Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cs1csó

    félisten

    válasz minas #11883 üzenetére

    Nem tudom pontosan mik a tünetei annak, ha egy kvázi szinuszos UPS nem működik együtt egy adott táppal.
    1. simán csak kikapcsol vagy nem indul stb. tehát közvetlen anyagi kár nem keletkezik
    2. elromlik: A, a UPS
    B, a táp
    C, megfő a az alaplap vagy bármi a gépben

    Akinek van tapasztalata az "EGYÜTT NEM MŰKÖDÉSRŐL" leírhatná azt. Köszönöm.

    GARANCAI: passz, gyártókként eltérhet - lehet van olyan ahol valahol a jogi szöveg mélyén el van rejtve, hogy csak tiszta szinuszos UPS-el használható a táp vagy másik oldal: ez a UPS csak passzív táppal használható aktív tápos eszköz nem köthető rá.

    Plusz elvileg, valahol olvastam, hogy kb. mint egy biztosítónál helyi kárfelmérésre lenne szükség ahol ténylegesen megállapítják, hogy egyáltalán a hálózat megfelelően van kialakítva a fali ajzat is megfelelő volt (röviden: rád tudják e kenni a dolgot e vagy sem) Arról is írtam már -ez úgy emlékszem az én UPS-em esetében is szerepel az útmutatóban - hogy 1. az UPS-t közvetlenül a fali aljzatba kell dugni (hosszabbító kizárt) és az eszközöket is közvetlenül kell rákötni (ezért is van általában több aljzat 2-4 db az USP-eken is) azaz hosszabítót beledugni és arra kötni több eszközt sem szabad. Hogy ez ajánlás szint vagy garanciavesztéssel jár az megint adott gyártótól is függ és ugye az adott idevágó magyar jogszabályoktól is, szavatosság, jótállás, garancia stb.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák