Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ViZion

    félisten

    válasz frescho #30879 üzenetére

    A '90-es években felénk volt a nagy NAGY élet... mondjuk borozás, néhányuknál az olajozás is ment. Nekem is jó volt. Munka után mentem a boroshoz, kaptam pénzt. A tablettás, meg ilyen-olyan pancs korszak után (az is volt erre, de korántsem annyi, mint az urban legendek tartják) volt jó, amikor az olasz import lenyomta az árakat, gyakorlatilag pancsolni sem kellett, a jó bort hozták a népek fillérekért. Majd kivágták a szőlőt, gyümölcsöst, mert arra adtak pénzt. Majd az is elfogyott, és itt tartunk most...

    Magam a 2003-2008 körüli időkben rengeteget dolgoztam borosnál, munka után. Volt pénz mindenkinek, persze a válság itt is megjött, nincs már az a jó világ. Anno PC-re is jobban futotta, de talán nem volt ez a hirtelen amortizálódás, hiszen a net miatt felénk az igények is alacsonyabbak voltak.

    Megfizetni soha nem akarják ezt a fajta tudást, hiszen csak becsavarsz pár csavart, bedugsz pár kábelt, meg nyomkodod a gombokat. A gombnyomkodást meg a fiam is csinálja INGYEN, akkor azért Neked, idegennek nem fogunk fizetni... Egyértelmű.

    Persze van, aki csodatévő sámánnak tart minket: hallotta, h valakinek a gépét megszereltem és marha jó meg gyors lett. Tegyek csodát az Ő gépével, amit igazán szeret, hiszen még az ükapjától kapta... És az Úr mondá: a csoda neve lészen: GÉPCSERE. És lám az összegtől a vér meghűl az erekben.

    Az a durva amúgy, h pl. munkatársam fél éve vergődik a gépcserén. Régi gép mondjuk 20 k-ért elmenne, neki egy új, az igényeihez olyan 130k lenne. ejj-ejj, sokallja. Mondtam, h Cart nem rakok össze, engem ne szidjon. Ami a szépséges ebben, h ennek a másfélszeresét keresi, otthon lakik és legalább 2-3 havi buli és ivászat ára lenne a gép... kinek mi a fontos. :D

    ööö... OK, elkanyarodtam, de meg tudom magyarázni... :D

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Új hozzászólás Aktív témák