Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    válasz Di Natale #3030 üzenetére

    Nekem speciel az információszerzés. No és hogy külföldön elboldoguljak. Közben pedig meg is szerettem a nyelvet. Szeretem eredeti nyelven nézni a filmeket/sorozatokat, főként mióta meg tudom különböztetni és élvezni brit és amerikai, és más akcentussal beszélt nyelvjárásokat. Magyar szinkronban sajnos ezeket az árnyalatokat nem lehet érzékeltetni. Például ahogy az indiai beszél, vagy egy német, egy orosz. A The Big Bang Theory-ban Raj magyar szinkronja például nulla.

    Amerikai filmekben a gonosznak mindig angol akcentusa szokott lenni. Ez is muris.

    Az interneten elérhető információ kábé 99-1%-ban aránylik az angol javára. 1% magyar. De lehet, hogy még durvább a szám. Ha bármilyen probléma lép fel, eleve angolul keresek. Nem kell szüttyögni a keresővel, hogy jól ragozd a szó végét, mert totál félrevisz, ha magyarul próbálkozol.

    Ezt – én ma úgy érzem –, nem kerülhetjük meg. Közvetítő nyelvnek sem utolsó, ha olyan ritka és különleges nyelvet akarsz tanulni, amiért idehaza borsos árat kéne fizetni, vagy nem is elérhető egyáltalán. És még talán van hátra az életemből vagy 30 év, ha minden jól megy, és nem szeretnék elveszett analfabétaként tengődni ki tudja hol.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák