Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • prtvlogan

    aktív tag

    válasz Kaba #136641 üzenetére

    Bocsánat, rosszul fogalmaztam! A hibabejelentésem arra szólt, hogy az 1000-es netem időszakosan 100-ra vált át, tehát stabil 10 mega/mp-el tölt 100 mega/mp helyett. Egy router újraindítás megoldja a dolgot egy ideig, de mivel nem használtam, nem is érdekelt a dolog. Amikor bejelentettem, és jött volna a szerelő ránézni, akkor épp nem voltam itthon, úgyhogy telefonon megbeszéltük, hogy egyenlőre újraindítgatom, és ha majd már számít/vagy akarok foglalkozni vele, akkor újra bejelentem. A telefonban megemlítette, hogy nem biztos benne, de volt már ilyen esete, amikor is valamilyen régebbi wifis eszköz sokszori kapcsolódása miatt meghülyült a router, és hasonló sebességcsökkenés történt, mint az esetemben.
    Mint utóbb számomra kiderült, valószínűleg a wifi-s klíma okozhatta a gondot, mert (ugyan nem gondoltam volna rá, amíg nem említi) de ezt kikapcsolva megszűnt a probléma.

    Mindazonáltal nem gondolnám, hogy ez olyan nagy probléma volna, amíg mikros netem volt, évente cseréltek routert, mert a viharok okozta villámcsapások miatt elromlott.

    De tényleg köszönöm mindenkinek, a kérdésem csak a router típusára vonatkozott, de kár is volt itt érdeklődnöm, úgyis a telekomnál döntenek erről.
    Semmi esetre sem szeretnék ezmiatt két routert nézegetni egymás mellett, így ha nem cserélik, akkor inkább veszek egyet, és használom azt a szolgáltatós helyet.
    Holnap felhívom őket, és majd írok, hogy milyen a hozzáállásuk ez ügyben!

Új hozzászólás Aktív témák