Hirdetés

Aktív témák

  • kammu

    csendes tag

    válasz Gubek-Einste #6075 üzenetére

    Értem, de nem 100%-ban.
    Akkor a pontos helyzet: oszlopról bejön a házba a kábel, a bekötési pontnál van egy "modem"(ezt T adta, thomson márkájú kis kütyű) amiből tovább megy 3 TV-hez a koax, 2 telefonhoz kimegy a modemből az egyik telefon vonal (2 vonalas a modem) és a net a mellette levő ruterbe megy...majd onnan szét a lakásba CAT5-s kábelekkel 4 helyre (1 megy a leendő IPTV-s TV mellé) és szórja a WIFI-t is a ruter, de a falak miatt a TV-nél már elég gyenge a WIFI szinte nincs is ezért húztam oda is egy UTP-t, meg gondoltam egy esetleges média centerre :)
    Az egyik koax a lakás legtávolabbi pontjába levő leendő IPTV-s TV-hez megy a bekötési táv az oszloptól 28M majd a modemtől a TV is kb 20M koax, sajnos itt a jel már gyengül mert pár adó szemcsés, a 8-10M-re kötött TV-ken még szép a kép, de lehet az LCD vs CRT és méret miatt is.

    Az lehetséges hogy magát HGW-t a csak a TV-nél levő koaxra tegyék rá vagy magát a már ott levő RJ45-ős (LAN) csatlakozót használja.
    Elég macerás lenne a modem mellől lehúzni egy kábelt a TV-ig, akár utp akár koax, furkálni meg nem fogok mert nem rég lett kifestve.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák