattyer), akkor ő majd csinál magának saját 3. oldalt, mert nála más pár paraméter.

    A feszültség esésről. Érdekes kérdés. Nem lehet, hogy a táp van alulméretezve? Hány Wattos? Ja, és ne csak azt nézd, hanem a gyártót is, mert egy Acorp vagy Vargáné táp hiába 300 Wattos, egy rendesebb, minőségi 230 Wattos is képes arra a teljesítményre.

    Az alaplapnak pedig bírnia kell, másnak is van ilyen, de náluk nem hallottam még ilyen problémáról. Amúgy feszültségesésről vagy ingadozásról van szó? Tehát csak akkor kezd csökkeni a feszkó, ha tuningolsz, erősen terheled, vagy folyamatosan bizonytalan az ellátás?

    Ja, és tök büszke vagyok, mert már külföldről is sasoltak páran, a környező országokon kívül volt találat az USA-ból, Spanyolországból, Csehországból, Németországból stb. Valószínűleg magyarok voltak, különben nem lehetett túl nagy élmény a magyar szöveg! :DD

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

  • Mista Boller

    tag

    A 3.oldalrol: tenyleg nem kotekedes volt es mas esetben nem is lenne zavaro(most sem az igazabol), de minden esztetahajlamomat mellozve :) :egyeni stilusban megirt oldal, ami mindenfelekeppen udvozolendo, csakk epp az ilyen stilusnal zavaro az ismetles. Meg egyszer: nem kotekedni akartam, remelem nem ertesz felre ;)
    A tap egy Mercury, termeszetesen 300Wattos, a hazzal egyutt vettem februar vegen. Nem tuningolva igazan apro ingadozasok voltak, szazadvoltnyi, szal nem erdekes. L7 satirozasa utan ugyanez, de egy ido mulva(nem is tudom, talan egy het), szepen fokozatosan elkeszdett csokkenni a Vcore. Eloszor 1.8-rol 1.75-re es igy tovabb. Tuning, vagy alapjarat, mindegy. Most megallt 1.658-on, nem esik. Ujragrafitozas volt, ventit is levettem az alaplaprol, (ugy ertem a tapra kotottem :D )de semmi. Bosszanto, mert az ember megszokja azt a sebesseget amit a 160-as Fsb nyujt. Foleg egy ilyen kicsi procinal kell a huzas es az oprendszer is XP. Nemsokara hazajutok, a hidak osszekoteset majd grafit helyett lakkal csinalom, hatha...

    Tout le monde est une nonne

  • laja

    tag

    válasz andorpapa #13 üzenetére

    Az Andorpapa felismerése a P4-es keret pöckeivel kapcsolatban már rég ismert számomra, kb. négyféle hűtőt próbáltam már... én radikális megoldást alkalmaztam: mind a négy pöcöknek levágtam a fejét. A funkcióját igy is ellátja...

    Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

  • guest

    veterán

    Elolvastam a hozzászólásokat, de nem tudom miért kell csodálkozni azon, hogy 60-70 W-ot fogyasztó AMD esetén, ilyen brutál hűtő kell.
    Valaki mondjon nekem akkor egy olyat, ami pl. egy 2100+ XP-t 50 celsius alatt tud tartani max terhelésnél, 25 Celsius szobahőmérsékleten, zárt ház esetén, emellett halk.
    Szerintem az már nem léghűtés.

    prohardver vendég

  • laja

    tag

    válasz andorpapa #13 üzenetére

    Egy előnye viszont van a Thermaltake Volcano 7+ -nak, és ez a venti fordulatszámát szabályozó kapcsolós adapter. Ezt bármilyen ventihez és hűtőhöz használhatom majd. A rohadt vinnyogó eredeti ventit lecseréltem egy alapból 4300-at forgó Coolermaster ventire, ami max. sebességen is bőven elviselhető. De most, mikor csak internetezek meg az Office-ban dolgozom, a szabályzó kapcsolóval 3500-ra csökkentem a fordulatszámot, és szép halk. Ez NAGYON jól fog jönni a Coolermaster hűtőcsöves réz bordájához, ami remélhetőleg nagyon hamar megérkezik; nem akarom állandóan hallgatni a 6000-es ventijét, bár nyilván sokkal elviselhetőbb lesz, mint a Thermaltake.

    Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

Aktív témák