Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • snyper990

    őstag

    válasz #46824192 #135055 üzenetére

    Értettem az első hozzászólásodat is. Olvastam mgaben válaszát is. Sőt, olvastam a neki adott válaszodat is, és csak utána szóltam hozzá. Tudtam, hogy az eredeti elképzelésed abban a formában nem fog működni, azért ajánlottam az AP-os megoldást, mivel azzal az UPnP kapcsolgatásán kívül minden, a HGW-del kapcsolatos, az eredeti hozzászólásodban említett problémád megoldódna.

    A te analógiádnál maradva: hiába szereted a kiflit, az most nincs, és a jelenleg rendelkezésre álló forrásokkal nem is megoldható, hogy legyen. Ez nekem egyértelmű volt, azt hittem, neked is az. Ezért ajánlottam a zsemlét alternatívaként, hogy addig is ehess valamit.
    Remélem, így már érted.

    Azt nem tudtam, hogy te az internet felé akarsz nyitni UPnP-vel (mivel egyrészt nem ajánlott, így fel sem merült bennem, másrészt nem írtad le, gondolatolvasó meg nem vagyok), ami okozott egy kis félreértést, pedig leírtam, hogy én belső hálózaton használom. Linkeltem őket, olvasd el megint, hátha... Ha nem megy, nem baj. Kicsit elbeszéltünk egymás mellett. Előfordul. Lapozzunk.

    Azt írtad, hogy a HGW-dben nem működik az UPnP („a sagemben az upnp funció is halott”), ami ugyebár kapásból nem igaz. Csak a ki-be kapcsolgatás nem működik az efik által elérhető admin felületen, amit te is alátámasztottál („telefonon keresztül lehet ki/be kapcsoltatni”). Az azért közel sem ugyanaz. Persze jó lenne, ha működne, mert így megette az összes kiflit, de ez van. Van helyette zsemle (meg lesz perec is, ha tovább olvasol).
    Az „Így csak az upnp funkciót kapom vissza, azt meg visszakaphatom egy utánákötött random buta routerral is” kijelentés sem igaz, mert az sem működne a HGW miatt. Hiába nyitsz a HGW utáni routeren portot, ha ugyanaz a port a HGW-ben zárva van, és a routered csak a HGW-n keresztül fér hozzá az internethez. Ezért írtam, hogy amire neked szükséged lenne, az a bridge mód, akkor is, ha ezt még mindig nem tudod megérteni.

    Otthoni hálózatoknál nem szoktak router után másik routert betenni, mert feleslegesen megbonyolítja a dolgokat, és az esetek 99%-ában semmi szükség nincs rá, mert ki lehet szolgálni az igényeket egy routerrel is.
    Ha egy picit is utánaolvastál volna a dolognak, ráakadhattál volna arra az információra, miszerint (a szabvány alapján) multicast csak egy szegmensen belül létezhet (azaz ha beteszel a forrás és a cél közé egy routert, amivel létrehozol egy másik alhálózatot, már nem fog menni). Ahhoz PIM kellene. Már csak ezért sem érdemes ragaszkodni a router mögött router megoldáshoz a te esetedben, még akkor sem, ha kitartóan nyalogatod abból a szögből, amelyikből szerinted meg kell közelíteni a dolgot, és csak erre a (nem működő) „megoldásra” vagy rákattanva.
    Bár amennyire a Telekom ragaszkodik a szabványok pontos implementálásához (pl. multicast címeket ellenőrizhetően nem szabvány alapján oszt), még az is elképzelhető, hogy működne.
    A legegyszerűbb megoldás az (ha már mások által ajánlott megoldások számodra elfogadhatatlanok), ha megveszed a routert és kipróbálod. Hátha neked sikerül, ami itt még senkinek sem. Majd ne felejtsd el megosztani a tapasztalataidat!
    Ráadásnak egy kis perec (hátha azt véletlenül pont szereted): hozz létre egy vendég wifit, és használd azt tesztelésre. Elvileg nyitottak lesznek rajta a portok, el lesz szeparálva a saját hálózatodtól, és kedvedre kapcsolgathatod ki-be.

Új hozzászólás Aktív témák