Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz Bikkrom #19938 üzenetére

    Nem tudom milyen töltőt tudsz szerezni, de én ha biztosra akarnék menni dupláznám az 1 napra szükséges kapacitást, aztán este kicserélném az akkupakkot a friss, feltöltött darabokra. :)

    Szerintem az SPS 300-as inverter, ami már fedezi a teljesítmény igényed, sőt későbbiekben vagy riasztó+kamera rendszer, vagy családi házközponti fűtés számára kazán+ szivattyúkhoz is be lehet fogni, a fenti aksi pakkokkal együtt olcsóbb lesz mint a kínai kempingezős csoda 350 dodó+vám+áfa+szállításért...meg mire az beérkezik..Aztán a kollégák valszeg okkal ajánlották a 600-as változatot, feltételezem erősebb a benne lévő töltő elektronika, talán gyorsabban tölt.

    Persze amelyik boltnál veszed az invertert, ott azért az emailben írd meg hogy minden a telepítéshez szükséges alkatrészt is számoljanak bele, ne utólag kelljen egyesével rohangászni értük.
    Amúgy kérdez meg ezt a céget hogy erre a 8 alkalomra, alkalmanként 8 órára van-e esetleg használt, felújított megoldásuk: [link]
    Itt a szűrés menüben rá is tudsz szűrni a felújítottakra, hogy árazás terén képbe kerülhess...írja melyikben mennyi aksi van, amelyikben 8dbnál kevesebb az tuti kevés kapacitású, de nem ismerem melyiket lehet felbővíteni.

    A beépített, előszerelt aksis UPS/Inverter cuccok az olcsóbb szegmensben nem bővíthetők fel hivatalosan akkora kapacitásra mint amire szükséged van, vagy megbízhatatlanná válhatnak ha megpróbálod házibarkáccsal megoldani...
    A drága eszközök már felbővíthetők gond nélkül, de ha tényleg csak erre a pár alkalomra kell, akkor nem megérős. Csak akkor ha mondjuk betörőktől akarod nyaralás alatt több napig megvédeni magad és a riasztó + kamera rendszer számára befogod a későbbiekben...

    A 350 dodós kínai cucc amit néztél hát én nem bíznék a kínaiakban...
    Azokból pl az Amcsi gyártmány, a Jackery cuccaiban bíznék meg, nem véletlenül drága...
    ez pl a Te 55 W-odat a hivatalos honlap szerint 4 órán át bírja : [link]
    És vehetsz hozzá külön napelemet 200k hufért, de asszem a legolcsóbb konfiguráció esetén nem tudja a párhuzamos töltést csak lekapcsolt fogyasztókkal tölthető.
    Az 500-as, ami már 100k huffal drágább, az már kibírhatja neked az egész napot, aztán mehetsz vele kempingezni is, de lehet hogy használt piacon a feléért/negyedéért el tudnád passzolni.. :D

    Kár hogy nem élhető nálatok a mobilnet, mert a legjobb megoldás használt laptopba új, nagy aksik, 2-3 darab, aztán USB stick mobil netet wifin megosztani...

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák