Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • kew

    senior tag

    válasz icons #197 üzenetére

    nemtudom, nálad hogy jelentkezik, de ha ugyanigy, akkor nem hdmi szaraxik :)
    igazából nekem nincs vele bajom, megvok elégedve vele.
    tvnet ad még iptv-t, de ott még mindig teszt fázisban van, és sokan panaszkodnak rá.

  • shabbarulez

    őstag

    válasz icons #197 üzenetére

    Az egész IPTV technológia fejlettlen, még a kezdeti gyermekbetegségeit küszködi. De ez minden új technológiánál így van és ez nem csak itt van nálunk így hanem világszerte mindenhol. Hisz csak alig tavaly meg idén kezdenek elindulni világszerte az IPTV szolgáltatások. Minden kezdet nehéz, attól mert fizetősen adják és hiába volt előtte egy majd egy éves teszt időszak attól még ifjonci gyermekkorát éli az egész IPTV technológia.

    Én azt mondtam már tavaly is hogy kellenek 2-3-4 év mire kinövi a gyermekbetegségeit, akkor már talán jobban fog menni ha a szolgáltatók kiismerik a dolgok csínját-bínját. Elvégre ez minden új szolgáltatás esetén így van. Gondolom digitális tv szolgáltatás más médián is átérte ezt a korszakot, csak az már jó rég volt, több mint egy évtizede így már kevésbé emlékeznek rá és ráadásul akkor nem mi voltunk a ''tesztelői'' hanem az amcsik. Egy kábeles vagy műhódas digitális technológia esetén hozzánk már egy kiforrott, évtizedes tapasztalattal és eszközparkkal rendelkező megoldás ér/ért majd el hozzánk. IPTV esetén ez közel minden ország területén egyidőben kezdett elterjedni, így még mindenki a kezdeti bugok korszakában jár. Csak a különbség az hogy ennek most mi magyarok is a részei vagyunk.

    UPC tulajdonosa márciusban jelentette be hogy a keleti európai érdekeltségeiben, köztük Mo-on is még az idén el fogja indítani a digitális kábeltv szolgáltatást. Tippre szerintem el fogják húzni év végéig, mert ki akarják várni a második generációs H.264-es HD Set-top box-ok olcsóbb generációját.

    Kisebb cégek adnak már DTV-t, a UPC az elmúlt években inkább kivárásra játszott. DTV fronton most van egy generáció váltás és gondolom nem akartak egy olyan eszközparkra beruházni amit utána 1-2 éven belül le kellett volna cserélni. De a Tíkábel 2005 végén indított DTV-t kábelen, az Antenna Micro is ugyanekkor átállt digitálisra és lett belőle Antenna Digital. De olyan kisebb kábeltv-s cégek is indítottak kábeltv szolgáltatást mint pl. tvnetwork, pr-telecom. Tavaly műhódon megjelent a upc-digitál mellé konkurensnek az rds digi.tv-je. Szóval szépen lassan egyre több digitális szolgáltatás fog indulni és idővel egyre több ilyenre fognak áttérni az ügyfelek. Először még önakaratukból, később meg majd nem lesz más mert szépen majd megszüntetik a régi analóg szolgáltatás a szolgáltatók.

    A kábeles, földfelszíni vagy műhódas cégek egyébként nem IP alapon csinálják a DTV-t, ott a megszokott módon teszik ahogy korábban az analógot is szolgáltatták.

Aktív témák