Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Vorel

    csendes tag

    Amúgy nem értem, ha megrendelem teszemazt a 8mb/sec-es netet + IP TV + telefon, akkor miaz, hogy le lesz korlátozva a net, ha STB is be van kapcsolva?! Jobb helyeken ezt szerződésszegésnek hívják...( azt halkan jegyezném meg, hogy mivel nincs akkreditélt labor ahol megmérnék a sávszélességet, nem lehet bizonyítani )

  • Vorel

    csendes tag

    válasz szasza_xp #1255 üzenetére

    Előszöris KÜLÖN SZERZŐDSZ NETRE ÉS IP TVRE ÉS TELEFONRA ezek nem függenek össze, ha 8 megás netért fizetsz, jöjjön 8 megával, ha a kiszolgáló tud adni annyival. A TV-re külön szerződsz, a neten felül... Ha úgy lenne, ahogy Te mondod, akkor csak netre kéne szerződni, és ugyanúgy nézhetnél rajta TV-t (Nem mintha most nem lenne megoldható xD).

    Másodszor, lehet Nálad 1 TV ill. 1 számítógép van, de utóbbiból nálunk 4... szóval a 8 mega eloszlik épp elég felé, és én nem játékra használom. Programozó lévén ennél erőforrásigényesebb programokat futtatok, nekem fontos lenne 16-20mega, csak sajna az megfizethetetlen, nem is beszélve arról, hogy csak vállalkozóknak kötnek be ilyen sebességűt Magyarországon!

  • Vorel

    csendes tag

    válasz szasza_xp #1258 üzenetére

    Nem akarok senkit megbántani, de ha kompletten rendeled meg az egészet, akkor bizonyos előfizetésekért kapsz "kedvezményt". Így adódik össze a Te 12k-d (xk net+ yk TV + zk telefon= 12k), de nem egy csomagra fizetsz elő. A legtöbb szolgáltató bevezetett kényelmi szolgáltatásokat, és kedvezményeket, éppen azért, hogy az Ő szolgáltatásukat válasszák. A T-Home is egy ilyen. Nem 3 csekket kapsz hó végén-elején, és mivel nem csak telefont, hanem más szolgáltatást is igénybe veszel kedvezményt kapsz, mert akkor nekik fizetsz, nem másnak (A kapacitásuk megvan rá, és ugyanannyiba kerül nekik fenntartani a vonalad, ha csak telefon, illetve telefon+tv+net is jön rajta. Ha gondolod a technikai megvalósítást is elmondom mail formájában, mert az több oldal)! Tehát vissza az alapgondolathoz: ha csak netre fizetsz elő, akkor is tudsz rajta tvműsorokat nézni, és nem kell IPTV-re előfizetned, akkor ha TV-zel tényleg csökken a sávszélesség. Viszont hamár fizetsz érte (IPTV), akkor ne lassítsa a netet, mert HA RENDESEN VÉGIGOLVASOD A SZERZŐDÉST biztosítínak rá sávszélességet ha van vonalad... Biztos felmerül benned a kérdés, akkor 8+2 mega ( vagy 8+x*2 ) az 10-re jön ki, és akkor miért nem jön annyival a net, ha nincs bekapcsolva az STB. Nos a TV-nek van egy saját nem dinamikus címe, mert így tudják mit vehetsz, és mit nem ( a felhasználóoldali szűrés nem biztonságos ), és arra a címre biztosítanak x sávszélességet. Ez olyan, mikor router-en kiosztod ki mennyivel netezhet! Ennyit az előfizukról.

    Most rólam! xD Nekem bőven elég lenne a VDSL egy ideig, de engem az idegesít, hogy fizetek valamiért, akkor azt kapjam, amiért fizetek, ne mást, rosszabbat... A 4 gépről pedig: családban élek, van 2 asztali számítógép általános felhasználásra (játék, stb...), 1 laptop, és még 1 asztali csoda munka célra. Namármost, ha 2 gépen CS-znek teszemazt, a laptopon mailt olvas valaki, és a munkagépet felhasználom mint erőforrás neten keresztül ( mondjuk több millió számítást több gép gyorsabban végez el, és az eredményeket, és a forrást neten osztják meg ), és filmet veszünk fel STB-n az már senkinek sem jó. Én kihasználom a 8 megát, bár az ilyen komplex eset ritka, de előfordul, ált. nem megy mind a 4 gép egyszere...
    Arról pedig, hogy programozó vagyok: aki szakmabeli az tudja, hogy kész/megvalósult hardware-re fejlesztünk/írunk software-t. Én egészen addig teszek a VDSL-re amíg nem látom, hogy rendelhető. Az ígéretekkel tele van a padlás. És nehogy azt hidjétek, most fognak cserélni, mikor a többség 2-4 megás netért fizet elő! Majd ha lesz valós igény a VDSL-re és látnak benne potenciált akkor lesz, és akkor sem optikai kábelek húznak majd, mit ahogy kéne, csak a modemedet cserélik ki jó esetben.

  • Vorel

    csendes tag

    válasz szasza_xp #1261 üzenetére

    Még egy utolsó kísérletet teszek arra, hogy felvilágosítsalak titeket. Az előfizukról nem beszélnék, mindenki maga dönste el miért fizet, mennyit, és megkapja-e... És sima ADSL-en is csinálok neked 200-300mb/s-es átvitelt. Az otthoni (már ha van) hálózat nem használ semmilyen tömörítő szabványt, és ennek elenére mindenhol alapnak számít a 10/100mb/s-es LAN. Maga a világháló (WAN) ezeket a hálózatokat köti össze (PC vagy egyéb > LocalAreaNetwork > MetropolitanAreaNetwork > WideAreaNetwork). Mivel a számítógép altal küldött, és fogadott csomagokat indító, és stop bitek fogják közre, ráadásul valamilyen keretet is kapnak, ezért egy 10/100 -as hálózatban ki lehet használni a gigás (1000mb/s) hálózati csatolókat. Az információátvitelt korlátozza viszont a felhasználók "mennyisége és sűrűsége", mivel nem lehet minden kliens és szerver között kábelt húzni, ezért helyi csomópontokba érkeznek az adatok, és a csomópont irányítja el a szerverhez (csillag topológia), ebből kifolyólag minnél többen használnak egy vonalat, a sebesség annál lassabb (itt nem 100 felhasználóra kell gondolni). Ha ezeket a csomagokat tömörítjük elérhető 100x, sőt 1000x-os sebességnövekedés. De mivel ethernet alatt nem 2 érpárról beszélünk, csak telefonkábellel (1 pár ér) 14kb/s érehető el ( csak a ház és a elosztó között ). Erre ráteszünk egy ADSL szabványt, és hipp-hopp 14mb/s lesz a sávszélesség. A központ, és az elosztó kötzött továbbra is több gigabites sebességre alkalmas kábelek vannak, ez biztosítja, hogy egyszerre több felhasználó is kényelmesen bonyolíthasson adatforgalmat.

    Aki nem hiszi járjon utána xDDDD. (ingyenesen le lehet szedni 1000 és 1 olyan progit, ami figyeli honnan hová megy a küldött csomag, és hova kapcsolódsz. Megnézed a helyi szolgáltató szerver címét, és kiküldesz egy token-t. A visszaérkezés idejéből, és a csomag állapotából a program nem csak a sávszélességet mutatja meg, hanem az adatbiztonságról is tájékoztat, stb...)

    Kelemes és szép napot mindenkinek, és köszönöm a 2. tippet :)

    (jah és az STB is számítógép..., úgyhogy ha van olyan videókarid ami VIVO-s /video in video out, lehet HD is/, ugyanúgy tudsz rajta netes adást fogni, és ha rossz minőségű host-ot választasz az a te bajod)

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák

Hirdetés