Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • educhi73

    csendes tag

    sziasztok,
    próbálom röviden zte h201l modem. hónapok óta csatázok t-vel,többszöri bejelentések után volt olyan hogy 8megabites volt stabilan hónapokig,most 5.3. szaki is volt kint,megnézte a vonalat,szép tisztának mondta 8.5et mondott 1000kB/s letöltést. ehhez képest most 640kB/s a max. kérdés az,mert ugye a szokásossal hajtanak el,hogy hivatkozhatok e jogosan a DSM korlátozásra?
    Link Status Connected
    Rate (Up/Down) 639/6203 kbps
    Noise Margin (Up/Down) 15.8/7.6 dB
    Modulation Type ADSL_2plus
    Line Attenuation (Up/Down) 22.2/30.2 dB
    Output Power (Up/Down) 11.6/18.7 dBm
    Data Path (Up/Down) Interleaved/Interleaved
    Max Rate(Up/Down) 947/7940 kbps
    Interleave depth 8
    Annex Type AnnexB
    CRC errors 4442

    köszi

  • educhi73

    csendes tag

    válasz educhi73 #61951 üzenetére

    még annyit hogy előbb megnéztem a szomszédban,aki 10 méterre van,ugyanaz a netmánia s előfizetés és zte 201es modemben az értékek ezek;
    Link StatusConnectedRate (Up/Down)636/12478
    kbpsNoise Margin (Up/Down)20.8/6.4 dB
    Modulation TypeADSL_2plus
    Line Attenuation (Up/Down)16.4/22 dB
    Output Power (Up/Down)11.6/18.5 dB
    mData Path (Up/Down)Interleaved/Interleaved
    Max Rate(Up/Down)1215/14080 kbps
    Interleave depth8
    Annex TypeAnnexB
    CRC errors19

    miért lehet ekkora különbség a két vonalon? kábelezés mondjuk nálam sokkal régebbi,de azért lehet reklamálni hogy nézzék már meg hogy nem e az a baj?
    előre is köszi ha valaki segít felvilágosítani :)

  • educhi73

    csendes tag

    válasz dchard #62026 üzenetére

    üdv, tudnál segíteni ennek kiértékelésében és hogy mit tudnék kezdeni a problémával? zte 201es modem

    Link Status Connected
    Rate (Up/Down) 639/4157 kbps
    Noise Margin (Up/Down) 15.7/4.5 dB
    Modulation Type ADSL_2plus
    Line Attenuation (Up/Down) 22.2/30 dB
    Output Power (Up/Down) 11.6/18.4 dBm
    Data Path (Up/Down) Interleaved/Interleaved
    Max Rate(Up/Down) 947/6732 kbps
    Interleave depth 8
    Annex Type AnnexB
    CRC errors 4592

    3 nappal ezelőtt még a 6.1es noise margin volt 5,3 megás sávszéllel. tegnap a sávszél leesett 4,5re,majd ma már csak 3,6. 2 hónappal ezelőtt még tudott 8,5 megás sávszélességet. a szaki azt mondta megnézte a vonalat és tisztának látja,és hogy képes ez a 8megára simán. ehhez képest most ott tartok hogy ha jól értem a zaj/jel arányt,az a 4,5 nagyon borzasztó érték(a 6db határértékhez képest). mi okozhatja ezt, mit kéne mondanom nekik hogy mit nézzenek meg,mert kb annyit csinálnak hogy újraindítják bentről,pár napig esetleg aránylag jó,bár a 8megát hónapokig bírta,aztán elkezd romlani.
    előre is köszi!

  • educhi73

    csendes tag

    sziasztok,
    kèrdezem aki vàgja ezt a DSM korlàt tèmàt,ma hibabejelentèsre ùjraindítottàk zte 201est,visszakaptam 6,5megabites letöltèst,noise margin nagyon rossz èrtèket mutatott,3.5 dB. este a màr elötte betervezett kàbelrö idítèst csinàltunk,fèlmèteres kàbelt hagytunk,pchez utpn vittük el a jelet. a problèma az lett h ugye emiatt újraindítottuk hwg t ès miutàn szinkronizàlt egyböl elveszett 0.8megabit. nem ùgy van ez a DSM hogy hajnalban àllítgatja magàt? ez normàlis müködès hogy ùjraindítàs miatt levesz a sàvszèlböl? most akkor ha àramszünet van mindig ez lesz? ha bejelentem hibàra,okè visszaàllítjàk,de ez pont nem arról szól h tehermentesítsük az ügyfèlszolgàlatot..pàr napja a sok kisèrletezgetès közepette,èrtsd többször ùjraindult a zte,sikerült 3,4megabitre letornàznom a letöltèst. szóval ha estleg vki belefutott ilyen törtènetbe ès kiderült h mi volt pontosan a hiba,ha megosztanà velem megköszöm elóre is!

  • educhi73

    csendes tag

    válasz DJ. Ru$y #62156 üzenetére

    igen,èrtenèm is ezt,vissza is olvastam snr lockra. az nem vilàgos hogy azonnal kèpezi a tartalèkot ùjra indítàs utàn. a màsik èrthetetlen problèmàm hogy elkèrtem szomszèd wifièt neki is ez az eszköz meg a csomag is,nyilvàn nàla is van àramszünet,ennek ellenère stabilan hozza 10megabites sàvszèlt. màr azt se èrtem mièrt jobb ennyivel nàla a vonal,azt meg fökèpp h neki mièrt nem kell a szünetmentes,egyszer sem esett vissza àramszünet miatt? az is fura h zte setupjàban fix 6.1dB a noise margin,enyèmben meg dèlelött 8,9dB koraeste meg akàr 4re is leesik. emiatt rövidítettük meg a kàbelt is,hàtha a benti kàbel zajos. most akkor annyi a magyaràzat h szarabb ès èrzèkenyebb a vonalam,fogadjam el? ez ellen semmit nem lehet tenni? wifis hàlókàrtya olcsóbb mint szünetmentes ès mèg havi díjat is megspórolom ha Tnek nem fontos h mindenkinek jobb legyen..

Új hozzászólás Aktív témák