Hirdetés

2018. december 12., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-09-16 09:43:22

Mobilarena

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Összefoglaló kinyitása ▼

(#78001) Krystal_s válasza Gubek-Einste (#77991) üzenetére

Krystal_s
(őstag)

Köszönöm.
Speedportnál volt külön ilyen beállítás, de Huawei-ben (HG8245H) nincs. Olvastam hogyan lehetne. Lan-Wan összekötés, vagy Lan-Lan. Írták mindkét verziót. Huaweiben törölni a user/pass-t, DLinkben dhcp helyett pppoe... Lehet egy napon kipróbálom, de voltak gondok és most végre megy a net, ezért nem szeretném "piszkálni".
Esetleg még annyit leírnál miért lenne úgy jobb, mintha csak az UPnP-t kapcsolom be?
Minden gép a Dlinkre csatlakozik. Függetlenek, nincs szükség, hogy elérjék egymást. Külön portokat sem szoktam nyitni. Mindkét Router felületét elérem....ezek jutottak eszembe.

[ Szerkesztve ]

(#78002) Gubek-Einste válasza Krystal_s (#78001) üzenetére

Gubek-Einste
(Jómunkásember)

PPPoE Passhrough módban a D-Link publikus IP címet kapna.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by UPC Fiber Power 120 with Cisco EPC3925 & Asus RT-N18U

(#78003) C0d3r válasza user12 (#77999) üzenetére

C0d3r
(PH! addikt)

Én fél 7 körül 4-5 mp-es pingeket tapasztaltam, oldalak alig jöttek be, speedtest nem tudott elindulni. Kb. 10 percig tartott a mutatvány.

(#78004) Pokesz007

Pokesz007
(senior tag)

Sziasztok
Tegnap délután emeltettünk az internet sebességünkön ,személyesen a boltba jártunk. Mennyi idő alatt fogják megemelni? 20/1-re váltottunk . Tegnap este már a feltöltési sebesség megvolt. 11,4M amit mértem eddig. Ez folyamatos nőni fog? 20-as a vonal,bemérték.

♚♛✿ ♣♣Hardverapró Mindörökké♣♣✿ ♛♚

(#78005) bandi20 válasza Gubek-Einste (#78002) üzenetére

bandi20
(fanatikus tag)

Szia tudnál segíteni Akkor , szerinted melyik a jó választás? D-link AP módban vagy router módban ? Koszi a választ !

bandi

(#78006) btz válasza gombilaci1 (#78000) üzenetére

btz
(PH! addikt)
LOGOUT blog

...Vagy már mikor felinsallálák a kártyaíróval a kártyát, lehet akkor kerül rá az összerendelés egy boxal, épp ezért lehet az, ha visszaküldjük a boxot, akkor a kártyát is vissza kell küldeni, nincs olyan, hogy a kártya marad és az hozárendelhető távolról másik új boxhoz. Rögtön be is diktálnám box ként a tv-s kártyaolvasóm chip ID-jét új box ként :D Mondjuk lehet azzal is hamar lebuknék, ha adatbázist vezetnek a boxjaik chip ip-jéről. :)

ⓑⓣⓩ

(#78007) csixy válasza bandi20 (#78005) üzenetére

csixy
(őstag)

Ha csak az ONTod van és a D-Linked,akkor két eset lehetséges:
1/
Ha két egymástól távoli helyszínen akarsz UTP-t és wifit használni, akkor az ONT routol és tárcsáz és wifiz és a hosszú UTP kábel túlsó végén switch-AP módban dolgozik a D-Link. (Megjegyzés :ebben az esetben is célszerűbb lenne még egy router az ONT közelében és így ekkor az ONT passthroughba, wifi rajta ki, DHCP ki,user-pass töröl belőle és a mellé tett router routerkedik).
2/
Ha csak egy helyszínt használsz akkor az ONT passthroughba ,wifi rajta ki, DHCP ki, user-pass ki és a D-Link Router módba betárcsázni, wifizni és routerkodni.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi.

(#78008) gombilaci1 válasza btz (#78006) üzenetére

gombilaci1
(senior tag)

Nekem cseréltek nem egyszer sat boxot. Teljesen új box és új kártya nem csinál semmit.

A szerelő telefonon diktálta be a két adatot a központba és percek után elindult.
(Volt időszak mikor a conax vezérlés halott volt és 1-2 napig nem is tudtak kártyát aktiválni)

Távolról egyoldalú kommunikációval konfigurálható a kártya. Pont ez van akkor is amikor csatornákat nyitnak-zárnak pl.csomag válltáskor.
A komplett conax rendszer vezérlés rajta ül a bejövő streamen.

[ Szerkesztve ]

(#78009) bandi20 válasza csixy (#78007) üzenetére

bandi20
(fanatikus tag)

Most nekem , ugy van , hogy az ONT wi-fi ki, DHCP be, kábelel 8 as switch , utánna a D-link szórja AP módban a wi-fi-t ebben DHCP ki, wi-fi on , es ugye a kábeles eszközök nem a D-linken hanem a switch en vannak, a D-link csak a wi-Fi adja ! Hogy az ONT csak modem legyen meg nem próbáltam ! Ja es a 3 iptv az ONT be van ! Amit írtál azt is ki próbálom !

[ Szerkesztve ]

bandi

(#78010) slezakimi

slezakimi
(senior tag)

Sziasztok !

Kb másfél hónapja kötötték be a netet, tv.-t telót.2 hónap ingyen.Gigabit.
Ma kaptam egy számlát.Kőkemény 1 forint :D
Be kéne fizessem?

Köszönöm

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#78011) havri1 válasza btz (#78006) üzenetére

havri1
(PH! félisten)

Ez mikortól van így? Mert nem olyan régen én cserélgettem a boxokban a kártyákat, és kis gondolkodás után elindult mindegyik.

havri

(#78012) wmati válasza slezakimi (#78010) üzenetére

wmati
(PH! kedvence)

Igen az a 1 Forint az ajándék router ára.

(#78013) DJ. Ru$y válasza bandi20 (#78009) üzenetére

DJ. Ru$y
(Topikgazda)

Ha a D-Linket szeretnéd routerként használni, akkor a D-Linket közvetlen az ONT-ra kell kötni, a switchet pedig a D-Link után kötni.

Keresek külföldi vagy régebbi/ritka Hell energiaitalos dobozokat gyűjteménybe! | Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#78014) slezakimi válasza wmati (#78012) üzenetére

slezakimi
(senior tag)

Oks, akkor elutalom :)

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#78015) Minstrel

Minstrel
(senior tag)

Mostanában elég gyakran megszakad a kapcsolat és olyankor a modemen nem világít a ADSL led és addig nem is tud újracsatlakozni amíg nem áramtalanítom. Egy 6-7 éves DSL-360R D-link modem szórakozik így velem. Lehet ez modemhiba? Mert Telekom futtatott tesztet stb. és minden rendben szerintük és majd nekem kell kifizetni mindent ha kijön a szerelő és nem a modem a rossz.

Amúgy ha saját kezűleg bontom a kapcsolatot akkor világít a ADSL led, amikor van kapcsolat akkor meg villog.

http://topgearhungary.blogspot.com/

(#78016) kelly7 válasza DJ. Ru$y (#77974) üzenetére

kelly7
(fanatikus tag)

Gyárilag van 20 és 40 méteres beltéri kábel panelba szoktuk használni. Egyik oldalán csati ami megy bentre, a másik vége pedig lépcsőházba kötődobozba.

(#78017) Pokesz007

Pokesz007
(senior tag)

Telekomos netmánia M -csomagba tapasztalt,már olyat valaki,hogy csak 11,4 et kapott? a 20-ból. Tudom,hogy 1-es a garantált,de akkor kár volt váltani 10-ről. Egyszer jött 16,4.el,de akkor hiba volt a rendszerrel a régi nettel (10)

(#78018) Bozek válasza Pokesz007 (#78017) üzenetére

Bozek
(PH! nagyúr)

Nézd meg az itt leírtak alapján, hogy mit ír ki.

(#78019) ELACielvtárs válasza Pokesz007 (#78017) üzenetére

ELACielvtárs
(PH! kedvence)

Telekom xxl net, kábel modem nálam.
Mindig ingadozik, 20 mbps es a max között, pedig a hardver bírja. Minden eszköz gigas.
En már megszoktam.
Egyszer kétszer, reggeli oralban volt hogy full savszelesseggel tudtam tölteni.
En is azt gondoltam hogy felesleges volt váltani, mert anno a 30 mbps-es net szinte mindog fullon jött.

Persze az ingadozastol függetlenül igy is gyorsabb a net, szóval jó ez igy ahogy van :K

[ Szerkesztve ]

„Ha senki sem utál, akkor valamit rosszul csinálsz...!" by Doktor House

(#78020) Pokesz007 válasza Bozek (#78018) üzenetére

Pokesz007
(senior tag)

Kiszolgáló nem található.

(#78021) Pokesz007 válasza ELACielvtárs (#78019) üzenetére

Pokesz007
(senior tag)

:( Akkor lehet ez is rám vár.

(#78022) Gulyopapa

Gulyopapa
(PH! addikt)

Sziasztok
Nagyon gondolkodom hogy upc-ről Telekomra váltok ( tv, internet)
Megéri?
Jelenleg Goldom van tv-ben, és 240-es netem.

(#78023) kabelmania27 válasza Gulyopapa (#78022) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

Üdv!
Szolgáltatás összehasonlításával kapcsolatban ITT tedd fel a kérdést.

[ Szerkesztve ]

(#78024) Bozek válasza Pokesz007 (#78020) üzenetére

Bozek
(PH! nagyúr)

Ja bocs, ez Speedport HGW-nél van így. Milyen modem van nálad?

(#78025) Pokesz007 válasza Bozek (#78024) üzenetére

Pokesz007
(senior tag)

Entry 2 i Speedport :D Valamit nem jól írtam,akkor be.

(#78026) DJ. Ru$y válasza Pokesz007 (#78025) üzenetére

DJ. Ru$y
(Topikgazda)

Abban elvileg a felületen látod az adatokat.. Az a link, ami a hozzászólásomban van a Speedport W724V-hez való.

Keresek külföldi vagy régebbi/ritka Hell energiaitalos dobozokat gyűjteménybe! | Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#78027) ELACielvtárs válasza Pokesz007 (#78021) üzenetére

ELACielvtárs
(PH! kedvence)

Tartom valószínűnek hogy ez a technika sajátossága valamint a fejalomas terheltsege miatt van így.
Nem tudom, már elfogadtam, vagyis beletorodtem :D

[ Szerkesztve ]

„Ha senki sem utál, akkor valamit rosszul csinálsz...!" by Doktor House

(#78028) viperabácsi

viperabácsi
(őstag)

Üdv van egy ilyen : Sagemcom F@ST3686AC HWG a 120/10 netem mellé. Miért nem tudok belépni az admin felületre?

Mindig ezeket az üzeneteket kapom.

[ Szerkesztve ]

" AZ ŰR VESZÉLYES HELY . FŐLEG ,HA A KÉT FÜLED KÖZÖTT VAN ."

(#78029) Bozek válasza viperabácsi (#78028) üzenetére

Bozek
(PH! nagyúr)

Az első esetben a http:// és az IP-cím között szóköz van, az azért nem jó.

Közvetlenül a HGW-re van kötve a PC?

(#78030) DJ. Ru$y válasza viperabácsi (#78028) üzenetére

DJ. Ru$y
(Topikgazda)

Nem véletlen 192.168.1.1?

Telekom PDF-ben leírásban 0.1, a képen 1.1 alhálózat van.

Szerintem más lesz az IP, Hálózati kapcsolatokban nézd meg milyen átjárót ad a DHCP szerver, az átjáró IP-je kell neked.

[ Szerkesztve ]

(#78031) btz válasza havri1 (#78011) üzenetére

btz
(PH! addikt)
LOGOUT blog

A box és kártya összerendelés? Már jó pár éve így van.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#78032) [-HERO-]

[-HERO-]
(senior tag)

Sziasztok!

Telekomos Iptv-nk van és 5 év után megadta magát a set-top box, pár órán belül már cserélték is egy újra.
Viszont az új set-top box óta sokkal halkabb lett a tv.
Konkrétan eddig 10-es hangerőn hallgattuk a tv-t általában, ezzel az új box-al 20-25 ös hangerő környéke adja azt amit eddig a 10.
A boxban át van állítva a hang stereo-ra és maga a box hangerő is 25 ön van.

Ez normális jelenség, vagy van erre valami megoldás?

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#78033) DJ. Ru$y válasza [-HERO-] (#78032) üzenetére

DJ. Ru$y
(Topikgazda)

Normális. Szoftveresen van korlátozva, hogy mi a valós oka senki nem tudja, mindig állami szabályozásra hivatkoznak.

(#78034) Lazika

Lazika
(senior tag)

Sziasztok!

Mióta a sagemcom modemem van elég sok bajom van a nettel. Van, hogy laptopon be sem tölt szinte semmi oldalt sem. Megnéztem az eseménynaplót és ezt írja. A modem saját wifijét használom. Mit tanácsoltok? Szóljak, hogy küldjenek ki valakit? Köszi :R

[ Szerkesztve ]