Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lszlogal

    senior tag

    válasz #70234880 #102212 üzenetére

    Öszintén mondom neked, hogy pozitívan csalódtam ebben az eszközben.

    Az egyiket rádugtam a routerre, a mobilapp és a WPS segítségével párosítottam a két eszközt. Az egyik eszköz maradt a routernél, a másikat elvittem a háznak egy olyan pontjára, ahol gyenge az első eszköz jelerőssége. Mivel 5GHz-es WI-FI-n kommunikálnak egymással, így ilyen viszonyok mellett simán tudja biztosítani a 150Mbps sávszélt is..

    Fontos tudni, hogy ilyenkor egy SSID lesz az egész házban, és egy egyenrangú hálózatot alkot az egész rendszer.

    Tudja az AirPlay-t, a guest networkot, és vannak NAS funkciói is, nem nagyon mélyedtem bele. Hálózati nyomtatót is köthetsz rá, ami óriási pozitívum.

    WIFI-n senki semmit sem garantál, mert a kapcsolat "minősége" attól fögg hogy miből épült a ház, a ház nagyságától, a falak vastagságától (és még jónéhány dologtól).

    Az eddigi pozitív tapasztalataim:

    - könnyen, akár 15 perc alatt telepíthető a használati útmutató alapján
    - nagy sávszélesség akár gyenge WI-FI jelnél is (két csíknál 50Mbps körül mértem a mobilon)
    - erősebb a WI-FI jel, mint egy hagyományos AP vagy router esetében
    - NAS funkció
    - hálózati nyomtató támogatás
    - AirPlay támogatás

    Az eddigi negatív tapasztalataim:

    Áramszünet esetén baromi sokáig bootol (kb. 5-10 perc mire teljesen összeáll a rendszer - ezt testeltem egy villanyóra le-felkapcsolással)

    Nyilván az idők során elő fognak jönni a hibái, de egyelőre még nem volt problémám vele.

    Eddig jó üzletnek tűnik..

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák