Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz martonx #53570 üzenetére

    A régiekre (OS 10 előttiek) most is azt mondom, hogy állati jók. Hosszú ideje most vagyok először ugyanannyira elégedett egy mobilommal (Sony Z3) mint annak idején a BB 9700-zal voltam. Nézd meg a logoutomat, az egyetlen eddigi cikkemet is egy régi OS-es BB-ről írtam.

    Az OS 10-es éra viszont (szerintem!) állatira nem jött be nekik. Maga a rendszer jó (de ez az egyetlen pozitívuma). Nézz meg egy Z10 topikot, 90%-ban nem arról van szó benne, hogy mit hogyan lehet, milyen trükkök vannak, ki mit hogy csinál, hanem ilyen hiba, olyan bug, ezt hogy lehet megjavítani, hogy lehet elintézni hogy más típusra cserélje a szervíz és ne arra, amit beadtak stb. Appok nagyon gyéren vannak, máshol ingyenes progik (instagram pl) fizetős third party változatban léteznek, nevetséges. Sok alkalmazás egyszerű android port, ami a portolás miatt egy bugos romhalmaz, vagy szívja az akksit mert beragad a háttérben, vagy egyszerűen csak a funkciók fele nem működik, vagy nem működik rendesen. Sok BB-re konvertált android port helyett még az is jobb, ha felteszik ugyanannak a proginak az android változatát a telóra, röhej.
    Aztán elkezdhetsz nagyítóval keresgélni összefüggéseket, hogy miért nem lehet elindítani a fényképezőgépet (azaz miért nem működik a kamera) ha megy vagy fel van telepítve (ez nem teljesen világos, mert lehet hogy csak "beragad" a háttérben az egyébként nem futó progi) pl egy mindigtv app.
    Egy állati jó dolog van a BB 10-es telókban, az a HUB. Az minden levelező (integrált üzenetkezelő) megoldásnál jobb, és hiányzik. Viszont minden más szívás.
    Ezen túl viszont elkezdenek rád omlani a korlátai, vagyis inkább hiányosságai, és az ordas bugok. És ez az a készülék, amin a fenti tapasztalatokat lehetett szerezni, a Z10, aminek az egész alapjait le kellett volna tenni (ergo erre oda kellett volna figyelni).

    Minden eszköznek van egy lecsengési görbéje. Általában van egy meredek felfutás, amikor az újdonság varázsa hat, majd a mindennapi használatokban ez elkopik, és egy hosszú, lankás görbe következik lefelé. Az OS 10-es bb-knél ez úgy nézett ki, hogy egy darabig ez a lankás leszálló görbe haladt a maga útján, még mindig örömmel használtad a készüléket, aztán a készülék és a platform által adott pofonok miatt egy nagyon meredek zuhanás következik, ami rövid idő alatt eléri a gyűlöleti pontot.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák