Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • snyper990

    őstag

    válasz #46824192 #136484 üzenetére

    Én meg eleve nem sűrűn használom a Netflixet, de akkor szeretem kontrollálni, hogy mit nézek. Nagyon ritka, amikor nem célirányosan fogyasztok bármiféle tartalmat :)

    Nem tartom túl valószínűnek, hogy ez a Voda-exkluzivitás létező dolog lenne. Ha a Play Áruházban nem jelenik meg adott eszközön egy app, annak többnyire kompatibilitási probléma vagy régiós korlátozás az oka. A gyártó honlapján a box leírásában viszont benne van a Netflix támogatás. Azt meg nehezen tudom elhinni, hogy a Netflix tiltotta volna le az összes ilyen, Magyarországról kapcsolódó eszközt a Play Áruházban, bár nem is kizárható. Viszont akkor a direkt Android TV-s Netflix app apk telepítése után szerintem nem dobna kompatibilitással kapcsolatos hibakódot indítás után. Vagy a play áruházas korlátozás mellett Magyarországon le is lennének letiltva ezek a boxok a Netflix szerverein?
    Régiót lehet állítani a boxon? És VPN-t? Majd ha lesz időm, lehet, hogy kipróbálom.

    Szerintem itt a Telekom keze van a dologban. Szerintem nem akartak olyan lincenszre plusz pénzt kiadni a beszerzéskor, amit aránylag kevés előfizető venne igénybe amúgy is. Aki előfizet Netflixre, azoknak többnyire a TV-je eleve tudja futtatni az appot, és ezt a Telekom is tudja. Ráadásul abból a Telekomnak nem lenne plusz bevétele, legfeljebb külön megegyezéssel a szolgáltatón keresztüli előfizetésre, mint a HBO-val. Csak annak ugyebár a TV-csatornái miatt van motivációja szolgáltatókkal való megegyezésre, míg a Netflixnek nemigen, főleg úgy, hogy manapság már kb. minden TV-n ott a külön app. Így miért adná kedvezményesen a szolgáltatását egy másik szolgáltatónak, hogy annak is lehessen belőle bevétele, holott túl sok új előfizetőt valószínűleg nem hozna? Többre mennek vele, ha inkább marketinggel megcélozzák a lehetséges előfizetőket, és azok közül szereznek közvetlenül nekik fizető ügyfeleket.
    Na mindegy, ez is csak feltételezés és találgatás, mint a Voda-exkluzivitás.

    HBO Max szerintem lesz, a Go is elérhető a Play Áruházban és fut a boxon

Új hozzászólás Aktív témák